respublika.lt

Garsių šeimų paslaptys

(0)
Publikuota: 2014 balandžio 13 12:56:04, Milda KUNSKAITĖ
×
nuotr. 3 nuotr.
Švarcenegeriai

Mūsų pasaulyje yra daug paslapčių ir mįslių, kai kurios slepiamos itin kruopščiai. Dažniausiai tos, kurios yra susijusios su turtingomis ir įtakingomis šeimomis. Suprantama, kiekvienam pasitaiko suklupti, bet kaip savo klaidą išbraukti iš pasaulio istorijos?

Bušai

Prieš tapdami Amerikos prezidentais, Bušų šeimos atstovai per Antrąjį pasaulinį karą palaikė nacius. Džordžo Bušo (George Bush) jaunesniojo senelis senatorius Preskotas Bušas (Prescott Bush) vadovavo JAV jungtinei bankų korporacijai (JBK). Jos aktyvai 1942 m. buvo areštuoti dėl „prekybos su priešu“. O juk iki tada ši korporacija JAV atstovavo plieno ir anglies barono Frico Tyseno (Fritz Thyssen), kuris rėmė Adolfo Hitlerio rinkimų kampaniją, interesams. Ir nors pats senelis Bušas savo simpatijų naciams niekada garsiai nereiškė, jis, savaime aišku, puikiai žinojo apie JBK ryšį su fašistine Vokietija ir kai kuriais jos veikėjais. Kai kas net teigia, kad P.Bušas ir dar keletas labai įtakingų žmonių norėjo JAV atiduoti Adolfui...

Rokfeleriai

Jei kieno nors spintoje „skeletai“ ne šiaip netelpa, o tiesiog iš jos virsta - tai, aišku, Rokfelerių šeima. Pradėsime nuo to, kad klano pradininkas Viljamas Rokfeleris (William Rockefeller) jaunystėje užsidirbdavo pardavinėdamas tai, ką šiandien vadiname maisto papildais, bet išdidžiai vadino juos „vaistais nuo vėžio, vandenės ir kitų ligų“. Ir ne šiaip pardavinėjo, o darė tai, ką ir bet kuris komivojažierius aferistas, - vaikštinėjo iš vienų namų į kitus Amerikos provincijoje ir dūmė akis namų šeimininkėms. Sutaupęs keletą šimtų, vedė panelę Elizą ir susilaukė Džono D.Rokfelerio (John D.Rockefeller), visame pasaulyje žinomo milijardieriaus ir finansininko, o paskui ir Viljamo jaunesniojo, kuris drauge su broliu ir įsteigė „Standard Oil“. Tiesa, paskui pabėgo iš šeimos ir dar kartą vedė 25 metais jaunesnę merginą, tik su Eliza taip ir neišsiskyrė. Taigi faktiškai turėjo dvi žmonas.

Na ir kas, pasakysite, maža kas kada buvo - vaikai už tėvus neatsako. Ką gi, gerai. O ar žinote, kad minėtieji broliai ir jų palikuonys turtus krovėsi vien karuose? Džonas pilietinio karo metu užkeltomis spekuliacinėmis kainomis pardavinėjo grūdus ir mėsą Jungtinei armijai. Uždirbtuosius pinigus investavo į Samjuelio Endriuso (Samuel Andrews) naftos gamyklą, o tai ir buvo minėtojo „Standard Oil“ pradžia. O jau smarkiai išplėtusi savo įtaką XX a. ketvirtajame dešimtmetyje Rokfelerių kompanija sėkmingai investavo į vokiečių chemijos koncerną „I.G.Farben“, gaminusį garsųjį „Zyklon B“, nepaprastai populiarų nacių koncentracijos stovyklose nuodą.

Vindzorai

Kaip žinoma, į Didžiosios Britanijos karališkosios šeimos reikalus nosies geriau nekišti. Bet būna tokių paslapčių, kurios, kad ir kaip kas norėtų jas nuslėpti, vis tiek kažkaip išaiškėja. Pavyzdžiui, jau niekam ne paslaptis, kad karalius Eduardas VIII, 1938 m. atsisakęs sosto, kad galėtų vesti dukart išsiskyrusią amerikietę Volis Simpson (Wallis Simpson), buvo A.Hitlerio draugas. Ir dar taip aistringai su juo glėbesčiavosi, kad po karo pabėgo į Bahamas, toliau nuo Niurnbergo tribunolo. Bet ką čia vis apie fašistus... Ne jie vieni yra visų paslapčių esmė (ir ne įtartina princesės Dianos žūtis). Karalienė motina turėjo ir baisesnių paslapčių. Kad ir Nerisa, ir Ketrina Bous Lajon (Nerissa & Katherine Bowes Lyon), jos tikros dukterėčios (taigi dabartinės karalienės Elžbietos II pusseserės), kurios 1941 m. dėl neskelbiamų medicininių priežasčių buvo uždarytos beprotnamyje. Vienai panelei buvo 22 metai, kitai - 15. Merginos, dėl negebėjimo mokytis ir dar kai kurių neminimų faktų laikomos karališkosios šeimos „yda“, buvo banaliai paslėptos. Jas visi pamiršo, Karališkųjų šeimų knygoje ir Didžiosios Britanijos kilmingųjų šeimų knygoje jos buvo oficialiai įrašytos kaip mirusios. Paslaptis išaiškėjo tik po Nerisos mirties 1986 m. Pasak gandų, Ketrina gyva iki šiol, BBC net sukūrė apie jas dokumentinį filmą. Bet neieškokite, internete jo nebėra.

Švarcenegeriai

Ir dar šiek tiek apie fašistus. Garsaus visame pasaulyje Terminatoriaus tėvas Gustavas Švarcenegeris (Gustav Schwarzenegger), kaip liudija 2003 m. paskelbti dokumentai, Austrijoje buvo policijos viršininkas ir 1938 m. kovą, Austrijai dar „neprisijungus“ prie Vokietijos, savanoriškai įstojo į Nacionalsocialistų partiją. O 1940 m. tapo smogiamojo būrio (Sturmabteilung) nariu. Nepaisant nieko, Arniui pasisekė: jokių dokumentų, kad Gustavas buvo kaltinamas karo nusikaltimais ir teisiamas, nerasta. Kitaip apie karjerą jis nebūtų galėjęs nė svajoti, ir ne tik politinę...

Čerčiliai

Vinstonas Čerčilis (Winston Churchill) turėjo brolį Džeką, kuris biografijoje nė karto neminimas, išskyrus frazę „kitas berniukas“. Kodėl V.Čerčilis taip stengėsi ištrinti bet kokią užuominą apie jaunesnį brolį iš savo ir visų žmonių atminties? Istorikai tvirtina, kad priežastis viena - Džekas buvo nesantuokinis vaikas, kurį ledi Randolf Čerčil (Randolph Churchill) pagimdė nuo meilužio. Bet ir tai dar ne viskas: Vinstonas būtų buvęs dar laimingesnis, jei apskritai nebūtų reikėję minėti savo mamytės - vėliau ji tapo Velso princo meiluže ir išlaikytine.

Rotšildai


Ir štai dar viena labai turtinga šeima. Kalbama, kad Rotšildai yra glaudžiai susiję su slapta iliuminatų organizacija (beveik kaip masonai, tik galingesni). Galvojant logiškai, visos šeimos paslaptys turi būti saugomos, o jos nariai - elgtis nepriekaištingai, bent jau viešai. Bet štai kokia nesėkmė - Čarlzo Rotšildo (Charles Rothschild) vyriausioji dukra baronienė Panonika de Kenigsvarter (Pannonica de Koenigswarter), vadinama Nika, niekaip nepritapo prie klestinčios milijardierių šeimos. Ji labai mėgo džiazą. Ir džiazo atlikėjus taip pat. Tik reikia prisiminti, kad tais metais džiazą daugiausia atlikdavo afroamerikiečiai, o Nika spėjo užmegzti romanus su visais žinomais džiazo muzikantais, pavyzdžiui, su Čarliu Parkeriu (Charlie Parker), kuris paskui buvo rastas negyvas jos viešbučio kambaryje (jei kas ir pagalvojo apie Nikos giminaičius, kurie galėjo būti prisidėję prie didžiojo saksofonininko mirties, garsiai apie tai nepasakė). Kitas jos meilužis buvo pianistas Telonijus Monkas (Thelonious Monk). Jie buvo sulaikyti dėl marihuanos rūkymo, bet Nika visą kaltę prisiėmė sau, ir T.Monkas į kalėjimą nepateko. Kaip, beje, ir pati Nika. Ji juk Rotšild - kas gi ją pasodins?

 

Parengta pagal dienraščio „Respublika“ priedą „Julius/Brigita“

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar gyventojai turėjo gauti pavojaus signalus dėl į Lietuvą įskridusios skraidyklės iš Baltarusijos?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip vertinate savo sveikatos būklę?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+12 +22 C

+15 +22 C

+14 +21 C

+18 +27 C

+20 +25 C

+20 +24 C

0-6 m/s

0-5 m/s

0-3 m/s