respublika.lt

Kelionių vaistinėlė: ką pasiimti vykstant trumpų atostogų

(0)
Publikuota: 2019 gegužės 11 10:59:51, „Laisvalaikio“ inf.
×
nuotr. 1 nuotr.
Stasio Žumbio nuotr.

Gegužė - puikus metas pailsėti belaukiant ilgųjų vasaros atostogų. Net ir trumpos atostogos reikalauja plano - patartina iš anksto pasirūpinti kelionių vaistinėle. Ką pasiimti su savimi, kad būtumėte saugūs, pataria specialistė.

 


Turinys - individualus

Kaip pastebi „Eurovaistinės“ farmacijos specialistė Elvyra Ramaškienė, šiltuoju metų sezonu keliautojams didžiausią pavojų kelia saulė ir aukšta oro temperatūra - dažniausiai žmonės kreipiasi dėl perkaitimo, nudegimų, saulės smūgio ar dehidratacijos. Tačiau net ir įvertinus sezoninius pavojus, vaistinėlės turinys - gana individualus.

„Pirmiausia kiekvienas keliautojas turi pasiimti reikiamą kiekį gydytojo paskirtų vaistų lėtinėms ligoms gydyti. O likęs vaistinėlės turinys priklauso nuo to, į kokį pasaulio kampelį vykstate. Kartais būtina pasiskiepyti nuo tam tikrų ligų ar vartoti vaistus nuo maliarijos. Kartais gydytojas paskiria pasiimti antibiotikų, jeigu gresia susirgti bakterine infekcija“, - teigia specialistė.

Derėtų gerai apgalvoti, ko galėtų prireikti kelionėje - juk kiekvienas žmogus labai individualus, turi savo silpnąsias vietas, skirtingą imunitetą, todėl ir vaistų gali prireikti skirtingų.

„Visiems keliautojams rekomenduojama vaistinėlėje turėti vaistų virškinamajam traktui, vaistų nuo skausmo, karščiavimo, uždegimo ir peršalimo. Taip pat reikėtų pasirūpinti vaistais nuo alergijos ir apsauginėmis priemonėmis nuo saulės bei geliančių vabzdžių. Ir, žinoma, nepamiršti pirmosios pagalbos priemonių - pleistrų žaizdelėms, antiseptinio skysčio ir servetėlių“, - vardija E.Ramaškienė.

Nepamirškite informacinio lapelio

Keliaujant su vaikais šis vaistų sąrašas kiek pailgėja - svarbu pasiimti vaistų nuo karščiavimo, viduriavimo ir apsinuodijimo, skirtų vaikams. Taip pat reiktų pasiimti probiotikų ir elektrolitų.

„Kad būtų patogiau, rekomenduojama vaistus imti mažomis pakuotėmis, nepamirštant kartu įsidėti ir informacinio lapelio. Jis reikalingas ne tik norint nesupainioti skirtingų medikamentų, bet ir patikroje oro uoste. Keliaujant į užsienį, receptiniams vaistams būtina pasiimti ir receptų kopijas. Galiausiai vaistų reikia vežtis tik savo reikmėms, nes kai kurios šalys griežtai riboja vaistų įvežimą“, - pataria vaistininkė.

E.Ramaškienė taip pat įspėja, kad neužtenka vien kruopščiai susidėti vaistinėlę - vaistus reikia mokėti tinkamai laikyti. Įprastai jie laikomi iki 25 laipsnių kambario temperatūroje, tamsioje vietoje, tačiau visada reikia atidžiai perskaityti, kokias laikymo sąlygas nurodo gamintojas.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar patiko naujasis katalikų Bažnyčios popiežius?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurioje šalyje gyvena draugiškiausi žmonės?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+1 +8 C

+2 +9 C

+4 +10 C

+10 +16 C

+10 +17 C

+9 +11 C

0-6 m/s

0-4 m/s

0-8 m/s