Hju Lorį (Hugh Laurie), birželio 11-ąją švęsiantį 56-ąjį gimtadienį, tikriausiai daugelis televizijos žiūrovų pirmiausia pažino iš kultinio, aštuonis sezonus gyvavusio serialo „Daktaras Hausas“. Taip, tai tas pats sunkaus charakterio genijus, nihilistas, mėgstantis patraukti per dantį savo kolegas ir dievinantis kitiems neišsprendžiamus medicininius galvosūkius. Tačiau, be buvimo Hausu ir aktorystės, H.Loris yra pripažintas britų komediantas, bliuzo muzikantas ir net yra išleidęs novelę. „Laisvalaikis“ pateikia keletą aktoriaus minčių apie įvairias gyvenimo ir darbo sritis.
Apie meilę muzikai
Meilė muzikai mane lydėjo visą gyvenimą, tikriausiai nuo tada, kai būdamas devynerių išgirdau pirmąją mane be galo sužavėjusią bliuzo dainą. Žinoma, mano gyvenime daug vietos užėmė ilgi aktorystės metai, bet muzika visada buvo šalia. Man muzika yra viena aukščiausių įmanomų meno formų. Manau, kad dauguma žmonių po sunkios darbo dienos ar tiesiog, kai nesiseka, pasineria į muziką. Ten jie randa savo ramybę, leidžiasi nunešami muzikos kažkur toli. Ji ramina, įkvepia ir dar velniai žino ką daro su žmogumi. Muzika yra kalba, kurią supranta visas pasaulis.
Apie savo kompleksus
Negaliu pakęsti to, kaip skamba mano balsas. Nesvarbu, ar tai būtų telefono atsakiklis, ar muzika, ar kas kita. Aš visuomet nekenčiau tokio savo balso skambesio, kokį girdžiu pats. Taip pat nepatinku sau ir žiūrėdamas į veidrodį. Man tam tikra prasme nemėgti savęs yra labai natūralu. Ir man sunku suprasti, kaip kiti žmonės džiaugiasi savo balsu ar didžiuojasi savimi, žiūrėdami į veidrodį. Tai labai žavu ir aš taip pat norėčiau taip jaustis, bet man nepavyksta.
Apie vaidmenį seriale „Hausas“
Aštuoneri metai ilgų filmavimų seriale „Hausas“ neretai tapdavo košmaru. Labai vargindavo rutina, kasdienybė. Juolab kad aš stengdavausi niekuomet nė minutės nevėluoti į filmavimus. Nė karto nepavėlavau ir nepraleidau jokio filmavimo teisindamasis, kad pasigavau gripą. To neleistų mano supratimas apie darbo etiką. Bet būdavo dienų, kai svajodavau patekti bent į mažą automobilio avariją ir turėti kelias laisvas dienas poilsio. Dabar, kai serialo filmavimai jau pasibaigę, smagu, kad nebereikia kalbėti man svetimu amerikietišku akcentu ir galiu dėvėti sau mielus rūbus.
Apie savo charakterį
Manau, aš linkęs pernelyg jaudintis dėl galimų nesėkmių, dalykų, kuriuos galėjau padaryti kitaip, pasakyti kitaip ir panašiai. Apskritai aš jaudinuosi dėl visko, mano galvoje nuolat sukasi begalė minčių, kurių aš negaliu sudėlioti ir nuraminti. Ypač nervinuosi duodamas interviu, nesinori pasakyti ko nors, dėl ko vėliau gailėsiuosi. Įtikinėju save, kad negaliu kiekvieną kartą dėl to nervintis, bet kitaip nemoku. Manau, kad gyvenime žmonės dažniau gailisi ne to, ką padarė, o to, ko nepadarė.
Apie tai, ko išmoko iš Gregorio Hauso personažo
Kai pirmą kartą po serialo „Hausas“ turėjau vaidinti kitą personažą ir už kamerų išgirdau perspėjimą „Veiksmas!“, pats to nejausdamas, automatiškai pradėjau šlubuoti. Lygiai taip pat, kaip tai darydavo Hausas. Tai tapo mano įpročiu. Kai tik išgirstu ką nors sakant „Veiksmas!“, iš karto pradedu šlubčioti.
Dosjė
Hju Loris gimė 1959 m. birželio 11 d.
Pilnas aktoriaus vardas yra Džeimsas Hju Kalumas Loris (James Hugh Calum Laurie).
Su žmona Džoana Grin (Joanne Green) turi tris vaikus.
Pirmą kartą aktorius JAV ekranuose pasirodė 1985 m. dramoje „Plenty“, ten atliko antraeilį vaidmenį. O bene labiausiai išgarsėjo atlikęs pagrindinį genijaus gydytojo mizantropo nihilisto vaidmenį amerikiečių draminiame seriale „Daktaras Hausas“.
1996 m. parašė novelę „The Gun Seller“.
2006 ir 2007 m. Hju gavo „Auksinio gaublio“ apdovanojimą už pagrindinį vaidmenį draminiame seriale („Daktaras Hausas“).
Hju yra ne tik kino ir teatro aktorius. Taip pat jis yra žinomas anglų komikas ir muzikantas (pianistas). Taip pat groja gitara ir armonika. Yra išleidęs du savo muzikinius albumus: 2011 m. „Let Them Talk“ ir 2013 m. „Didn't It Rain“.
Kembridžo universitete yra baigęs antropologijos ir archeologijos studijas.
Parengta pagal priedą „Laisvalaikis“