Lietuvos muzikos verslo asociacija jau 5-ą kartą rengia muzikos mainų festivalį ir konferenciją „What‘s Next In Music?“. Rugsėjo 10-12 dienomis, laikantis visų saugumo reikalavimų, ji įvyks nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Gyvai ir internetu diskusijose dalyvaus Europos muzikos leidėjai ir kūrėjai, agentūrų ir asociacijų atstovai, žurnalistai ir kiti pranešėjai. Jie spręs pandemijos laikotarpiu ypač nukentėjusios industrijos aktualiausius klausimus.
Konferencija prasidės tema „Muzikos verslo atgaivinimo planas – kas toliau?“. Pokalbyje dalyvaus Vilniaus savivaldybės atstovė Deimantė Rimkutė, Markas Adamas Haroldas iš Vilniaus Naktinio Aljanso, didžiųjų muzikos renginių organizatorius Vaidas Zdancevičius, Nacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos valdybos pirmininkė Živilė Diawara.
Muzikos sektoriaus finansavimą po pandemijos aptars Europos Sąjungos programos „Kūrybiška Europa“ vadovė Lietuvoje Dileta Nenėnė ir Lietuvos kultūros tarybos atstovė Goda Dapšytė.
Konferencijoje bus kalbama ir apie tai, kaip apsaugoti autorines teises ir uždirbti iš muzikos, arba – kodėl atlikėjams reikalingos AGATA ir LATGA? Į šiuos klausimus atsakys Linas Ežerinis (AGATA) ir Paulius Sartatavičius (LATGA). O apie tai, kaip išnaudoti skaitmeninių platformų duomenis, organizuojant koncertus, papasakos Marcus Fitzgeraldas iš Vokietijos, atstovaujantis platformą „gigmit“.
Pirmąjį konferencijos vakarą užbaigs šiomis dienomis ypač jautri tema – „Muzikos galia ir įtaka politikai“. Pranešėjai – legendinis rusų muzikos kritikas Artemijus Troickis, po Krymo aneksijos persikėlęs gyventi į Estiją ir muzikos vadybininkas, ekspertas Dmitrijus Bezkorovainas iš Baltarusijos, šiuo metu taikiomis protesto akcijomis siekiančios laisvės rinktis.
Antrąją konferencijos dieną pradės tiksliniam ratui – išskirtinai muzikos kūrėjams, atlikėjams ir jų komandoms skirta „Spotify“ meistrystės paskaita, kurią ves vokietė Arielle Fischer. Užsiėmimo tikslas – išaiškinti, kaip iš šios platformos gauti kuo daugiau tiesioginės naudos. Į šią paskaitą būtina atskira registracija.
Vėliau laukia diskusija apie muziką kompiuteriniuose žaidimuose, dalyvaujant Ten Walls ir „Runemark records“ atstovei Dianai Adomaitei, „Sony Interactive Entertainment Europe“ muzikos padalinio vadovui Duncanui Smithui ir Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacijos vadovui Gediminui Tarasevičiui.
Apie autorių teisių ateitį muzikos industrijoje pranešimą skaitys Richardas Bronas iš Jungtinės Karalystės, atstovaujantis „Concorde Media Group“. Taip pat įvyks interviu su britų muzikos industrijos veteranu Stephenu Buddu, kurio įkurta kompanija šiuo metu atstovauja daugiau nei 30 garsiausių pasaulyje dainų autorių ir prodiuserių, sukūrusių hitus Dido, „Franz Ferdinand“, Kylie Minogue, Carlosui Santanai, Madonnai, „U2“, Craigui Davidui, Ronanui Keatingui, Celine Dion ir daugeliui kitų.
Viena skaudžiausių 2020-ųjų temų – kaip toliau gyvuos muzikos festivaliai? Apie tai Vilniuje diskutuos Uldis Pabērzis iš Latvijos „Summer Sound Festival“, Martinas Ruusas iš Estijos „Intsikurmu festival“, Julia Gudzent iš Vokietijos „Goodlive Artists“ ir Davidas Lodhis iš „Nürnberg Pop“.
Konferencijos „What‘s Next In Music?“ diskusijas moderuos Ramūnas Zilnys, Tomas Paliūnas ir Mykolas Katkus. Vieni svečių kalbės gyvai, kiti – negalintys atvykti dėl pandemijos – jungsis internetu.
Laikantis visų saugumo reikalavimų, M. Mažvydo bibliotekos salėje vienu metu galės būti tik 36 klausytojai. Tačiau konferencijos organizatoriai pasirūpino ir papildoma atrijaus erdve, kurioje bus galima sekti diskusiją gyvai didžiajame ekrane arba stebėti transliaciją internetu iš namų. Visi „What‘s Next In Music?“ dalyviai ir svečiai turės dėvėti apsaugines veido kaukes, laikytis saugaus atstumo.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus savivaldybė, todėl konferencija yra nemokama, tačiau dėl saugumo reikalavimų būtina išankstinė dalyvių registracija.
Pasibaigus diskusijoms bibliotekoje, veiksmas persikels į muzikos aikštelę. Rugsėjo 10-ąją įvyks įžanginis vakarėlis „Vasaros terasoje“ kartu su OKATA ir grupe „Antikvariniai Kašpirovskio Dantys“. O rugsėjo 11-12 dienomis „What‘s Next In Music? 2020“ muzikinė programa įsilies į miesto festivalį „Loftas Fest“.