respublika.lt

Aplink pasaulį per 80 dienų: dviejų pensininkių nuotykiai

Publikuota: 2023 rugpjūčio 16 14:25:40, Parengė Milda KUNSKAITĖ
×
nuotr. 3 nuotr.
Fotografė Elė Hembi ir gydytoja Sendė Heislip 80 dienų keliavo aplink pasaulį. „Instagram“ @aroundtheworldat80 nuotr.

Dvi 80-metės draugės planavo nuotykį, ir jis pavyko: net kovidas nesutrukdė joms apsilankyti 18 šalių ir Antarktidoje.

 

Fotografė dokumentininkė Elė Hembi (Ellie Hamby) ir gydytoja Sendė Heislip (Sandy Hazelip) 80 dienų keliavo aplink pasaulį. Tuo metu abiems moterims buvo po 81 metus.

Prieš daug metų Elė ir Sendė susipažino keliaudamos po Afriką ir nuo tada yra neperskiriamos draugės. Kai Sendei į galvą atėjo mintis organizuoti kelionę aplink pasaulį, Elė jos minčiai pritarė, ir draugės pradėjo planuoti grandiozinį nuotykį, kurį pavadino „Aplink pasaulį per 80 dienų esant 80-ies". Jų tikslas buvo maždaug per pustrečio mėnesio apsilankyti visuose žemynuose ir 18 šalių, bet kelionės organizavimą rimtai komplikavo Covid-19 pandemija.

Tik 2023 m. sausio 11 d., praėjus metams po iš pradžių numatytos datos, draugės pagaliau leidosi į kelią su nauju devizu: „81 metai, ir vis dar bėgte!" Prieš išvykdamos draugės nusistatė taisykles: vengti kelionių pirmąja klase, apsistoti mažuose viešbučiuose, neštis tik vieną krepšį, naudotis visuomeniniu transportu ir nesikreipti į turizmo agentūras. Jų kelionė nebuvo planuojama kaip atostogos. „Mes planavome nuotykį", paaiškino Elė Hembi.

Pirmąją stotele tapo Antarktida - vienintelis žemynas, kuriame žmonės negyvena nuolatos, ir kur sąlygos pasižymi išskirtiniu atšiaurumu. Norėdamos pasiekti baltąjį žemyną, Elė ir Sendė turėjo kirsti Dreiko sąsiaurį Pietų Amerikoje, garsėjantį audringais vandenimis.

„Beveik dvi dienas mes kratėmės ir supomės, plaukėme ir plaukėme Dreiko sąsiauriu, laikėmės iš visų jėgų, - pasakojo Elė viename interviu. - Buvo tiesiog baisu". Audros sąsiauryje siaučia visada, nepriklausomai nuo sezono ir paros meto, ir bangos riaumodamos užgriūva laivus. Bet atšiaurus Antarktidos grožis priverčia pamiršti kelionės jūra vargus. „Vos iškėlėme koją ant Antarktidos žemės, viską pamiršome, - tęsė Elė. Antarktida yra neįtikėtinai graži, matėme pingvinus, ledkalnius ir ledynus - buvo neapsakoma!"

Paskui draugės išvyko į Velykų salą, o po to turėjo skristi į Peru ir aplankyti Maču Pikču, bet maršrutą teko keisti dėl politinės padėties. Bet Elė ir Sendė nė kiek nenusiminė ir pasuko į Argentiną, nes pagal jų keliavimo filosofiją reikia „tiesiog plaukti pasroviui ir mėgautis, net jeigu tai ne ta kelionė, kurią planavome".

Nuotykis tęsėsi Madride, o paskui draugės nuskrido į Suomiją. Į Helsinkį jos atvyko vėlai naktį ir nutarė pernakvoti tiesiog oro uoste, nes jau ryte turėjo išskristi į Laplandiją. Draugės apsilankė už poliarinio rato, pasivažinėjo su šunų kinkiniais ir pamatė šiaurės pašvaistę. Baigiantis viešnagei Suomijoje jų vairuotojas Martis moterims paisūlė nuvykti į elnių fermą, ir jos sutiko. Pasirodė, kad jis jas atsivežė į savo šeimos fermą, kurioje užaugo.

„Mums patinka įžymybės, bet labiausiai įsimename žmones, su kuriais susitinkame, - sakė Elė interviu. - Pasaulyje pilna nuostabių, įdomių ir draugiškų žmonių! Dabar turime draugų visame pasaulyje, mes juos labai mylime! Jų kelionės europinė dalis tęsėsi Londone, paskui Romoje. Užminusios norus prie Trevio fontano, Elė ir Sendė pasuko į Afriką, kur pagaliau išsipildė Elės svajonė apsilankyti Zanzibare, garsėjančiame prieskoniais (ši šalis - viena pasaulio lyderių pagal eksportuojamo cinamono ir muskato riešuto kiekius).

Po Zanzibaro jos pasuko į Egiptą, aplankė piramides, pasijodinėjo ant kupranugarių ir oro balionu praskrido virš Karalių Slėnio. „Orai buvo idealūs, ir tas skrydis buvo vienas nuostabiausių įvykių. Aišku, buvo baisoka, bet kai atsiplėšėme nuo žemės, iš susižavėjimo užėmė kvapą", - rašė keliautojos tinklaraštyje.

Po to draugės nuvyko į Indiją. Ten jos lankytinų vietų sąraše padėjo varnelę prie dar vieno pasaulio stebuklo - Tadžmahalo, o paskui mažyčiu lėktuvėliu praskrido virš Everesto. „Žmonės mus dažnai klausia apie kalbą - kaip mes susikalbame, - sakė Elė Hembi. - Mes su Sende sakome, kad yra viena kalba - šypsena. Pamatėme, kad šypsena daro stebuklus net ten, kur angliškai nekalbama. Šypseną supranta visi".

Kita stotelė - Japonija. Po Indijos ir Nepalo Japonijos technologiškumas keliautojas iš pradžių išgąsdino. Sudėtinga visuomeninio transporto sistema, minios žmonių didmiesčių gatvėse, nesuprantama kalba tapo tikru išmėginimu, o apsieiti be pagalbos neišėjo. Balis, kur turistės nuskrido iš Japonijos, pasirodė tikras rojaus kampelis, moteris sala pakerėjo nuostabiais vaizdais. Iš Indonezijos nuskridusios į Australiją, Sendė ir Elė iškart susiruošė miegoti, nes kelyje praleido visą naktį. Bet vos įžengė į savo kambarį, užtraukė užuolaidas ir apsivilko pižamas, išgirdo gaisro pavojaus signalą. Turistės greitosiomis stvėrė kuprines ir nulėkė prie avarinių laiptų. Skubėdama Elė neužsegė kuprinės ir iš jos iškrito 300 Australijos dolerių. Maždaug po valandos, kai gaisro pavojus praėjo, vienas iš viešbučio darbuotojų priėjo prie Elės su banknotais rankoje ir juos jai atidavė.

„Mes abi tvirtai tikime, kad gėrio žmonėse yra daug daugiau negu blogio!" - parašė jos po šio įvykio. Australijoje turistės sėdo į traukinį „Ghan", taip pavadintą afganų kupranugarių varovų garbei, ir juo pervažiavo visą šalį iš šiaurės į pietus - beveik 3000 kilometrų.

Papasakojusios apie kelionę socialiniuose tinkluose, amerikietės įgijo gerbėjų visame pasaulyje. 87 metų vyriškis, kurį įkvėpė jų istorija, parašė, kad dabar planuoja kelionę „Aplink pasaulį per 90 dienų esant 90-ies". Elė ir Sendė jam lakoniškai atsakė: „Veik!"

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
27
F

Dienos klausimas

Ar reikia atsisakyti popierinių bilietų viešajame transporte bei juos pakeisti elektroniniais?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kam labiausiai reikia kelti atlyginimus?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+14 +17 C

+16 +22 C

 

+12 +18 C

+22 +27 C

+17 +22 C

 

+15 +19 C

0-7 m/s

0-5 m/s

 

0-5 m/s