respublika.lt

Aktorius Gytis Ivanauskas apie sprendimą prisijungti prie „Irano konferencijos“: „Esu linkęs save provokuoti, todėl ir sutikau“

2021 lapkričio 25 13:37:34
OKT info

„Ar sunku įsilieti į jau pastatytą spektaklį? Esu sakęs, jog niekada daugiau to nedarysiu. Per tris ar keturis kartus trumpesnį laiką sugebėti išmokti tekstą, suvaldyti mizanscenas, sureaguoti į kolegų pasisakymus - tai tikrai kelia stresą. Bet aš esu linkęs save provokuoti, todėl ir sutikau", - apie sprendimą prisijungti prie spektaklio „Irano konferencija" komandos pasakoja aktorius Gytis Ivanauskas. Gyčio debiutas - jau šį sekmadienį, lapkričio 28 d., OKT studijoje.

×
nuotr. 1 nuotr.
G. Ivanauskas. Eltos nuotr.

 
Jaunam režisieriui Artiomui Rybakovui pavyko surinkti tokią aktorinę komandą, kokios pavydėtų dažnas patyręs kolega. G. Ivanauskas prisijungia prie Juozo Budraičio, Algirdo Dainavičiaus, Tomos Vaškevičiūtės, Airidos Gintautaitės, Dariaus Meškausko, Ryčio Saladžiaus, Severinos Špakovskos, Arūno Sakalausko ir Pauliaus Tamolės.

„Kai man paskambino režisierius ir paklausė, ar aš nenorėčiau prisijungti prie „Irano konferencijos", aš iš karto atsakiau „Taip", net nepaskaitęs spektaklio medžiagos. Aišku, visų pirma „papirko" aktorių kolektyvas. Su kai kuriais esame vaidinę ne viename spektaklyje, su kai kuriais - dar ne. Ar sunku įsilieti į jau pastatytą spektaklį? Esu sakęs, jog niekada daugiau to nedarysiu, nes tai sukelia labai daug streso. Aš neturėjau tiek repeticijų, kiek turėjo spektaklyje esantys aktoriai. Per tris ar keturis kartus trumpesnį laiką sugebėti išmokti tekstą, suvaldyti mizanscenas, sureaguoti į kolegų pasisakymus - tai tikrai kelia stresą. Bet man įdomi provokacija, ji mane visada žavi ir aš esu linkęs save provokuoti, todėl ir sutikau. Kai pradėjome dirbti su Artiomu, buvo ypač smagu, kai režisierius tau padeda, paaiškina medžiagą. Tikiuosi, jog viskas bus gerai", - savo atsiradimo „Irano konferencijoje" istoriją pasakoja G. Ivanauskas.

Pasak režisieriaus A. Rybakovo, sprendimas pakviesti Gytį gimė tiesiog intuityviai.

„Esu matęs kitus Gyčio vaidmenis, suprantu, ką jis gali padaryti kaip aktorius, bet čia mane domina visai kiti dalykai. Šios pjesės autorius Ivanas Vyrypajevas man yra sakęs, kad jo tekstuose yra tokių reiškinių, kurių žiūrovas niekaip negalės suprasti - jis juos galės tik pajusti. Vaidmenims turiu pakankamai stiprią intuiciją ir neabejoju, kad šiame spektaklyje Gytis padės atsiskleisti tiems reiškiniams", - teigia A. Rybakovas.

Režisieriaus kuriamai „Irano konferencijos" koncepcijai reikėjo būtent šių aktorių. Pasako jo, ši pjesė nepasiduoda interpretavimui, jai reikia autentikos. Pjesės personažai yra žinomi, autoritetingi ir daug pasiekę asmenys, todėl režisieriui norėjosi ir tokių pat aktorių.

„Visus šio spektaklio aktorius vaidmenims parinkau intuityviai. Nors nė kiek neabejoju kiekvieno talentu ir meistriškumu, vis dėlto, kiekvienas jų yra labai skirtingas, kaip ir pjesės herojai. Charakteris, temperamentas, elgesio ypatumai, komunikavimas - visi šie vidiniai bruožai skiria pasirinktus aktorius, nepaisant to, kad dauguma jų jau ilgus metus yra kolegos, besisukantys toje pačioje socialinėje ir kultūrinėje dirvoje. Man visuomet smalsu, kas slepiasi po ta galinga aktorine kauke. Manau, kad ir žiūrovas į teatrą ateina būtent dėl to, jog visas įmanomas kaukes savo aplinkoje mato kasdien, o tikrame teatre galima pamatyti ir pajusti žmonių „nuogybę", jų „plikumą". Turiu omenyje tiek esančius ant scenos, tiek sėdinčius žiūrovų salėje. Riba čia turi ištirpti. Tai yra didžiausias paradoksas - žmonės sąmoningai ateina stebėti dirbtinai vykstančius dalykus ir jais tiki labiau nei savo tikrove. Žiūrovus labai veikia atpažįstamumas, kuris tikrovėje juntamas, gal net matomas, bet neapčiuopiamas ir nepajudinamas. Lygiai taip pat yra ir su aktoriais", - pasakoja režisierius.

„Irano konferencijos" veiksmas vyksta simpoziume Kopenhagoje, kur devyni unikalių sričių specialistai susitinka aptarti Artimųjų Rytų ir šių dienų Irano problemas: mirties bausmes, kankinimus ir kitus asmens teisių ir laisvių pažeidimus. Žengdami ant pakylos, intelektualai skaito pranešimus, tačiau diskusija greitai pereina nuo sociopolitinių aspektų prie pokalbių apie etinius skirtumus, dvasingumą, asmenines traumas ir dilemas, susijusias su šių dienų visuomenės krizėmis. Jų teiginiai iššaukia jautrią diskusiją apie aktualias problemas ir požiūrį į jas skirtingų kultūrų pasaulyje, kelia klausimus apie mūsų civilizacijos ateitį.

„Kai perskaičiau pjesę, man pasirodė, kad ji tam tikra prasme nepastatoma. Joje labai daug teksto. Man atrodė, kad tiesiog neįmanoma ją pastatyti. Bet pasirodo viskas įmanoma. Temos, gvildenamos „Irano konferencijoje, yra labai aktualios, rimtos ir svarbios. Nepaisant to, jog kalbama apie Irano problemą, paliečiama begalės kitų temų ir finale įvyksta taip, jog kiekvienas veikėjas ateina su savo problemomis ir nelabai kam berūpi Irano problema, apie kurią vyksta diskusija", - teigia aktorius.

Ivano Vyrypajevo „Irano konferencija" (režisierius Artiomas Rybakovas) - jau šį sekmadienį, lapkričio 28 d., 19 val., OKT studijoje. Spektaklio prodiuseriai - VšĮ Artišokai ir OKT/Vilniaus miesto teatras. Bilietus platina Tiketa.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • SKULPTŪRA: Lapkričio 27 dieną, artėjant 65-osioms brigados generolo Adolfo Ramanausko-Vanago žūties metinėms, Merkinėje buvo atidengta skulptoriaus Gintauto Lukošaičio sukurta skulptūra „Vanagas su vanagėliu“ ir atidarytas Lietuvos partizanų vado vardu pavadintas skverelis.
  • TVARKA: VRM keičia užsieniečių įsileidimo tvarką, siekdama, kad į šalį neatvyktų Lietuvai priešiškų užsienio valstybių piliečiai, galintys kelti grėsmę nacionaliniam saugumui ir viešajai tvarkai - tikimasi, kad tai padės apsisaugoti nuo savo biografijos detales slepiančių rusų.
  • TEISĖJA: Po dešimties metų teisėjos darbą paliekanti Vilniaus miesto apylinkės teismo apylinkės teismo teisėja Ramunė Makelienė sako „labai pavargusi ir perdegusi“ nuo įtempto darbo ir jo krūvio - ji papildė sąrašą teisėjų, paliekančių ir kritikuojančių teismų sistemą dėl sunkių darbo sąlygų.
  • LĖŠOS: Išnaudoję šiems metams komandiruotėms skirtas lėšas parlamentarai į jas vyks kitų metų sąskaita - Seimo kanceliarijos duomenimis, iki lapkričio 8-osios komandiruotėms išleisti 458 tūkst. 898 eurai.
  • ORIGINALAS: Istorinėje Prezidentūroje Kaune sekmadienį baigiamas eksponuoti iš Vokietijos atvežtas Vasario 16-osios Akto originalas.
  • AKCIJOS: Vakarų sankcijų suvaržytos Baltarusijos trąšų gamintojos „Belaruskalij“ trąšas iki šių metų vasario Klaipėdos uoste krovusio Birių krovinių terminalo (BKT) didžiausias akcininkas Igoris Udovickis neatskleidžia, ar iš „Belaruskalij“ įsigijo 30 proc. jo valdomų BKT akcijų ir taip tapo vieninteliu įmonės savininku.
  • EGLUTĖS: Parduotuvėse, įskaitant ir elektronines, jau porą savaičių vyksta aktyvi prekyba dirbtinėmis kalėdinėmis eglutėmis - nors šį sezoną eglutės šiek tiek pabrango, jų pardavimai ne tik nemažėja, bet ir auga.
  • KALĖDOS: Prezidentas Gitanas Nausėda ir ponia Diana Nausėdienė šeštadienį įžiebė pagrindinę Prezidentūros šv. Kalėdų eglę, papuoštą visoje Lietuvoje žmonių sukurtomis dekoracijomis.
  • MUZIEJAI: Kultūros ministerijai pavaldūs nacionaliniai ir respublikiniai muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai.
  • MOKYTOJA: Vilniaus savivaldybės komisija konstatavo, kad lietuvių kalbos mokytoja Astra Genovaitė Astrauskaitė į darbą „Juventos“ gimnazijoje grąžinta pažeidus tvarką – tinkamai nepaskelbus atrankos.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar dalyvausite savo miesto eglutės įžiebimo šventėje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurį iš šių kandidatų norėtumėte matyti Vilniaus meru?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-2 0 C

-3 +1 C

 

-2 0 C

-2 +1 C

-1 +1 C

 

-2 +1 C

0-4 m/s

0-3 m/s

 

0-3 m/s