Praėjusią savaitę Birštone, Nemuno kilpų regioniniame parke, buvo atidarytas didžiausias Lietuvoje apžvalgos bokštas, kuris, tikima, pritrauks nemažai smalsuolių. Tačiau ne tik dėl jo verta aplankyti šį kurortą. Ką dar galima apžiūrėti Birštone?
Birštono apžvalgos bokštas
Vieta šiam bokštui statyti buvo parinkta prieš 22 metus, kai buvo planuojama Nemuno kilpų regioninio parko schema. Bokštą nuspręsta statyti ant Škėvonių gūbrio.
Bokšto aukštis - 55 m, o apžvalgos aikštelė įrengta 45 m aukštyje (įskaičiuojant Škėvonių gūbrį - 92 m virš jūros lygio aukštyje). Tiems, kuriems be pailsėjimo užlipti į bokštą pasirodys sunku, pakeliui įrengtos kelios vietos, kur galima sustoti ir trumpam pailsėti, netrukdant kitiems parko lankytojams lipti. Vienu metu ten gali sutilpti apie keturiasdešimt žmonių.
Bokšto architektas - Donatas Malinauskas. Nors bokšto konstrukcija - metalinė, ji apkalta maumedžiu, su trikampiais langeliais, ir atrodo it dailiai išraižyta. Toks įvaizdis simbolizuoja žvaigždynus dangaus skliaute. Bokšto forma primena senųjų medinių gynybinių pilių bokštus, taip pat - bažnyčių varpines, ir harmoningai įsilieja į aplinką. Šalia teka Nemunas, stūkso miškas. Nuo bokšto matyti Birštono panorama, Nemuno slėnis, parko kraštovaizdis.
Bokšto lankymas nemokamas, lankymo valandos - kasdien nuo 7 iki 22 val.
Mineralinio vandens garinimo bokštas
Mineralinio vandens garinimo bokštas „Druskupis“, projektuotas architekto Vytauto Vytuvio, stovi Centriniame miesto parke. Juo teka mineralinis vanduo, tiekiamas iš „Rūtos“ gręžinio. Čia galima pakvėpuoti sveiku „jūrinio efekto“ jodu, nes mineralinio vandens lašų prisodrintas oras turi tokį patį poveikį, kaip ir kvėpavimas jūros oru. Tai naudinga ne tik kvėpavimo takams, bet ir odos grožiui ir bendrai savijautai. Tai vienintelis toks bokštas šalyje, be to, pats statinys - labai originalus.
Kurorto lankytojai turi galimybę išbandyti ne tik inhaliacijas po atviru dangumi, bet ir grūdinti organizmą šviesos terapija. Šis poveikis siekia keliasdešimties metrų spinduliu aplink bokštą.
Centrinis parkas
Šiame 25 hektarų ploto parke ne tik prisikvėpuosite grynu oru ir pailsinsite akis, žvelgdami į jus supančią žalumą, bet ir galėsite išbandyti lauko treniruoklius, pažaisti stalo tenisą, krepšinį arba mini golfą, apžiūrėti šalies menininkų kurtas skulptūras „Skulptūrų take“, mėtyti pasagas ar pavažinėti dviračiais - takeliai čia išties geri.
Birštono parke taip pat yra sukurtas pažintinis „Nemuno kilpų“ takas, kuris atkartoja Nemuno vingius ir yra grįstas unikaliais rieduliais.
Geltonoji biuvetė
Birštonas garsėja mineraliniais vandenimis, tad nenuostabu, jog ne vienas jo lankytinas objektas susijęs būtent su mineraliniu vandeniu. Geltonojoje biuvetėje galima atsigerti tyro mineralinio vandens. Šis įmantrus prancūziškas žodis ir reiškia statinį, iš kurio trykšta mineralinis vanduo.
Kadaise šaltinis, iš kurio yra tiekiamas mineralinis vanduo į šią biuvetę, buvo vadinamas „Viktorija“. Vėliau jis buvo pervadintas „Vytautu“.
Beje, pratę prie įprasto mineralinio vandens, gali būti nustebinti itin sodraus, ryškaus jo skonio.
Birštono piliakalnis
Šis piliakalnis, esantis netoli Birštono Šv.Antano Paduviečio bažnyčios, yra vienas aukščiausių Lietuvoje, nuo jo matyti graži Nemuno vingio panorama. Šlaitų aukštis siekia iki 40 m. Piliakalnis dar vadinamas Vytauto kalnu, mat ant jo kadaise stovėjo medinė Birštono pilis, o kunigaikštis Vytautas čia atvykdavo medžioti ir apsistodavo pilyje. Anuomet tai buvo strategiškai svarbi vieta, tad pilis nekart buvo nesėkmingai pulta kryžiuočių ordino.
Piliakalnis dabar apjuostas daubų ir stačių šlaitų, apaugęs medžiais ir krūmais. Iš vienos pusės jis jungiasi su šalia esančia aukštuma. Ją pasiekti patogu laiptais. Piliakalnio aikštelė sutvarkyta, joje daug vietos pabūti ir pasižvalgyti.
Kneipo sodas
„Vanduo gydo viską, vanduo daro stebuklus, profilaktika geriau nei gydymas“ - tai sveikatos filosofija, kurią XIX a. sukūrė ir ištobulino vokiečių dvasininkas Sebastianas Kneipas ir kuria tebesivadovaujama Birštone. Holistinis sveikatos gerinimas pagal Sebastianą Kneipą remiasi 5 elementų sistema: vandens, judėjimo, vaistažolių ir harmonijos terapijomis ir sveika mityba. Pagal S.Kneipo rekomendacijas Birštone įrengtas Kneipo sodas.
Bene įdomiausias čia - refleksoterapinis takas. Juo reikia eiti basomis, žengiama įvairiais paviršiais - nuo smėlio iki žvyro ar pušų kankorėžių. Toli gražu ne kiekvienos pėdos pripratusios prie tokio masažo, tačiau jo nauda neabejotina - nelygūs paviršiai masažuoja skirtingus taškus, vieni atpalaiduoja organizmą, o kiti - atvirkščiai, jį stimuliuoja.
Kneipo sode taip pat galima pakaitomis merkti rankas į akmeninę vonelę arba vaikščioti įsibridus į baseinėlį.