respublika.lt

G. Ivanauskas apie tamsiąją šokėjų darbo pusę: po premjeros verkė kelias valandas

2021 lapkričio 08 10:25:02
„TV topas" info

Vienas dažniausių nusiskundimų, kuriuos girdi gydytojai ortopedai-traumatologai, yra varginantis sąnarių skausmas. Vieni žmonės polinkį sirgti sąnarių ligomis paveldi genetiškai, kitiems sąnariai sudyla dėl per didelio apkrovimo. Dažniausiai taip nutinka profesionaliems sportininkams ar šokėjams. Šokėjas, choreografas ir aktorius Gytis Ivanauskas pripažįsta, jog sąnarių skausmai yra neatsiejami nuo jo profesinės veiklos.

×
nuotr. 1 nuotr.
G. Ivanauskas. Eltos nuotr.

 „Pasirodymas gali būti ir valandos, ir trijų valandų. Jis yra tik tas rezultatas, kurį mato žiūrovas, o žiūrovui dažnai atrodo, kad viskas labai paprasta - atėjo, pasimaivė, nusilenkė, susirinko gėles ir išėjo. Bet anaiptol taip nėra, nes tam, kad pasiektum tą rezultatą, kurį mato žiūrovai, mes ariam po tris ir kartais net šešis mėnesius, po 8 valandas į dieną, o kartais ir daugiau", - sekmadienį TV8 medicinos laidoje „Sveikas rytojus" apie ilgas darbo valandas pasakojo šokėjas G. Ivanauskas.

Artistai pasakoja, kad kiekvienas spektaklis yra aplaistytas ne tik intensyvaus darbo prakaitu, bet ir nuovargio ašaromis. Gytis sako, kad niekada nepamirš spektaklio, kurio premjera jau tapo istorija.

„Gintaras Varnas režisavo spektaklį „Nusikaltimas ir bausmė", kuriame aš vaidinau Raskolnikovą. Spektaklis buvo penkių su puse valandų trukmės, mes repetavom tą spektaklį pusę metų. Buvo be proto sunku ir fiziškai, ir psichologiškai. Išleidom premjerą ir tada viskas, organizme viską atleidžia. Man buvo tokia kūno reakcija, kad tuo tarpu, kai visi šventė premjerą, aš grįžau namo, kritau virtuvėj ant grindų ir taip normaliai žliumbiau. Matyt, reikėjo paleisti emociją, kuri buvo visą tą pusės metų laikotarpį pasislėpusi kažkur viduje", - laidoje pasakojo aktorius G. Ivanauskas.

Aktorius ir choreografas pripažino, kad dabar, po karantino, nėra lengva grįžti į įprastą ritmą.

„Po karantino, po dviejų metų pauzės neturint įprasto fizinio krūvio, po pirmųjų repeticijų tas labai pasijuto. Jautėsi visi raumenys ir visi sąnariai, atrodė, kad nebepaeinu", - apie sunkų grįžimą į sceną pasakojo aktorius ir choreografas Gytis.

Gydytojas ortopedas-traumatologas Edvinas Pranevičius laidoje teigė, kad sąnarių skausmo priežasčių gali būti įvairių.

„Sąnarių skausmo priežasčių gali būti tūkstančiai, jeigu ne milijonas. Dažniausios sąnarių priežastys yra uždegimas, sąnarinės kapsulės arba aplink sąnarį esančių struktūrų uždegimas. Taip pat, viena iš sąnario skausmo priežasčių gali būti raumenų disbalansas, kai vieni raumenys yra stipresni, o kiti yra silpnesni", - laidoje pasakojo „Fi Clinica" gydytojas ortopeda-traumatologas Edvinas Pranevičius.

Dažniausiai sąnarių skausmu besiskundžiantiems žmonėms diagnozuojama liga yra artrozė, kurios priežastis yra per greitas sąnario kremzlės nusidėvėjimas dėl patiriamo krūvio ir organizmo negebėjimo greitai atsinaujinti.
Artrozė gali pasireikšti bet kuriame kūno sąnaryje, tačiau ji dažniausiai vargina rankų, kaklo, kelių ir klubų sąnarius. Artrozės atsiradimo rizika didėja su kiekvienais metais.

„Kalbant apie artrozės keliamą skausmą sąnaryje, ne visada reikia operacijos, todėl reikėtų išnaudoti ir kitus gydymo metodus. Jeigu mes turime ankstyvąsias artrozės stadijas, pacientams yra siūloma pirmiausia priešuždegiminių vaistų terapija. Taip pat, fizioterapinės procedūros, kurios turi moksliniais įrodymais pagrįstus principus, galinčius sumažinti skausmą. Kai šios priemonės duoda mažą efektą arba jo nebeduoda visai, tada pacientams siūlome atlikti tam tikras medikamentų injekcijas į pažeistą sąnarį", - laidoje apie artrito gydymo būdus pasakojo „Fi Clinica" gydytojas ortopedas-traumatologas med. m. dr. Aurimas Širka.

Skubiais atvejais parenkamas konservatyvus gydimas - tai vienkartinės didelės koncentracijos hialurono injekcijos į kelio sąnarį. Tokios injekcijos suteikia gana greitą efektą.

„Pasirinkimo variantai gali būti keli. Tai būtent tam tikros hormoninės injekcijos, hormoniniai preparatai, kurie sumažina skausmą bei uždegimą pažeistame sąnaryje. Taip pat, gali būti naudojamos hialuroninės rūgšties injekcijos, kurios atlieka tepimo funkciją sąnaryje ir sumažina skausmą dėl sudilusių sąnarinių paviršutinio slydimo sutrikimo vienas kito atžvilgiu. Taipogi, gali būti taikomos ir kitos intrasąnarinės injekcijos", - apie injekcijas į sąnarius pasakojo gydytojas ortopedas traumatologas A. Širka.

Hialurono rūgšties injekcijų į sąnarius paskirtis yra dvejopa. Pirma - atstatyti sąnarinio skysčio klampumą. Antra - sumažinti uždegiminį procesą ir skausmą. Taip bendrai pagerinama sąnario funkcija. Po gydymo dideles koncentracijos hialurono rūgšties injekcijomis, pagerėjimo požymiai pasireiškia jau pirmomis savaitėmis.

„Kiekvienas žmogus yra individualus ir skirtingas, tad organizmo reakciją į taikomą gydymą yra labai sunku nuspėti. Paprastai, esant lengvai artrozei, taikant šiuos konservatyvius metodus, mes galime keliais metais nukelti operacinį gydymą", - laidoje apie būdą atitolinti operacijas pasakojo med. m. dr. A. Širka.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • ATSAKOMYBĖ: Advokatas Ignas Vėgėlė ir viešoji įstaiga Sveikatos teisės institutas sako svarstantys galimybę reikalauti valstybės ir konkrečių institucijų, sprendimų priėmėjų atsakomybės dėl žalos, kurią, jų teigimu, dėl pandemijos valdymo priemonių patyrė visuomenė.
  • ELEKTRA: Energetikos viceministrė Inga Žilienė sako, kad derybos su Švedija dėl pasidalijimo perteklinėmis elektros gamintojų pajamomis dar tebevyksta - Lietuva iš Švedijos importuoja daugiausia elektros.
  • VERTĖ: Medicinos ir mokslo įrangą gaminanti įmonė „Thermo Fisher Scientific Baltics“, kurios vertė pasiekė 6,06 mlrd. eurų, laikoma vertingiausia bendrove Baltijos šalyse, nusprendė trijų šalių ekspertai.
  • STELOS: Vilniaus Antakalnio kapinėse pradėta ruoštis stelų nukėlimo darbams - trečiadienį ketinama čia ant takų pilti smėlį, kad jais galėtų pravažiuoti transportas.
  • MOKYTOJA: Astra Genovaitė Astrauskaitė iš mokytojos pareigų Vilniaus „Juventos“ gimnazijoje turėtų būti atleista šiomis dienomis, įstaigoje bus atliktas platesnis tyrimas, sako Vilniaus vicemeras Tomas Gulbinas.
  • NEPRITARĖ: Seimo Biudžeto ir finansų komitetas nepritarė siūlymui leisti Valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojams savarankiškai stabdyti ir tikrinti transporto priemones, kai įtariamas su mokesčiais susijęs pažeidimas.
  • KRIZĖ: Trišalė taryba padarė dviejų dienų pertrauką aptariant naujos redakcijos Civilinės saugos įstatymo projektą, numatantį atlygį bei kitas sąlygas darbuotojams, pasitelkiamiems valdyti krizes bei šalinti jų padarinius.
  • RINKIMAI: Druskininkų meras Ričardas Malinauskas antradienį vakare paskelbė, kad įregistravo politinį komitetą „Už Druskininkus“, su kuriuo ir eis į artėjančios savivaldos rinkimus.
  • ŽVALGYBA: Konstitucinis Teismas trečiadienį pagal opozicijos parlamentarų kreipimąsi pradeda nagrinėti bylą dėl žvalgybos kontrolieriaus.
  • INICIATYVA: Kultūros ministras Simonas Kairys kartu su Latvijos, Estijos ir Lenkijos kolegomis ragina riboti Europos Sąjungos šalių jurisdikcijoje esančių palydovų naudojimą Rusijos propagandai už Europos ribų.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar teisingas konservatorių sprendimas išmesti M.Majauską iš partijos?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurį iš šių kandidatų norėtumėte matyti Vilniaus meru?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-8 0 C

-10 -5 C

 

-9 -2 C

-6 0 C

-7 -4 C

 

-3 -1 C

0-3 m/s

0-2 m/s

 

0-4 m/s