respublika.lt

Kaip atskirti parfumerijos klastotes? (2)

2019 lapkričio mėn. 19 d. 18:00:58
Milda KUNSKAITĖ

Kvepalai - nepigus malonumas. Todėl būna ypač skaudu, kai už pasakiškus pinigus nusipirktas kvepalų buteliukas pasirodo esantis klastotė.

×
nuotr. 1 nuotr.
Kvepalai. Pexels nuotr.

 

Rask 10 skirtumų

Jei būsite dėmesingi, net pirmą kartą susidūrę su klastote, tikriausiai sugebėsite ją atskirti nuo originalo.

1. Pirmas dalykas, į kurį reikia atkreipti dėmesį - permatomos pakuotės kokybė. Plėvelė turi būti plona, prigludusi, siūlės lygios, siauros, užklijuotos arba užlydytos.

2. Dėžutė turi būti kokybiško standaus kartono, kuris išlaiko formą ir neįlinksta.

3. Visi užrašai ant pakuotės turi būti lygūs, aiškūs, taip pat etiketė ant paties buteliuko.

4. Kitoje dėžutės pusėje būtinai turi būti nurodyta sudėtis.

5. Dėmesio: magnetiniai brūkšniniai kodai nėra kvepalų originalumo garantija, nes juos lengva padirbti.

6. Ypač atkreipkite dėmesį į vidinį kartoną, prilaikantį kvepalų flakoną. Jis dažniausiai būna gofruotas, kai kada spalvotas, visada gražios formos, tvirtai prilaiko buteliuką, neišsiklaipo.

7. Apžiūrint buteliuką pirmiausia reikia atkreipti dėmesį į dangtelį. Klastočių gamintojai dažnai taupo būtent jiems. Dangtelis turi būti lengvai uždedamas ir nuimamas, užsifiksuoti lengvai spragtelėjęs, jo kraštai turi būti lygūs.

8. Pulverizatorius - dar vienas elementas, iš kurio nesunku atskirti padirbinį. Atkreipkite dėmesį, ar jis yra uždarytas specialiu apsauginiu lankeliu. Lupasi dažai? Pulverizatorius per didelis? Sunkiai įspaudžiamas? Persikreipęs? Neabejotinai ne originalaus gamintojo prekė. Taip pat įtarimą turėtų kelti per storas ir trumpas paties purkštuvo vamzdelis.

9. Originalūs buteliukai visada būna pagaminti iš kokybiško brangaus stiklo. Atkreipkite dėmesį į buteliuko dugną. Jis turi būti lygus, idealiai permatomas, storame stikle - jokių burbuliukų ir pašalinių intarpų.

10. Jeigu vizualių skirtumų nematote, papurkškite kvepalų ant odos ir palaukite 15-20 minučių. Pirmosiomis minutėmis visa parfumerija, kurioje yra spirito, spiritu ir kvepia, nes jo yra apie 90 proc. Jei per šį laiką aromatas pradžiugino - sveikiname, kokybės testas teigiamas. Jei kvapas tapo nemalonus - tai klastotė.

Vietos taisyklė

Parfumeriją ir kosmetiką galima pirkti tik patikimose vietose - didelėse parduotuvėse arba internetu, bet tik svetainėse, sulaukiančiose gerų atsiliepimų. Atsiliepimų reikia ieškoti forumuose parfumerijos tema, o ne pačios parduotuvės tinklalapyje, kuriame atsiliepimai veikiausiai yra netikri.

Niekada nepirkite kvepalų turguje ir įtartinose parduotuvėlėse, net jei ten aromatai yra siūlomi už labai patrauklią kainą. Ypač turi sukelti nepasitikėjimą iškabos ir reklaminiai skelbimai „Konfiskuoti muitinėje“, „Sandėlio išpardavimas“, „Parfumerija iš duty free sandėlio“, „Viskas po 20 eurų“. Tai šimtaprocentinis požymis, kad čia jums įkiš padirbinį.

Slapta formulė

Tap pat įtarimų turėtų kelti užrašas „pagaminta pagal licenciją“. Jei vietoj įprastų dėžučių ir buteliukų vitrinoje išrikiuoti vienodi indeliai su numeriais, o pardavėja jums pasakoja legendą, kad ši produkcija yra pagaminta pagal žinomos firmos licenciją, tik kitoje įmonėje, ir neva dėl to ji be pakuotės, netikėkite! Sunku įsivaizduoti, kad originalių kvepalų gamintojas savo noru sutiktų taip bendradarbiauti, ir kažkokia „licencijuota“ firma pardavinėtų lygiai tokį patį aromatą, tik kelis kartus pigiau už originalą.

Prekės ženklai - parazitai

Jeigu parduotuvės lentynoje matote kvepalus, kurių pavadinimas nuo žinomo prekės ženklo skiriasi vos viena raide, tai taip pat yra spąstai. Bet spąstai visai legalūs. Panaši produkcija gaminama Turkijoje, Lenkijoje, Sirijoje, Bulgarijoje, Kinijoje ir kitose šalyse, bet visiškai legaliai ir taip pat legaliai eksportuojama. Formaliai prisikabinti nėra prie ko, nes nei aromatas, nei pavadinimas, nei buteliuko ir pakuotės dizainas su originalu praktiškai nesutampa. Taip, jie panašūs, bet įstatymo požiūriu prikibti nėra prie ko. Ir neįmanoma įrodyti, kad neatidus pirkėjas buvo suklaidintas. Kad neįkliūtumėte, tiesiog prisiminkite: tikri kvepalai negali kainuoti 10 eurų.

Pilkasis importas

Pilkasis importas - tai nelegalus originalios produkcijos įvežimas iš šalių, kuriose gamintojo kaina yra žemesnė arba, pavyzdžiui, tokių šalių, kuriose naujiena pasirodo anksčiau. Paprastai parfumerijos gaminiai, įvežti nelegaliai, pardavinėjama interneto parduotuvėse. Paprastam pirkėjui pilkasis importas yra labai naudingas - galima nusipirkti pigiau, galima gauti aromatų, kurie oficialiai neparduodami parduotuvėse. Bet atsiminkite, kad taip taupydami jūs skatinate piratavimą. Be to, nelegalus pardavėjas neprisiima atsakomybės už gaminio kokybę, kurią patikrinti galima tik tada, kai už pirkinį jau sumokėta.

Aš jūsų nepažįstu!

Pasitaiko, kad pirkėjai neatpažįsta žinomų kvepalų kvapo, nors prieš juos - visai ne klastotė. Aromato galima neatpažinti, jeigu:

    gamintojas truputį pakeitė aromato formulę, receptūrą, parfumerijos komponentų tiekėją arba gamybą perkėlė kitur. Tokių situacijų pasitaiko nuolatos, o vartotojui apie tai nėra pranešama;
    parduotuvės lentynoje stovintis testeris buvo vienos kvepalų partijos, o jūsų nusipirktas flakonas - kitos;
    testeris, kurį uostėte, rinkdamiesi aromatą, stovėjo šildomas lempų arba saulės spindulių;
    dėžė su kvepalų buteliukais šalo sandėlyje arba, priešingai, perkaito prie radiatorių;
    kalti subjektyvūs veiksniai (jūs persirgote kvėpavimo takų infekcija, pakito jūsų hormonų fonas, suvalgėte patiekalą, gausiai pagardintą prieskoniais ir česnaku).

Kvapai Zodiako ženklams

Avinas

Iš prigimties veiklus ir energingas Avinas dažnai tampa streso ir užsitęsusių pergyvenimų auka. Koks būtų geriausias sprendimas? Vonia su aromatiniais aliejais prieš miegą, šia prasme ypač veiksmingos yra levandos.

Jautis

Jaučiai yra labai praktiški ir problemas visada sprendžia vadovaudamiesi logika, bet jų norų ir tikrovės neatitikimas juos išveda iš pusiausvyros. Dėl to pirmiausia kenčia organizmas: silpnėja imunitetas ir nesunkiai prisikabina ligos. Padėti gali citrina - ir „gryna“, ir parfumerijos gaminiai su citrinos aromatu.

Dvyniai

Ženklas garsėja savo dvilypumu ir dėl to dažnai nemoka rasti kompromiso. O verbena kaip tik atkuria pusiausvyrą ir suteikia energijos, kad būtų galima su naujomis jėgomis spręsti konfliktus ir leistis į dialogą su savimi ir aplinkiniais.

Vėžys

Rūpestingi ir draugiški Vėžiai yra pasirengę mylėti, bet ir patys nori gauti meilės. Snapučio, nežiūrint jo tariamo paprastumo, kvapas yra tas, kuris patinka praktiškai visiems be išimties. Be to, šis augalas, jei tikėsime žmonėmis, nusimanančiais apie aromatus, suteikia pasitikėjimo ir saugumo pojūtį.

Liūtas

Liūtai - bene didžiausi pasaulyje ekstravertai. Jie, aišku, nepatiria tų nemalonumų, su kuriais susiduria dauguma intravertų, bet jų per kraštus trykštanti energija artimiesiems gali stipriai nusibosti. Šalavijo kvapas gali apraminti jų audringą prigimtį ir slopinti jų nevaldomus norus.

Mergelė

Viena vertus, Mergelė visada žino, kaip elgtis painiose situacijose, kita vertus, įsivaizduoja, kad jos variantas - vienintelis teisingas. Apelsino kvapas (ir apskritai citrusinių) pasižymi savybe sutramdyti tiek savo šeimininko visažinystę, tiek užkirsti kelią ligoms (rudenį tai ypač aktualu).

Svarstyklės

Svarstyklės arba pačios blaškosi tarp ribinių būsenų, arba dirba diplomatėmis ir bando nutiesti tiltus tarp kolegų ir draugų. Smilkalai yra vienas iš efektyviausiai raminančių komponentų, būtinų tokiomis disbalanso minutėmis.

Skorpionas

Rožė - švelni gėlė, bet su spygliais, panašiai tokia yra ir Skorpiono prigimtis, ne veltui jis vadinamas paslaptingiausiu ir nenuspėjamiausiu Zodiako ženklu. Tai toks atvejis, kai aromatas ir jo šeimininko charakteris idealiai papildo vienas kitą.

Šaulys

Šauliams yra svarbu savo kunkuliuojančią energiją nukreipti reikiama vaga ir nesimėtyti planais į kairę ir į dešinę be galutinio rezultato. Imbieras ramina nervų sistemą ir gerina kraujotaką - tai idealus „vaistas“, padėsiantis sustoti, atsikvėpti ir gerai viską apmąstyti.

Ožiaragis

Ožiaragiams svarbu viską spėti, juk jie turi krūvą idėjų (tarp jų ir kaip užkariauti pasaulį). O kvėpuojant rozmarino aromatu, galima praktiškai prisijungti prie nenutrūkstamos maitinimo sistemos ir ilgam pamiršti nuovargį.

Vandenis

Mėtos - tiesiog naujų idėjų ir sprendimų sinonimas, taigi Vandeniams, kūrybingiems ir nuolatos viską „tobulinantiems“, tikrai reikia tokio kvapo.

Žuvys

O štai Žuvims dažnai nepakanka ryžto lemiamam šuoliui. Kad niekuo neabejotų, joms yra rekomenduojami greipfrutai - parfumerijos specialistai mano, kad tai yra geriausias dalykinių susitikimų ir pokalbių kompanionas.

Parašykite savo komentarą:
  Skaityti komentarus (2)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • GAISRAS: Telšių rajone, Viešvėnų seniūnijos, Vembūtų kaime, kilo gaisras grūdų sandėlyje.
  • NETEKTIS: Romoje mirė vienas geriausiai žinomų ir produktyviausių pasaulio kompozitorių Ennio Morricone.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Dienos klausimas

Ar gerai, kad LRT vadovybės nariai uždirba daugiau nei prezidentas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar vis dar mintyse eurus verčiate į litus?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+17 +19 C

+13 +14 C

 

+11 +12 C

 +18 +21 C

+17 +19 C

 

+16 +18 C

0-4 m/s

0-4 m/s

 

0-4 m/s

Nuorodos