respublika.lt

Nirvana nervingiesiems

2022 rugsėjo 27 16:45:00
Parengė Milda KUNSKAITĖ

Kembridžo universiteto specialistai nustatė, jog muzikinio skonio ir asmenybės tipo ryšys yra universalus visiems planetos gyventojams.

×
nuotr. 1 nuotr.
Panašiais charakterio bruožais pasižymintys žmonės į savo grojaraščius įtraukia tas pačias dainas, nepriklausomai nuo šalies, kurioje gyvena. EPA-Eltos nuotr.

 

Tyrime dalyvavo 350 000 žmonių iš 50 šalių. Dalyvių buvo klausiama, kurie iš 23 muzikos žanrų ir požanrių jiems patinka labiausiai, ir jie buvo prašomi užpildyti anketą su klausimais apie charakterio bruožus. Paskui savanoriai galėjo pasiklausyti trumpų įvairių dainų įrašų ir pasidalinti savo nuomone.

Išvados tokios: panašiais charakterio bruožais pasižymintys žmonės į savo grojaraščius įtraukia tas pačias dainas, nepriklausomai nuo šalies, kurioje gyvena. Kad ir iš kurio pasaulio krašto būtų ekstravertas, ar iš Lotynų Amerikos, ar iš Europos, tikėtina, kad jam labai patiks Edo Širano (Ed Sheeran) „Shivers". Neurotiškiems žmonėms greičiausiai patiks „Nirvana" su amžinąja „Smells Like Teen Spirit". Mielus, maloniai bendraujančius ir ramius žmones greičiausiai sužavės Marvino Gėjaus (Marvin Gaye) daina „What's Going On" arba Lady Gaga ir Bredlio Kuperio (Bradley Cooper) duetas iš filmo „Taip gimė žvaigždė". Intelektualios ir visoms naujovėms atviros asmenybės mielai klausysis Deivido Buvio (David Bowie) „Space Oddity" ir Ninos Simoun (Nine Simone) kompozicijų.

„Žmones gali skirti geografija, kultūra ir kalba, bet intravertas viename pasaulio gale mėgsta tokią pačią muziką kaip ir intravertai, gyvenantys visai kitame pasaulio gale, o tai rodo, kad muzika gali būti labai galinga jėga, jungiančiu tiltu", - sako Deividas Grinbergas (David Greenberg) iš Kembridžo universiteto. Mokslininkai tai aiškina tuo, kad ekstravertai dažniausiai siekia bendrauti ir gauti teigiamų emocijų, todėl pirmenybę teiks pozityviai nuteikiantiems šokių ritmams ir motyvams, o tai yra ypač būdinga Centrinės ir Pietų Amerikos gyventojams. Galbūt prie to prisideda klimato ypatumai, kurie formuoja asmenybę, mėgstančią šokių muziką. Visai logiška, kad sąžiningiems ir pareigingiems žmonėms mažiau patiks rokas su savo maištinga nuotaika ir dainų tekstais. Neurotikus galima suskirstyti į dvi grupes: tuos, kurie klausosi pozityviai veikiančios muzikos, kad pakeltų sau nuotaiką, ir tuos, kam labiau patinka agresyvus rokas, kad „nuleistų garą".

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
6
F
  • SKUNDAI: Lietuvos Aukščiausiasis Teismas antradienį atmetė buvusios teisėjos ir Seimo narės Neringos Venckienės bei jos advokato skundus byloje, kurioje ji nuteista dėl pasipriešinimo pareigūnams, antstolio nurodymo nevykdymo ir smūgių sudavimo.
  • SIUNTOS: Siuntų į užsienį terminams ilgėjant, Lietuvos paštas primena, jog liko vos keletas dienų šventinėms siuntoms išsiųsti į Vakarų Europos šalis: skaičiuojama, kad į Jungtinę Karalystę, Norvegiją, Airiją, Nyderlandus ar Vokietiją siuntos keliauja nuo 6 iki 13 kalendorinių dienų.
  • DOVANOS: Šalies gyventojų kalėdinių dovanų biudžetas šįmet žada siekti vidutiniškai 106 eurus, rodo apklausa: vienai dovanai gyventojai yra pasirengę išleisti vidutiniškai 25 eurus arba 7 proc. mažiau nei prieš metus.
  • NAMAS: Vilniaus apygardos teismas antradienį paliko galioti žemesnės instancijos teismo sprendimą, jog žinomas atlikėjas Egidijus Dragūnas neturi nugriauti Pavilnių regioniniame parke sostinėje pastatyto namo.
  • BAUSMĖ: Į mokyklą Kėdainiuose su kirviu lapkritį atėjusiam vyrui teismas antradienį skyrė subendrintą beveik pusantrų metų laisvės atėmimo bausmę.
  • PAMINKLAS: Antakalnio kapinėse Vilniuje antradienį pradedamas ardyti paminklas sovietų kariams - jį sudaro penkios stelos, bus nukeliamas stengiantis paminklui nepakenkti, o užbaigti darbus planuojama per keletą savaičių.
  • VAISTAI: Pacientams vaistinėse pasigendant kai kurių vaistų, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, jog daugiau nei pusė trūkstamų viešai įvardijamų medikamentų yra sandėliuose.
  • NAFTA: Pirmadienį įsigaliojus Europos Sąjungos prieš pusmetį paskelbtoms sankcijoms rusiškos naftos ir jos produktų importui, „Lietuvos geležinkeliai“ teigia, kad Rusija šiemet jau išnaudojo apie 60 proc. metinės tranzito per Lietuvą į Kaliningradą ir atgal kvotos.
  • TURTAS: Vilniuje viešinti JAV Valstybės departamento specialioji pasiuntinė Holokausto klausimais Ellen Germain pasveikino Lietuvos Vyriausybės projektą kompensuoti žydams už prarastą privatų turtą, pranešė Lietuvos užsienio reikalų ministerija.
  • AUTOBUSAI: Susisiekimo ministerija Klaipėdos savivaldybei papildomai skyrė 4,08 mln. eurų Europos Sąjungos fondų lėšų šešiems elektriniams autobusams įsigyti.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar reikia Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui įteikti 2022 m. Laisvės premiją?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurį iš šių kandidatų norėtumėte matyti Vilniaus meru?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-2 +1 C

-3 +3 C

 

-9 -1 C

-1 +4 C

-5 +1 C

 

-3 0 C

0-6 m/s

0-10 m/s

 

0-5 m/s