respublika.lt

Džina Lolobridžida: įsimylėjusi gyvenimą

(0)
2022 liepos 19 16:25:00
Parengė Milda KUNSKAITĖ

Liepos 4-ąją 95-ąjį gimtadienį atšventė Italijos legenda Džina Lolobridžida (Gina Lollobrigida). Džina Lolobridžida keletą dešimtmečių buvo laikoma moteriškumo ir grožio etalonu, buvo vadinama viena gražiausių pasaulio kino aktorių. Ji suvaidino per 60 vaidmenų kine, iš kurių bene ryškiausi - filmuose „Fanfanas Tulpė" ir „Paryžiaus katedra". Džina mokėjo būti laiminga, nepaisydama sudėtingų gyvenimo aplinkybių, o dar visada labai ramiai vertino savo grožį, suprasdama, kad jis - ne amžinas. Ji ir šiandien neprarado žavesio ir meilės gyvenimui.

×
nuotr. 3 nuotr.
Aktorė yra įsitikinusi, kad daugybę talentų paveldėjo iš mamos, o jos užduotis buvo jų tuščiai neiššvaistyti. EPA-Eltos nuotr.

 

Džina visada pasižymėjo ne tik grožiu, bet ir visapusiškais talentais, aštriu protu, ūmiu būdu ir mokėjimu išdidžiai laikytis bet kokiomis aplinkybėmis. Džina Lolobridžida - aktorė, modelis, dailininkė, skulpt0rė, stipri asmenybė, kuri mielai dalijasi jaunatviškumo ir žvalumo paslaptimis.

Kai kada Džina Lolobridžida interviu prisipažindavo, kad aktore tapo atsitiktinai, nes ketino būti fotografė ir skulptorė. Beje, ji spėjo viską: suvaidino daug ryškių vaidmenų kine, pavergė pasaulį savo grožiu ir moteriškumu, sudaužė tūkstančius vyrų širdžių ir pasišventė tam, apie ką seniai svajojo.

Aplink ją visada būdavo daugybė gerbėjų, bet jaunystėje Džina svajodavo ne apie romanus, o apie tvirtą šeimą ir sutuoktinį, kuris jai būtų tikra atrama. Ištekėjusi ji buvo tik kartą: 22 metų ji susituokė su slovėnu mediku Milku Skofičiumi, kuris labai palankiai žiūrėjo į žmonos karjerą kine ir kiek įmanydamas jai padėjo, net tapo jos vadybininku.

Pagrindinės pamokos

Garsios aktorės vaikystė sutapo su karo metais, o tai vėliau ir nulėmė jos požiūrį į gyvenimą. Dž.Lolobridžida prisipažįsta: ji niekada nepamiršo tų baisybių, kurias jai teko patirti. Bet ši patirtis ir buvo svarbiausia. Žmogus, išgyvenęs toje mėsmalėje, mano aktorė, įgyja tam tikros išminties, kurios neveikia nei šlovė, nei turtai, nei valdžia.

Džina nebuvo lepinama: mama ir močiutė ją ir tris jos seseris auklėjo griežtai ir net svajojo, kad mergaitės taptų vienuolėmis. Bet mažoji Džina turėjo savo požiūrį į gyvenimą. Jau 17 metų ji pradėjo uždirbti - honorarai už piešinius atitekdavo šeimos biudžetui. Ji buvo gatvės dailininkė, jaunosios Džinos karikatūros ir šaržai buvo populiarūs. O dar ji tuo metu pradėjo mokytis operinio dainavimo ir studijuoti teatro mokykloje, nors apie aktorės karjerą nesvajojo. Atsisakiusi kelių jai pasiūlytų vaidmenų, Džina vis dėlto paklausė proto balso ir įvertino darbo kine perspektyvas: mažų mažiausia ji galėtų pagerinti savo materialinę padėtį. Bet net išgarsėjusi, gražiausia pasaulio moteris, kaip buvo vadinama per kino karjeros piką, labiau už viską vertino laisvę. Laisvė jai leido išlikti savimi ir suprasti, kad svarbiausia gyvenime - niekada nuo nieko nepriklausyti.

Jau 1950 m. jos nuotraukas pamatė garsus prodiuseris Hovardas Hjuzas (Howard Hughes) ir pakvietė į Holivudą. Jis net neslėpė pametęs galvą dėl gražuolės italės, o ji sutiko priimti pasiūlymą su sąlyga, kad su ja vyks ir vyras. Kai prodiuseris atsiuntė vieną bilietą, vyras vos įkalbėjo Džiną vykti į Holivudą, nes jam atrodė nedovanotina praleisti tokį šansą. Po pustrečio mėnesio ji grįžo į Italiją. Po filmų „Fanfanas Tulpė" ir „Paryžiaus Dievo motinos katedra", apie ją pradėjo rašyti visi Italijos laikraščiai, vadindami ją tikra žvaigžde. O Džina sakė, kad šlovė neatėjo netikėtai, ji septynerius metus atkakliai dirbo.

1957 m. Džina Lolobridžida susilaukė sūnaus Andrėjo Milko, o jos santuoka iširo, kai berniukui buvo 14.

Tikri ir išgalvoti romanai

Italė daugiau netekėjo, nors gerbėjų jai netrūko. Aktorei buvo priskiriama daugybė romanų su kolegomis ir toli nuo kino pasaulio esančiais vyrais, net Fideliu Kastru ir Jurijumi Gagarinu! Vakarų spaudoje buvo rašoma, kad italų kino žvaigždė slapčia susitikinėjo su sovietų kosmonautu Amerikoje ir Paryžiuje. Iš tiesų jie buvo susitikę tik kartą, per 1961 m. Maskvos tarptautinį kino festivalį. Dalį savo romanų Džina Lolobridžiada prisimena su nostalgija, kai kuriuos kategoriškai neigia. Apie savo romanus su žinomais vyrais Dž.Lolobridžida sakė taip: „Iš daugybės mane mylėjusių garsių vyrų, nė vienas, pabrėžiu, nė vienas nesiūlė už jo tekėti. Todėl, kad vyrai vertina ne moterų grožį, o nuolankumą ir paklusnumą. To jiems pasiūlyti negalėjau".

1984 m. aktorė susipažino su ispanu Chavjeru Rigau (Javier Rigau), jaunesniu už ją 34 metais. Jų santykiai truko per 20 metų, o 79 metų Džina šokiravo publiką, pareiškusi, kad žada tekėti! Tiesa, tos vedybos taip ir neįvyko. Neaiškindama priežasčių, paskutinę akimirką aktorė atsisakė registruoti santuoką. 2014 m. jos sūnus kreipėsi į teismą, prašydamas motiną pripažinti neveiksnia: pasak jo, ji ne kartą yra patekusi į jaunų aferistų, siekusių užvaldyti jos turtą, tinklus. Tačiau teismas ieškinio netenkino ir pripažino aktorę galinčia atsakyti už savo veiksmus.

Jos jaunystės receptas

Aktorė yra įsitikinusi, kad daugybę talentų paveldėjo iš mamos, o jos užduotis buvo jų tuščiai neiššvaistyti. Pradėjusi filmuotis, ji pavergė visą pasaulį, bet galėjo sau leisti rinktis įdomiausius vaidmenis. Kai pasiūlymų sumažėjo, o jai siūlomi vaidmenys nebuvo įdomūs, Džina visas jėgas nukreipė kita linkme - ėmėsi fotožurnalistikos. Ji fotografavo daug garsių asmenybių, tarp jų Salvadorą Dali ir Fidelį Kastrą, o jos puikus nuotraukų albumas „Mano Italija", pakartotinai išleistas daugybę kartų, tapo tarsi iliustruota Italijos enciklopedija. Ilgametę karjeros pertrauką aktorė vertino ramiai: ‚Reikia, kad kiekvienas tolesnis vaidmuo būtų geresnis už ankstesnį, o tai yra sunku, turint omeny standartinius scenarijus". 8-me dešimtmetyje darbą kine jai pakeitė kiti pomėgiai - fotografija, lipdyba ir skulptūra. Be fotografijos, Džina Lolobridžida nemažai pasiekė ir kaip skulptorė.

Ji ir šiandien užsiima mėgstama veikla ir prisipažįsta, kad pagrindinė jos jaunystės ir energingumo paslaptis - kūryba, kuri padeda išlaikyti aiškų protą, jausti laiko pulsą ir visada išlikti rikiuotėje, nepaisant labai garbingo amžiaus.

Ji niekada pernelyg daug reikšmės neteikė išvaizdai, visai pagrįstai grožį laikydama itin nepastoviu dydžiu. Džina Lolobridžida ne kartą reiškė nuomonę, kad tikrasis grožis žvilgsniui yra nepasiekiamas, nes slypi žmogaus viduje, o ekranuose reikėtų rodyti širdis, o ne apnuogintus kūnus. Grožis sklinda iš vidaus, o jam sklisti padeda mintys ir jausmai.

Aktorė dosniai dalijasi su visais savo ilgaamžiškumo paslaptimi: ji niekada neleido sau prarasti susidomėjimo gyvenimu, nes tai neleidžia senti smegenims. Ir dar niekada nedykinėjo, visada fotografuodavo arba lipdydavo, dainuodavo, vaidindavo. Klausydavosi paukščių giesmių ir visada, kas dieną ir kas valandą, sugebėdavo pastebėti grožį. Ji neturinti laiko senti ir mąstyti apie būties laikinumą. Ji visada laikėsi kelių paprastų taisyklių: net įtempčiausiai dirbant skirti laiko visaverčiam poilsiui, vengti nesaikingumo valgant, ir visur, ar tai būtų makiažas, ar pramogos, ar alkoholis, laikytis saiko.

Kai Džina Lolobridžida šventė savo 90-ąjį jubiliejų, jai buvo užduotas klausimas apie jos amžių, ir ji atsakė: „30 plius 30 plius 30... Moteriai senti - trūkumas, bet mano sunki gyvenimo patirtis suteikė man drąsos pakelti sunkumus... Aš visada ką nors veikiu. Tai filmuojuosi, tai fotografuoju, tai kuriu skulptūras, tai muzikuoju. Man tiesiog nėra kada senti". Aktorė sakė, kad tikisi dar 20 ryškaus ir įdomaus gyvenimo metų - juk jos teta, išlaikydama šviesų protą, gyveno 113 metų!

Trumpai

Gimusi ji gavo Luidžinos vardą, o vėliau jį sutrumpino dėl skambumo. O štai pavardė Lolobridžida - tikra. Kai ji sužinojo, kad prancūzai didelį biustą vadina „lollo", nutarė, kad tokia pavardė jai suteiks dar daugiau populiarumo. Taip žiniasklaidoje ji pelnė skambią pravardę „La Lollo". Nuolatinė Džinos Lolobridžidos ir Sofi Loren konkurencija Italijos kino ekranuose buvo vadinama „biustų karu". Vėliau klausiama apie ilgametį konkuravimą su Sofi Loren, Džina sakė: „Aš su niekuo nemėginau konkuruoti - aš buvau pirmas numeris". O užsimindama apie Sofi vyrą, kino prodiuserį Karlą Pontį, pridūrė: „Aš viską pasiekiau pati, be kokio nors prodiuserio pagalbos, viską padariau viena".
Džina Lolobridžida visada oriai išsisukdavo iš bet kokių kurioziškų situacijų. Maskvos tarptautiniame kino festivalyje ji ir Elizabeta Teilor (Elizabeth Taylor) pasirodė su vienodomis I.Sen Lorano kurtomis suknelėmis. Žvaigždės ne tik nesutriko dėl šio kuriozo, bet ir visą vakarą nesitraukė viena nuo kitos, bendraudamos kaip geriausios draugės.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
4
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • TAUPYMAS: Lietuvos bankas, atlikęs apklausą, skelbia, kad kas antras namų ūkis nurodo galimą finansinės padėties pablogėjimą kaip priežastį taupyti – dauguma namų ūkių vis dar nėra sukaupę rekomenduojamo 3–6 mėn. pajamų rezervo.
  • GAISRAI: Šiemet per devynis metų mėnesius kilo daugiau gaisrų, tačiau žuvusiųjų skaičius yra žemiausias per pastaruosius 19 metų, pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.
  • KARIAI: Kroatija kitąmet atsiųs karių į Lietuvoje, Rukloje, dislokuotą NATO tarptautinį batalioną, pranešė šios šalies užsienio reikalų ministras Gordanas Grličius-Radmanas.
  • RINKIMAI: Penktadienį prasideda 2023 metų savivaldybių tarybų ir merų rinkimų kampanija, rinkimai vyks kovo 5 dieną.
  • KONKURSAS: Valstybės valdomų „Lietuvos geležinkelių“ antrinė įmonė „LTG Infra“ paskelbė 1,3 mlrd. eurų (su PVM) vertės konkursą europinės geležinkelio vėžės „Rail Baltica“ infrastruktūros įrengimui tarp Kauno ir Lietuvos-Latvijos pasienio.
  • STAŽAS: Konstitucinis Teismas paskelbė, kad darbas privačiame universitete neprivalėjo skaičiuotis į mokslinį stažą.
  • AUTOBUSAS: Per Klaipėdą tekančioje Danės upėje jau plaukioja elektrinis vandens autobusas – pirmasis toks Lietuvoje.
  • APDOVANOJIMAI: Penktadienį Vilniuje šalies savivaldybėms bus įteikti metų apdovanojimai – „Auksinių Krivūlių“ statulėlės.
  • ALGA: Pareiginės algos bazinis dydis, pagal kurį skaičiuojamas politikų, teisėjų, pareigūnų, tarnautojų ir biudžetininkų darbo užmokestis, kitais metais turėtų būti didinamas 5 eurais iki 186 eurų.
  • MITINGAS: Spalio pabaigoje Vilniaus Katedros aikštėje Lietuvos Šeimų sąjūdis rengia naują mitingą - jo organizatoriai ir rėmėjai žada protestuoti bei ginti Lietuvos Konstituciją.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar reikia PVM lengvatos daiktų remontui (buitinei technikai, galanterijai, drabužiams ir t.t.)?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kiek per paskutinį mėnesį padidėjo jūsų elektros sąskaitos?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+6 +14 C

+7 +13 C

 

+8 +12 C

+11 +17 C

+12 +17 C

 

+11 +12 C

0-9 m/s

0-6 m/s

 

0-6 m/s