Vanduo, gaivus vėjas, besikeičiantys Kuršių nerijos ir Klaipėdos vaizdai, bičiulių draugija - toks vasariškas poilsis laukia plaukiant laivu “Mecklenburg” iš Klaipėdos iki Nidos.
Laivo administratorė Aldona Staršova džiaugiasi, kad laivas poilsiautojams yra ne tik transporto priemonė, bet ir vieta, iš kurios žmonės ant kranto išlipa kupini geriausių emocijų.
Idėja rengti kruizus Kuršių mariomis, pasak A.Staršovos, kilo po to, kai laivo savininkas važinėjo po užsienį ir pamatė, kaip svečiose šalyse plėtojamas vandens turizmas. “Taip gimė idėja, kad ir Lietuvoje reikia pradėti rengti kruizus. Buvome tarsi pirmosios kregždės, iki tol Lietuvoje nebuvo plėtojamas vandens turizmas”, - tikino laivo administratorė.
Kaip keitės laivas “Mecklennburg” per šešerius metus? “Iš pradžių tai buvo paprasti pasiplaukiojimai nuo Klaipėdos iki Nidos ir atgal. Laivas buvo nerekonstruotas, teko į jo tobulinimą investuoti daug lėšų. Atsirado barai, ilgainiui buvo įrengtas pirmas aukštas, vadinamasis VIP denis. Palyginti su pirmaisiais metais, dabar laivas yra visai pakeitęs savo profilį. Trečiame denyje po atviru dangumi pastatytos palapinės, kad apsaugotų nuo lietaus. Viskas įrengta taip, kad laivas galėtų plukdyti 300 žmonių”, - pasakojo A.Staršova.
Plaukti galima ir pavieniui, ir grupėmis. VIP salone yra dvi atskiros salytės. Vienoje gali tilpti iki 65 žmonių. Čia keleiviai rengia gimtadienius, kitas šventes. Kitoje salytėje telpa 35 žmonės. Antras aukštas labiau skirtas pavieniams keliautojams, tačiau ir čia yra didelis stalas, prie jo gali susėsti 20 žmonių. Viduriniame denyje groja tikro garso muzika. Į trečią aukštą žmonės susirenka iš kitų abiejų denių, norėdami pabūti po atviru dangumi.
Jei bent 5-10 žmonių grupelė plaukdama nori švęsti kokią nors šventę, įgula duoda telefono numerį, kuriuo paskambinus galima suderinti meniu. Kai poilsiautojai atvyksta, stalas jau būna padengtas pagal jų pageidavimus. Vos įlipęs į laivą žmogus gali sėsti prie padengto stalo. O jei plaukia porelė, įvairaus maisto, gėrimų ir užkandžių galima užsisakyti viename iš laive veikiančių barų.
Viršutiniame denyje galima ir šašlyką išsikepti. “Kai grupė žmonių individualiai išsinuomoja laivą, gali užsisakyt valgyti tai, ko pageidauja. Bet patys poilsiautojai maisto dažniausiai negamina. Yra virėjas, kuris ir stovi prie šašlykų, o žmonės priėję gali žiūrėti, kaip jie yra kepami”, - pasakojo laivo administratorė.
Iš laivo galima apžiūrėti Kiaulės nugaros salą, pamatyti mirusias kopas, kormoranų perėjimo vietą, pasivaikščioti po Juodkrantę, Nidą. Vakare ypač gražu žiūrėti į apšviestą Juodkrantę. Kuršių mariose visur matyti žvejų tinklai. “Iš kito Lietuvos krašto atvažiavę žmonės nėra viso šito matę. Jie stebisi, klausinėja. Net ir klaipėdiečiai negali suprasti, kaip tiek metų pragyvenę Klaipėdoje nėra matę šio grožio. Važiuojant keliu matomas vienoks grožis, o plaukiant laivu - visai kitoks”, - įsitikinusi pašnekovė.
“Mecklenburg” - ne tik transporto priemonė. Keleiviams šis laivas tikrai nėra vien būdas pasiekti Juodkrantę ar Nidą. Dauguma žmonių jau būna iš lūpų į lūpas girdėję, kaip čia linksma. “Keleiviai išlipa iš laivo pakilios nuotaikos, dainuodami, dėkoja įgulai, muzikantams, kapitonui. Yra buvę, kad žmonės taip pradeda šokti, jog net laivas linguoja. Kapitonai ateina ir klausia, kas čia vyksta, kad laivas nestabilus, - juokiasi A.Staršova ir iškart priduria: - Pasiplaukiojimas su šokiais ant vandens - tikrai nepavojingas. Mūsų laivas yra plokščiadugnis. Marios seklios. Per tiek metų nėra kilę jokio pavojaus žmonėms. Yra ir borteliai, yra 300 žmonių ir 300 gelbėjimosi liemenių. Mūsų kapitonai yra pasirengę bet kokiam atvejui, nors jokios grėsmės nėra buvę.”
Pavieniams žmonėms šiemet kainos sumažėjo. Pernai buvo 90 litų, šiemet - 70 litų nuo Klaipėdos iki Nidos ir atgal. Vaikams kainavo 40 litų, šiemet - 30 litų. O kaina grupėms priklauso nuo žmonių skaičiaus. Jei keleiviai turi skrajutes, gauna 5 proc. nuolaidą. Nuolaidos taip pat taikomos “Maestro Olialia” arba “Laisvalaikio” kortelių turėtojams. Vaikams iki 5 metų kelionės yra nemokamos.