respublika.lt

Holivudo žvaigždžių aukos dėl vaidmenų

(0)
Publikuota: 2023 spalio 02 08:16:44, Parengė Milda KUNSKAITĖ
×
nuotr. 2 nuotr.
Natali Portman ir Šarlizė Teron daug kentėjo, kad tiktų įsimintiniausiems vaidmenims. EPA-Eltos nuotr.

Žiūrovams galbūt atrodo, kad pagrindinis aktorės tikslas - būti gražiai, įkvėpti ir būti pavyzdžiu kitoms moterims ir kuo geriau rūpintis savo išvaizda. Žinoma, tai yra tiesa, bet Holivudo žvaigždės būna ištikimos didžiajai aktorystės misijai ir todėl dėl kai kurių vaidmenų pasirengusios ne tik kentėti nepatogumus - keisti svorį arba plaukų spalvą, bet ir sutikti su rimtesniais išvaizdos pakeitimais. O kartais pripažintos gražuolės dėl meno save paverčia tikromis baidyklėmis.

 

Natali Portman (Natalie Portman) - „Juodoji gulbė"

Kad suvaidintų profesionalią baleriną, aktorei teko numesti 10 kg svorio ir po 15 metų pertraukos vėl imtis baleto (ji šoko vaikystėje, o paskui metė baletą dėl karjeros kine). Alinantis filmavimo ir baleto repeticijų režimas tiek išsunkė Natali, kad po metų jai teko praeiti medicininę reabilitaciją, o darbo kuriant „Juodąją gulbę" ji dabar nenori nė prisiminti.

„Dar nė vienas filmas man nesisekė taip sunkiai, kainavo tiek pastangų! Treniruotis pradėjau likus metams iki filmavimo pradžios ir aktyviai tęsiau pamokas, kai jis prasidėjo. Tai buvo tikrai ekstremalu: filmuodavausi 15-16 valandų per parą, o prieš ir po filmavimo treniruodavausi. Buvo dienų, kai atrodydavo, kad ryte jau nebeatsikelsiu, kad mirsiu. (...). Filmo biudžetas buvo visai nedidelis, todėl filmavome labai sparčiai, po kelias scenas per dieną. Darbo savaitė prasidėdavo pirmadienį 6 ryto, bet kasdien baigdavome vis vėliau ir penktadienį pereidavome prie vakarinio režimo: filmuodavome nuo 8 vakaro iki ryto. Ir taip keletą savaičių iš eilės. Įsivaizduokite: šeštadienis, 4 val. ryto. Aš su puantais. Viskas, apie ką galiu galvoti - kad kaip nors nenusilaužčiau kojos", pasakojo N.Portman.

Gal Gadot - „Nuostabioji moteris"

Stebuklų, kaip žinome, nebūna, bet liguistai liesutė Gal Gadot sugebėjo pademonstruoti, ką sugeba tikra „nuostabi moteris". Iki šio filmo mergina dirbo modeliu, o 18-os nugalėjo konkurse „Mis Izraelis" ir atstovavo savo šaliai grožio konkurse „Mis Visata". Nereikia nuvertinti šios gražuolės, juk tuo pačiu metu ji spėjo atitarnauti armijoje ir, norėdama virsti superheroje, pademonstravo, kad aktorei svarbiausia - drausmė.

Kitaip kaip N.Portman, jai teko gerokai priaugti svorio ir užsiauginti raumenis. Jos treniruotės buvo įvairiapusiškos: kad ne tik kietai atrodytų, bet ir galėtų atlikti sudėtingus triukus, aktorė gilinosi į kikbokso, džiudžitsu, kapueiros paslaptis, laipiojo uolomis, irkluodavo, mokėsi kautis kardais, žodžiu, neišlįsdavo iš treniruočių salės. O jos jėgos pratimų programos būtų galėję pavydėti tikri sportininkai. Be to, teko keisti dietą - vartoti daug baltymingo, labai kaloringo maisto, ir per gana trumpą laiką lieknutė „mis" virto tikra „moterimi karžyge".

Demi Mur (Demi Moore) - striptizo šokėja ir kariškė

Kai 1995 m. aktorė pradėjo ruoštis filmui „Striptizas", filmavimo grupei sukėlė siaubą celiulito žymės jos kūne. Moteriai, kuriai tuo metu buvo jau gerokai per 30, tai nėra keista, bet aktorė vos neprarado vaidmens. Jai buvo duotos vos trys savaitės sutvarkyti savo kūnui, ir Demi ėmėsi darbo: griežtos dietos, masažų, jogos ir pratimų derinys jai padėjo, ir filmavimas vyko pagal tvarkaraštį. Tiesa, šis filmas iki šiol yra laikomas vienu nesėkmingiausių aktorės karjeroje.

O štai dėl „Eilinės Džein" Holivudo žvaigždei teko plikai nusiskusti ir panirti į tikrą pragarą: ji kreipėsi į trenerį, kuris turėjo darbo su specialiaisiais daliniais patirties, ir šis ją pavertė tikra kovotoja. 35 metų kino įžymybė tam tikrą laiką gyveno pagal amerikiečių kareivių dienotvarkę: kasdieninis ilgų nuotolių bėgimas, plaukiojimas šaltame ežere, šimtai pritūpimų, atsispaudimų ir pasisukimų ir funkcinės treniruotės. Galop Demi net išmoko daryti atsispaudimus viena ranka. Reikia pasakyti, kad dabar, būdama 60-ies, aktorė ir toliau praktikuoja jogą ir dukart per savaitę prisimena, kad ji yra „eilinė Džein".

Runi Mara (Rooney Mara) - „Mergina su drakono tatuiruote"

Mielo veidelio aktorė, kuri anksčiau daugiausia vaidindavo nerūpestingas mokinukes, kažkodėl iš karto patiko režisieriui Deividui Finčeriui (David Fincher). Tiesa, kompanijos „Sony Pictures" vadovybė ilgai nenorėjo patikėti jo nuojauta: „Kad ji kažkokia... meilutė. O turi būti niauri „pusvyrė" ant motociklo". Prieš susitikimą su prodiuseriais režisierius aktorei patarė išvakarėse kur nors nueiti ir pasigerti, kad ryte atrodytų niūresnė. Ta uoliai atliko užduotį ir gavo vaidmenį, tačiau tam, kad persikūnytų į merginą programišę, jai teko nemažai pakentėti. Net jos ausys nebuvo pradurtos, bet dėl naujo vaidmens R.Mara nusiskuto antakius, apsikirpo kaip pankė, keturiose vietose prasidūrė ausis, į lūpą, nosį ir krūties spenelį įsivėrė žiedus. Drakonas ant nugaros jai, tiesa, buvo nupieštas.

Šarlizė Teron (Charlize Theron) - dėl meno pasirengusi viskam

Ir vis dėlto čempione tarp moterų, nesibaiminančių eksperimentuoti su savimi, reikia pripažinti amerikietę aktorę Š.Teron. Pavyzdžiui, jai keletą kartų per karjerą teko iš esmės keisti svorį. 2001 m., ruošdamasi vaidinti vėžiu sergančią merginą („Saldusis lapkritis"), ji numetė 13 svorio kilogramų, o jau po poros metų, ruošdamasi vaidmeniui kino filme „Monstras", buvo priversta prisiauginti papildomus 15 kg. Nelabai seniai, 2018-iais, aktorė viršijo savo pačios rekordą, dėl daugiavaikės mamos vaidmens („Auklė Tulė") pasunkėjusi net 22 kg.

„Niekada anksčiau aš nevalgiau tiek nesveiko maisto ir negėriau saldaus limonado... Pirmąsias tris savaites aš tiesiog džiūgavau, kaip vaikas, patekęs į saldumynų parduotuvę. Buvo labai linksma, pavyzdžiui, ryte nueiti į kavinę ir išgerti du didžiulius saldžius pieno kokteilius. Vėliau viskas nustojo atrodyti smagu. Kimšti daugybę maisto man tapo darbu, ir dar nemaloniu ir sunkiu. Pavyzdžiui, nustatydavau žadintuvą antrai valandai nakties ir, beveik neprabusdama, suvalgydavau dubenėlį spagečių su sūriu, pasiruoštų iš vakaro ir pasidėtų ant spintelės prie lovos. Tiesiog grūste grūsdavau į save kaloringą maistą", - prisiminė Š.Teron.

Vienas nuostabiausių persikūnijimų kine yra Š.Teron vaidmuo filme „Monstras". Stilistai nuveikė didžiulį darbą, kad aktorę paverstų Eilina Vornos - moterimi, nuteista už seriją žmogžudysčių. Šarlizė buvo sudėtingai grimuojama, kad jos oda atrodytų kuo prasčiau, kelis mėnesius nešiojo dantų protezus, o plaukai jai buvo iš tikrųjų sugadinti. Beje, drąsi aktorė bet kurią akimirką yra pasirengusi juos visai nusikirpti - būtent taip padarė dėl vaidmens filme „Pašėlęs Maksas. Įtūžio kelias".

Renė Zelvėger (Renee Zellweger) - Bridžita Džons

Amerikietei aktorei R.Zelvėger dėl mielos storuliukės Bridžitos Džons vaidmens teko dukart gerokai prisiauginti svorio. Pirmą kartą tai nutiko 2001 m., kai Renė prie savų 46 kg pridėjo 9 kg. Iš prigimties nelinkusiai į apkūnumą merginai prisiauginti svorio sekėsi sunkiai ir kainavo daug pastangų. Bet noras gauti šį vaidmenį paėmė viršų. Renė valgydavo nuo ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro, picą užkąsdama cukrumi apibarstytomis spurgomis. Be to, pagal sutarties sąlygas aktorė turėjo atsikratyti amerikietiško akcento. Bet jau po 3 mėnesių ji buvo pasirengusi filmuotis.

Po didžiulės filmo sėkmės Renė buvo pakviesta į miuziklą „Čikaga", ir jai prisiėjo skubos tvarka atsikratyti priaugto svorio. Viskas būtų dar nieko, bet 2004 m. prodiuseriai nutarė kurti istorijos apie Bridžitą tęsinį. Šįkart Renė privalėjo pasunkėti jau 15 kg. Visas dvejones išsklaidė sutarties sąlygos: už vaidmenį aktorei buvo pažadėta 3,2 mln. dolerių. Filmo tęsinys buvo ne mažiau sėkmingas. Bet filmavimui pasibaigus Renė nutarė dėti tašką: susigrąžinusi ankstesnes figūros linijas ji nusprendė daugiau sveikata ir figūra nerizikuoti. Užtat ėmėsi eksperimentų su savo veidu - dabar jos daug kas nebeatpažįsta.

Margo Robi (Margot Robbie) - ledo čiuožėjos patirtis

Kad biografiniame filme „Aš, Tonja" kuo tiksliau įkūnytų skandalingai pagarsėjusią dailiojo čiuožimo čempionę Tonją Harding, M.Robi 5 mėnesius prieš filmavimą turėjo treniruotis 5 dienas per savaitę, po 4-5 val. Gavusi trokštamą vaidmenį, aktorė nuodugniai išsinagrinėjo visus savo herojės gyvenimo faktus ir net išsireikalavo, kad būtų pakeistas scenarijus.

Tačiau didžiausiu iššūkiu Margo tapo dailusis čiuožimas. Nors Margo nuo vaikystės tvirtai stovėjo ant pačiūžų, dailiuoju čiuožimu tada nesidomėjo, o mėgėjų komandoje žaidė ledo ritulį. Todėl aktorei teko visko mokytis iš naujo, kiekvieną dieną užsidirbant gumbų ir mėlynių ir rizikuojant ką nors susilaužyti. Treniruodamasi Margo net užsidirbo stuburo kaklinės dalies išvaržą, bet tai jos nesugniuždė. Galop M.Robi puikiai atliko pagrindinės herojės vaidmenį ir ne prasčiau už tikrąją čempionę pasirodė ant ledo. Jos darbas buvo įvertintas daugybe prestižinių apdovanojimų ir nominuotas „Oskarui" už geriausią moters vaidmenį.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
7
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar keliaujate traukiniais?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip vertinate kriminogeninę situaciją Lietuvoje?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-9 -1 C

-8 -3 C

-7 0 C

-7 +1 C

-6 -2 C

-5 +1 C

0-6 m/s

0-5 m/s

0-5 m/s