respublika.lt

Pasitarkite su išmaniuoju, ką ir kaip sodinti šį pavasarį

2021 balandžio 01 13:40:42
Andrius Baranauskas

Per pandemiją pastebėtas išaugęs namų sodininkystės populiarumas. Į šį užsiėmimą žmonės atsigręžė siekdami daugiau laiko praleisti gryname ore, atsipalaiduoti ar tiesiog užsiaugintų sveikų vaisių ir daržovių. Džiaugtis puikiu derliumi lemta ne tik patyrusiems augalų žinovams. Žengti pirmuosius žingsnius augalų pasaulyje gali padėti patogios programėlės jūsų išmaniajame.

×
nuotr. 5 nuotr.
Programėlė „Planta“. Pranešimo autorių nuotr.

 

Jūsų dėmesiui - Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro" ekspertas, dalinasi programėlėmis, kurios pasitarnaus augalų puoselėtojams ir taip pat planuojantiems naminių gėrybių daržą.

Augalų atpažinimas. Miesto parke pamatėte akį traukiantį žiedais numargintą krūmyną, tačiau nė nenumatote, kaip jis galėtų vadintis? Ne bėda! „Plant Net" aplikacija paveikslėliais identifikuoja iki 20 tūkst. skirtingų augalų, medžių ir gėlių rūšių. Ši programėlė sukurta mokslinio projekto tikslais. Projekto iniciatoriai siekia užfiksuoti bei išanalizuoti kuo daugiau augalų visame pasaulyje.

Aplikacija naudotis labai paprasta - tereikia nufotografuoti augalą, o programėlė pateiks tikslų jo pavadinimą ir aprašymą. Jei augalo duomenų bazėje nebus, jo nuotrauka pateks į naujų, ištirti reikalingų rūšių sąrašą. Tokiu būdu „PlantNet" ne tik padeda atpažinti skirtingus augalus, edukuoja savo vartotojus, bet ir prisideda prie botaninių tyrimų.

Atsisiųsti „iOS".

Atsisiųsti „Android".

Priežiūros priminimai. Ko gero, dažniausia ir apmaudžiausia augalų priežiūros klaida - užmaršumas. Laimei, šiandien yra ne viena programėlė, kuri reguliariai primena kurį jūsų augalą ir kada būtina palaistyti, patręšti ar perstatyti į kitą vietą.

„iOS" vartotojams sukurta augalų priežiūros priminimų programėlė „Planta", o „Android" įrenginiams - „Plant Care Reminder". Abiejose programėlėse galima susikurti savo augalų kolekciją ir kiekvienam augalui nustatyti reguliarius priminimus, kada metas laistyti, persodinti ir pan.

„Planta" papildomai gausite rekomendacijas kiekvieno augalo priežiūrai bei galėsite vesti savo asmeninį augalų žurnalą. Taip bus kur kas lengviau stebėti, kaip šiam „žaliajam gyventojui" sekasi augti jūsų priežiūroje.

Atsisiųsti „iOS".

Atsisiųsti „Android".

Pirmoji pagalba - „PictureThis". Kaip ir žmonės, taip ir augalai - serga ar užsikrečia vieni nuo kitų. Svarbiausia laiku identifikuoti ligą ir imtis tinkamo gydymo. Artimųjų, draugų ar socialinių tinklų grupėse patarimo paieškos gali užtrukti. Kur kas greičiau atsakymą galima pabandyti surasti programėlėje „PictureThis".

Tereikės nufotografuoti ligotą augalą ir programėlė pateiks rekomendacijas jo atgaivinimui. Be to, aplikacijoje augalai atpažįstami net 98 proc. tikslumu, joje taip pat galima vesti užrašus ar net pasikonsultuoti su botaniku.

Atsisiųsti „iOS".

Atsisiųsti „Android".

Daržo puoselėtojams. Pasiryžusiems šį pavasarį sodinti savo daržą, tačiau dvejojantiems ar pakaks žinių, yra itin paprastas sprendimas. „Planter: Garden Planner" - daržininko patarėjas jūsų išmaniajame. Čia ne tik rasite patogų kalendorių su datomis, kada sėti ir persodinti daržoves, vaisius ar gėles, bet taip pat sužinosite, kaip juos derinti lysvėse bei kokiu atstumu vieną nuo kito sodinti.

Dar didesniam patogumui - skaitmeninis jūsų sodo tinklelis lysvių planavimui. Tinklelį galėsite užpildyti pasirinktomis daržovėmis ar vaisiais. Dirbtinis intelektas iš karto identifikuos klaidas ir praneš, ar skirtingos augalų rūšys gali būti sodinamos greta bei kokiu atstumu jos turėtų augti.

Atsisiųsti „iOS".

Atsisiųsti „Android".

Mėnulio kalendorius „Moon&Garden". Ankstesnių kartų ūkininkams mėnulis buvo vienas iš svarbiausių orientyrų ūkio darbuose. Tikėdamiesi geresnio derliaus, augalus sodindavo, tręšdavo ar juos daugindavo atsižvelgdami į mėnulio kalendorių. Ši praktika plačiai taikoma ir šiandien. Įdomu tai, kad ją naudoja ne tik pavieniai sodininkai, bet net ir stambūs ekologiniai bei biodinaminiai ūkiai.

Smalsaujantiems, kaip mėnulis veikia derlių - vartotojų puikiai įvertinta programėlė „Moon&Garden". Čia rasite ne tik detalų mėnulio kalendorių bei patarimus, bet ir tikslią orų prognozę, kuri padės geriau planuoti sodo darbus.

Atsisiųsti „iOS".

Atsisiųsti „Android".

Laikraščių prenumerata internetu

  • RINKA: Būsto nuosavybės, kainų ir nuomos palyginamasis tyrimas parodė, kad Lietuva patenka į Europos šalių, kurių gyventojai valdo daugiausiai gyvenamojo nekilnojamojo turto, tačiau pagal būsto vertę ir nuomos kainas esame Europos vidutiniokai.
  • REIDAS: Policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą, birželio 24–27 dienomis vykdys transporto priemonių, įskaitant dviračių, elektrinių paspirtukų, vairuotojų blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų patikrinimus.
  • PAŽEIDĖJAI: Per tris mėnesius sostinėje priverstinai nuvežtos 755 ne pagal kelių eismo taisykles paliktos transporto priemonės – 480 iš neįgaliesiems skirtų vietų.
  • SPAUDA: Lietuvos paštui pranešus apie planus nuo kitų metų maždaug du-tris kartus didinti leidinių prenumeratos pristatymo kainas miestuose, susisiekimo ministras sako, jog kainas didinti reikia, tačiau kartu ketinama keisti žiniasklaidos rėmimo modelį.
  • MAISTAS: Seimas nutarė nesvarstyti siūlymo taikyti lengvatinį pridėtinės vertės mokesčio tarifą visiems maisto produktams.
  • AKCIZAI: Deklaruotos visų akcizinių prekių akcizų įplaukos per penkis šių metų mėnesius, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, padidėjo 4,3% – iki 640 mln. eurų, pranešė Valstybinė mokesčių inspekcija.
  • TVARKA: Ilgąjį Joninių savaitgalį dirbs gausesnės policijos pajėgos – jos užtikrins viešąją tvarką masiniuose renginiuose, organizuos reidus neblaiviems ir viršijantiems greitį vairuotojams išaiškinti.
  • POSĖDŽIAI: Pirmadienį, birželio 27 d., šaukiami nenumatyti Seimo plenariniai posėdžiai - juos sušaukti nutarė Seimo valdyba.
  • RIBOJIMAI: Europos Komisija patikslins išaiškinimą, kaip įgyvendinti ribojimus, susijusius su Europos Sąjungos sankcionuotų prekių gabenimu tranzitu tarp pagrindinės Rusijos dalies ir Kaliningrado srities, pranešė prezidentas Gitanas Nausėda.
  • PRAMONĖ: Seimo narys Kęstutis Masiulis siūlo krašto apsaugos ministrui Arvydui Anušauskui skatinti ukrainiečių gynybos pramonės perkėlimą į Lietuvą.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar skiepytumėtės nuo beždžionių raupų?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip manote, ar pavyks Seime priimti Civilinės sąjungos (Partnerystės) įstatymą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+18 +27 C

+20 +28 C

 

+19 +26 C

+29 +33 C

+24 +34 C

 

+22 +28 C

0-5 m/s

0-5 m/s

 

0-6 m/s