- Ką renkatės žiūrėti per televiziją?
- Nesu televizijos mėgėjas, žiūriu tik naujienas: informacines laidas, kai kurias pokalbių laidas - dienos temą. Jei dar įsijungiu TV, tai pasižiūriu kokį detektyvą.
- Kaip reaguojate į save televizijoje? Analizuojate? Stengiatės nežiūrėti, kaip atrodote ekrane?
- Tiek metų save matau ekrane - visada norėtųsi geriau. Galvoji, kad sakiniai turėtų būti trumpi, aiškūs, nereikia šalutinių sakinių, nes televizija toks dalykas - ima ir nukerpa ilgą sakinį. Ir išeina, kad norėjai pasakyti viena, o tą, kas liko, žmonės kitaip supranta nei tu norėjai pasakyti. Tai, matyt, mano problema - reikia mažiau kalbėti.
- Dažnai būnate taip nesuprastas ar iškraipoma mintis?
- Negaliu pasakyti, kad tai iškreipta. Bet žmonės pamatė tai, ką pamatė - sakinio pradžios nėra, yra tik pabaiga, tada, aišku, kontekstas šiek tiek kitoks. Mokausi kiekvieną kartą trumpiau kalbėti.
- Neretai tampate humoro laidų herojumi. Ar būna juokinga?
- Žinote, žmonėms reikia renginių ir duonos. Vien žiniomis sotus nebūsi. Gal ir labai nenorėčiau, kad mane ten linksniuotų, bet jei jau esu viešas asmuo, toks gyvenimas, tenka susitaikyti. Stengiuosi su humoru į tai žiūrėti.
- Nebuvo taip, kad įskaudintų?
- Man nepatinka, kai pradeda, kaip sakau, „per fizionomiją eiti“, o ne tai, ką tu pasakei ar padarei. Arba pavardę įvairiai linksniuoja, iškraipo, dar ką nors. Tai kažkiek žeidžia. Ne mane asmeniškai, bet yra vaikai, anūkai - jie kiekvienas savaip priima.
- Ar jus, kaip politiką, Seimo narį, tenkina nacionalinio transliuotojo kokybė? Kokie televizijos pliusai, minusai?
- Jei aš žiūrėčiau daugiau laidų, turėčiau tvirtesnę nuomonę. Tai, ką matau, mane tenkina. Į pramogines laidas nelendu. Bet kai girdžiu kolegų, kurie daugiau TV žiūri, diskusijas, manau, kad visuomeninis transliuotojas turėtų labiau atspindėti įvairią visuomenės nuomonę. Iš kalbų suprantu, kad yra tam tikras tendencingumas. Nuomonių įvairovė turi būti.
Ir dar. Lietuva yra katalikų šalis, bet kartais man atrodo, kad bažnytinių laidų visuomeninis transliuotojas, ko gero, rodo per daug.