respublika.lt

Skandalingiausias visų laikų erotinis trileris „Esminis instinktas“ po 30 metų bus parodytas kino salėse

2022 vasario 03 10:08:58
Ieva Šukytė

„Esminis instinktas" („Basic Instinct", 1992) per naktį niekam nežinomą aktorę Sharon Stone pavertė Holivudo sensacija. Nuo filmo premjeros Kanų kino festivalyje praėjo 30 m., tačiau olandų režisieriaus Paulo Verhoeveno skandalingas erotinis trileris iki šiol išlieka populiariausių šio žanro topų viršūnėse. Pasak režisieriaus, jei šis filmas būtų kuriamas dabar, jis neišvystų dienos šviesos, bent jau ne Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur vyrauja puritoniškos pažiūros. Lietuvos kino žiūrovai naujai restauruotą 4K raiškos juostą galės išvysti didžiuosiuose ekranuose nuo vasario 11 d.

×
nuotr. 1 nuotr.
Sharon Stone. Eltos nuotr.10-ojo deš. klasika laikomas filmas nukelia San Fransiską, kur policijos detektyvas (akt. Michaelas Douglasas) tiria roko žvaigždės mirtį po to, kai sekso metu jis buvo mirtinai subadytas ledo kirtikliu. Įtarimas krenta ant savo knygoje panašią žmogžudystę nupasakojusios rašytojos (akt. Sharon Stone). Detektyvas ir fatališka blondinė neišvengiamai įtraukiami į kriminalinius-erotinius santykius. Tačiau kuo toliau, tuo sunkiau atskirti, kas šioje istorijoje yra persekiotojas, o kas - auka.

Studija pagrindinį moteris vaidmenį siūlė visoms tuometinėms Holivudo žvaigždėms - Kim Basinger, Meg Ryan, Michelle Pfeiffer, Geena Davis, tačiau nei viena nesutiko tokiam rizikingam žingsniui. Aktorius M. Douglas tuo metu buvo neseniai gavęs „Oskarą" už „Volstrytą" ir filmams nešė didelius pinigus, todėl nenorėjo, kad šalia jo vaidintų nežinoma moteris. Tačiau jauna blondinė S. Stone vos tik perskaičiusi scenarijų, žinojo, kad tai ji turi vaidinti fatališką rašytoją. Ji ištisus mėnesius beldėsi į P. Verhoeveno duris, kurio juostoje „Viską prisiminti" vaidino Arnoldo Schwarzeneggerio žmoną. Ir tik M. Douglasui pagaliau sutikus kartu su S. Stone paskaityti scenarijų, ši gavo vaidmenį.

Mažo biudžeto ir niekam nežinomuose vaidmenyse iki tol vaidinusi aktorė iškart tapo geidžiamiausia žvaigžde ir seksualumo simboliu, ypatingai dėl tardymo policijoje scenos, kur sukryžiuodama kojas ji policininkams parodo nedėvinti apatinių. Dėl šios, vienos skandalingiausių scenų kino istorijoje aktorė ir režisierius nesutaria iki šiol.

Neseniai pasirodžiusiuose S. Stone memuaruose moteris atskleidė, kaip buvo apgauta P. Verhoeveno, kuris paprašė nusiimti baltas kelnaites, nes šios „atspindi šviesą". Jos vaginos, režisierius užtikrino, ekrane nesimatys. Tačiau pirmą kartą su advokatais ir studijos atstovais išvydusį filmą, aktorė pamatė visai ką kitą. Jos teigimu, ji skėlė P. Verhoevenui už tai antausį, bet galiausiai sutiko, kad scena būtų įtraukta į filmą. Režisierius pasakoja visai kitą versiją, kurioje, pasak jo, viskas buvo suplanuota iš anksto. Kaip buvo iš tiesų - niekas nepasakys.

Per 30 metų dar niekas nepralenkė „Esminio instinkto" savo žanre. Daugelio kritikų teigimu, būtent jo dėka 10-ajame deš. erotiniai trileriai tapo tokie populiarūs. „Be „Esminio instinkto" erotiniai trileriai niekada nebūtų buvę tokie populiarūs ir mes apie juos šiandien apskritai nekalbėtume", - BBC teigė kino kritikas Matthew Turneris, laikantis jį geriausiu iki šiol sukurtu erotiniu trileriu. Net pripažįstama, jog šio žanro populiarumas smuko todėl, kad niekam nepavyko atkartoti P. Verhoeveno, kuris filme įžūliai peržengė visas ribas.

Seksualus ir įtraukiantis „Esminis instinktas" kino teatruose nuo vasario 11 d.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • GATVĖS: Trijų Gargždų miesto gatvių gyventojai nenori, kad būtų pervadintos Petro Cvirkos, Juliaus Janonio ir Butktų Juzės gatvės.
  • RŪMAI: Šiaulių miesto savivaldybė siekia iš Vilniaus universiteto perimti miesto centre, Aušros alėjoje, esančius Didždvario rūmus - ten ji norėtų įkurti Santuokų rūmus ir erdves menui.
  • LOBIZMAS: Pusantrų metų galiojančią prievolę deklaruoti susitikimus su lobistais aktyviausiai vykdo Seimo ir Vyriausybės nariai bei Vilniaus miesto savivaldybės atstovai.
  • ORKESTRAS: Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinį pučiamųjų orkestrą ketinama perduoti Policijos departamentui.
  • PLAUKIMAS: Seimo narys Linas Jonauskas siūlo pradinukams vieną kartą valstybės lėšomis apmokėti vasaros plaukimo stovyklą.
  • REITINGAS: Kredito reitingų agentūros S&P ir „Fitch“ penktadienį sumažino Ukrainos kredito reitingą manydamos, kad karo siaubiama šalis, pasiekusi susitarimą dėl skolos restruktūrizavimo, yra per žingsnį nuo finansinių įsipareigojimų nevykdymo.
  • KADRAI: Pasitraukus vyriausiajai šalies epidemiologei Loretai Ašoklienei, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ketina svarstyti šios pareigybės likimą.
  • TURIZMAS: Kaune įpusėjus Europos kultūros sostinės metų programai ir rugsėjį laukiant keleto aukšto lygio renginių, turizmą mieste tikimasi grąžinti į priešpandeminį lygį, sako „Kaunas 2022“ Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vadovas Mindaugas Reinikis.
  • BILIETAI: Airijos pigių skrydžių bendrovės „Ryanair“ vykdomasis direktorius Michaelas O'Leary teigia, kad bendrovė nebesiūlys skrydžių žemiausiomis kainomis dėl smarkiai išaugusių degalų kainų - 10 eurų bilietų era baigėsi.
  • MOKYKLA: Užsienio reikalų ministerija penktadienį išreiškė protestą dėl Baltarusijoje pristabdytos lietuviškos Pelesos vidurinės mokyklos veiklos.
Daugiau

Dienos klausimas

Kokį elektros tiekėją pasirinkote?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+12 +19 C

+13 +20 C

 

+11 +20 C

+20 +25 C

+22 +25 C

 

+24 +27 C

0-4 m/s

0-5 m/s

 

0-4 m/s