respublika.lt

XVI TARPTAUTINIS FOLKLORO FESTIVALIS „POKROVSKIJE KOLOKOLA“ KVIEČIA (0)

2021 spalio 14 12:10:40
Organizatorių inf.

Lapkričio 10-14 dienomis Vilniuje vyks šešioliktasis tarptautinis folkloro festivalis „Pokrovskije kolokola". Kaip medžius Švenčiausios Mergelės Marijos Globos šventės metu, kurios garbei pavadintas festivalis, papuošia šerkšnas, taip Lietuvos sostinę papuošia liaudies muzikos mozaika, viliodama tikėjimo, be kurio negali gyvuoti ir vystytis tradicinė kultūra, sergėtojus.

×
nuotr. 1 nuotr.
Programa. Organizatorių nuotr.

 

Eilę metų festivalis spalvingai pristato įvairių šalių kultūrą. Pačius šilčiausius atsiminimus apie Lietuvą išsivežė į savo šalis dalyviai iš Azerbaidžano, Baltarusijos, Estijos, Gruzijos, Ispanijos, Italijos, Kazachstano, Kinijos, Latvijos, Lenkijos, Meksikos, Norvegijos, Olandijos, Prancūzijos, Serbijos, Slovakijos, Slovėnijos, Turkijos, Ukrainos, Vengrijos, Moldovos, Rusijos, taip pat jos respublikos - Adygėja, Altajaus kraštas, Kalmukija, Kabalda-Balkarija, Udmurtija, Čečėnija, Dagestanas, Komi, Tyva, Marij-El, Jakutija ir kt.

Šiais metais, po sunkiausio pandemijos laikotarpio festivalis nudžiugins savo klausytojus, pristatydamas kolektyvus iš įvairiausių šalių - Lietuvos, Bulgarijos, Sakartvelo, Ispanijos, Italijos, Latvijos, Lenkijos, Norvegijos, Rusijos, Ukrainos. Nepakartojamoje šventėje dalyvaus ir suteiks jai ypatingą koloritą Lietuvos tautinių mažumų folkloro kolektyvai, kurie saugo savo tautos tradicijas, gyvendami kitakalbėje aplinkoje. Tai nelengva užduotis ir tokie ansambliai ir jų vadovai verti palaikymo bei pagarbos. Taip pat festivalyje dalyvaus lietuvių kolektyvai iš įvairių Lietuvos kampelių.

Dalyvių ir žiūrovų šiais metais laukia įdomi, turininga ir įvairialypė programa. Renginiai vyks geriausiose Vilniaus koncertų salėse ir istorinėse vietose - Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, Šv. Kotrynos bažnyčioje, Vilniaus Rotušėje, Vilniaus Dievo Motinos ėmimo į dangų katedroje.

Lapkričio 10 d. Vilniaus universiteto Istorijos fakultete (Universiteto g. 5) 15 val. vyks jaunųjų folkloristų konferencija tema „Mano šeima - mano ištakos". Registracija į renginį - https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd4Tp8jSsqZ0ewm0UrbrUKbroDS82HICVlf2HNwE4XztU9qPQ/viewform?fbclid=IwAR2Hn46JxTZSLQUy6sVRMdnijWhqmXK1R6SzQ3Tt_xO_UNr_93Z3QDCbxc0

„Pokrovskije kolokola" yra vienintelis festivalis Baltijos šalyse, kiekvienais metais teikiantis žymiausiems šių dienų Lietuvos ir užsienio kompozitoriams World music krypties kūrinių užsakymus. Siekdami praplėsti liaudies tradicijų gerbėjų ratą, norėdami, kad folkloras būtų artimas ir suprantamas jaunajai kartai, organizatoriai pasiryžo sujungti senąsias dvasines vertybes su išraiškinga šiuolaikine muzikos kalba. Jau daug metų šią idėją palaiko Lietuvos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Vilniaus miesto savivaldybė. Klausytojams jau buvo pristatyti Andrejaus Doinikovo „Etnosfera - naujas tradicijų dvelksmas", Gedimino Rimkaus Rimkevičiaus „Liaudiškoji rapsodija", Jono Jurkūno „Iš šio miesto", Lino Rimšos „Moterų giesmės" ir orkestrinė misterijos „Senasis tikėjimas" versija, Algirdo Martinaičio „Sakmė apie gyvenimą", Zitos Bružaitės „Koliažai", Anatolijaus Šenderovo „Dedikacija", Laimio Vilkončiaus „Varnėno mišios", Lino Rimšos, Gintauto Venislovo ir Jievaro Jasinskio „Buvo tokia diena". Šiais metais festivalio pradžios koncertas vėl padovanos klausytojams premjerą. Lapkričio 11 d. 19 val. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje skambės bene labiausiai Lietuvoje vertinamo elektroninės muzikos kūrėjo Leono Somovo kūrinys „Perpetuum", atliekamas Čiurlionio kvarteto, ansamblio „Arinuška" ir būrio garsių muzikantų. Drąsus organizatorių sprendimas pasitelkti žymų elektroninės muzikos kūrėją ir atskleisti jo požiūrį į įvairių tautų etninės muzikos vertybes yra gerai apgalvotas ir pagrįstas etninės elektronikos muzikos krypties augančiu populiarumu visame pasaulyje ir jos techninėmis galimybėmis.

Antroji koncerto dalis „Gyvoji tradicija" - tai pirmasis žiūrovų susitikimas su festivalio atlikėjais, kuriame dalyvaus unikalūs folkloro kolektyvai iš įvairių šalių. Jie pristatys unikalias savo tautos vokalines ir instrumentines tradicijas. Privaloma turėti galimybių pasą. Bilietus galite įsigyti spustelėję nuorodą - https://kakava.lt/renginys/leonas-somovas-world-music-stiliaus-kurinio-pasauline-premjera/1834/4415?fbclid=IwAR1fjcfFxdURZQYtuU0WWx9Gdoq8BT4UKeMzMdezT1FWiOFbLbVSRVJoVQU

Lapkričio 12 d. 10 val. viešbučio „Panorama" konferencijų salėje „Aquarius-Terra" (Sodų g. 14) prasidės apskritojo stalo diskusija „Globalizacijos poveikis liaudies tradicijų tęstinumui". Tuo pat metu, nuo 10 val. iki 15 val. viešbučio „Panorama" konferencijų salėje vyks „Tradicinio dainavimo laboratorijos". Į abu renginius būtina registracija - https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScVgsOt2xlwe5pZc3qoJUD6nNj_yAegx268XRCO_9oM2Locdg/viewform?fbclid=IwAR2iEHU-kg9yXmzZ-inqCCcRGjy3xKeya_-UmAVgSml-PXN864XHGdkyxwk

19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje įvyks spalvingas festivalio svečių koncertas „Muzika gurmanams", į kurį būtina registracija ir galimybių pasas - https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScnbmOLbYpYcZEsx0HPoyVq7qbbAuMeJJDTa3DBynWE0E8vkg/viewform?fbclid=IwAR2zxkyUzXKGT-vd2g1yE1a629xq7SFkbhwWNcnLjCCfUtmOZFK5OncUjvw

Lapkričio 13 d. 11 val. Vilniaus Rotušėje prasidės kūrybinės dirbtuvės „Liaudies meistrai - vaikams", kuriose dalyvaus vaikų folkloro kolektyvai iš įvairių Lietuvos regionų, ir užsienio šalių. Šis renginys - šventė visai šeimai. 12 val. Rotušės scenoje pasirodys geriausi vaikų ir jaunimo folkloro kolektyvai ir solistai - kuriems suteiktas Respublikinio konkurso „Tradicijų paveldėtojai" laureato vardas. Nuo 14 val. Rotušės koncertų salėje prasidės muzikinis maratonas „Festivalio dalyvių meniniai portretai" - tai ne tik festivalio svečių, bet ir Lietuvos tautinių mažumų bei lietuvių folkloro kolektyvų koncertas-maratonas.

Lapkričio 14 d. 12val. festivalis tradiciškai atsisveikins sakralinės muzikos koncertu „Šventoji motina", kuris vyks Vilniaus Dievo Motinos ėmimo į dangų katedroje (Maironio g. 12). Bažnytinę dainuojamąją poeziją, tradicines giesmes bei psalmes atliks įvairių šalių folkloro kolektyvai.

Organizatoriai nuoširdžiai tikisi, kad po sunkaus pandemijos laikmečio festivalis suburs drauge tradicinės kultūros mylėtojus ir praplės jų gretas, taps nepamirštama, pažintine ir įdomia švente visiems.

Sekite festivalio „Pokrovskije kolokola" informaciją socialiniuose tinkluose:

Instagram -  https://www.instagram.com/pokrovskije__kolokola/,
Facebook - https://www.facebook.com/PokrovskijeKolokola,
festivalio svetainėje https://www.ltmfc.lt/.

 

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • SUTARTIS: Vyriausybės įgaliota socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė bei keturios profesinių sąjungų organizacijos pasirašė Nacionalinę kolektyvinę sutartį 2022 metams.
  • FINIŠAS: Lietuvos-Lenkijos dujotiekio projektas pasiekė finišo tiesiąją. Atlikus vieną svarbiausių paskutinių darbų – pasienyje suvirinus auksinę GIPL dujotiekio siūlę – sujungtos abiejų valstybių dujų perdavimo sistemos.
  • NEKETINA: K. Navickas (žemės ūkio ministras): neketinu atsistatydinti ir atsisakyti žaliojo kurso.
  • TAISYKLĖS: JAV Federalinis rezervų bankas (FED) paskelbė naujas griežtas taisykles, draudžiančias centrinio banko vadovams prekiauti konkrečiomis akcijomis ir obligacijomis, taip pat apribojo kitas investicines veiklas.
  • NUŠOVĖ: JAV aktorius Alecas Baldwinas iš rekvizitinio pistoleto kino filmavimo aikštelėje Naujojoje Meksikoje nušovė operatorę ir sužeidė režisierių, ketvirtadienį pranešė JAV teisėsaugos pareigūnai.
  • SRAUTAI: Mažesnės, iki 1.500 kv. metrų parduotuvės ir turgavietės, aptarnaujančios pirkėjus be galimybių paso, nuo penktadienio privalo reguliuoti jų srautus ir užtikrinti bent 30 kv. metrų prekybos plotą vienam žmogui.
  • GINČAS: Lenkija yra „pasirengusi dialogui“ ginče su Briuseliu dėl ES teisės viršenybės, tačiau atmeta „šantažą“, ketvirtadienį pareiškė ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis, atvykęs į ES aukščiausiojo lygio susitikimą, kuriame dominuoja šis klausimas.
  • SIŪLYMAS: Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Lukas Savickas siūlo Darbo kodekse nustatyti, kad ne tik viešojo sektoriaus, bet visiems darbuotojams, kurie grįžta į darbą nepasibaigus atostogoms vaikui prižiūrėti, būtų nustatoma sutrumpinta 32 valandų per savaitės darbo laiko norma, mokant darbuotojui jo vidutinį darbo užmokestį.
  • FACEBOOK: „Facebook“ ketvirtadienį pranešė, kad pasiekė susitarimą su kai kuriais Prancūzijos laikraščiais dėl mokėjimo už naujienų turinį, kuriuo dalijasi jo vartotojai.
  • INICIATYVA: Vokietija kartu su kitomis keturiomis valstybėmis narėmis (Suomija, Nyderlandai, Portugalija ir Slovėnija) ėmėsi iniciatyvos sukurti Europos Sąjungos greitojo reagavimo pajėgas.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar Prezidentas G. Nausėda vetuos įstatymą dėl testavimo apmokėjimo iš darbuotojų kišenės?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+1 +7 C

-1 +9 C

 

+1 +9 C

+4 +10 C

+4 +9 C

 

+6 +11 C

0-4 m/s

0-6 m/s

 

0-5 m/s