respublika.lt

Prie pat Černobylio dirbęs „Lietuvos balsas. Senjorai“ dalyvis save vadina radioaktyviu berniuku

2019 gruodžio 08 16:27:53
Gediminas Malaškevičius

Jau šį sekmadienio vakarą, 19:30, per LNK prasidės paskutinė „Lietuvos balsas. Senjorų“ projekto „aklųjų perklausų“ etapo laida. Vos kelios paskutinės vietos likusios mokytojų komandose, kurias užimti veršis talentingi, energingi ir neįtikėtinomis istorijomis Lietuvą stebinantys senjorai.

×
nuotr. 1 nuotr.
„Lietuvos balsas. Senjorai“ dalyvis Jonas Blagnys

 

Vienas tokių – Jonas Blagnys. Šešiasdešimtmetis iš Gargždų šį vakarą mokytojus ir žiūrovus nustebins ne tik savo energingu pasirodymu scenoje, bet ir atvirai papasakota istorija. Pats Jonas save vadina radioaktyviu berniuku ir tai – tikrai ne melas. Dalyviui 1987 metais teko dirbti pavojingoje Černobylio zonoje, kurioje vos prieš metus buvo įvykusi atominės elektrinės avarija. Naujo miesto statybose dirbęs dalyvis įsitikinęs  - tą kartą darbuotojams nebuvo atskleista visa tiesa apie tokio darbo pavojų.

„Praėjus metams po tragedijos Černobylyje, mums reikėjo statyti naują miestą gyventojams. Jie tą zoną, kurioje mes statėme miestą vadino neradioaktyvia.  Bet niekas iš mūsų nemanė, kad tokia zona ten iš vis buvo. Juk nuo tos vietos, kur dirbome, net matėsi Černobylis, jis buvo vos už penkiasdešimties kilometrų“, - savo istoriją pasakoja Jonas.

Tai, kad dirbdamas pavojingoje zonoje, Jonas gavo dozę radiacijos, jam patvirtino ir jo sveikatą tyręs gydytojas, kuris Jono nuogąstavimų nepaneigė –  prieš dvidešimt dvejus metus vykusios statybos Černobylyje, dalyviui be pasekmių nepraėjo. Tačiau tokia patirtis Joną privertė priimti tvirtus sprendimus ir kardinaliai pakeisti savo gyvenimo būdą.

„Kai tikrinausi sveikatą gydytojas net nustebo, iš kur pas mane gali būti radiacijos. Bet yra kaip yra. Dabar už tai stengiuosi kiek įmanoma sveikiau gyventi ir tapti pavyzdžiu kitiems. Keliuosi pusę šešių ryto ir darau valandos mankštą savo sporto salėje. Tuomet einu paplaukioti į baseiną. Po jo – iš kart į darbą, o vakare važiuoju į Klaipėdą, kur kartu su Gargždų „Ledžinga“ komanda žaidžiu ledo ritulį. Šiais metais su savo komanda tapome čempionais“, - apie aktyvų gyvenimą ir sportines pergales pasakoja sveikuoliu save vadinantis Jonas.

Ar „Lietuvos balas. Senjorai“ projekto scenoje Jonui taip pat pavyks išplėšti pergalę ir atsukti bent vieną mokytojų kėdę, bei kokiomis gyvenimo istorijomis Lietuvą ir vėl nustebins senjorai, pamatyti galima jau šį vakarą, 19:30 per LNK.

Laikraščių prenumerata internetu

  • VIZOS: Baltarusijai iki šių metų pabaigos pratęsus bevizį režimą Lietuvos piliečiams, politikai svarsto imtis socialinės kampanijos ir įspėti vykstančiuosius apie grėsmes.
  • VERDIKTAS: Vilniaus miesto apylinkės teisme pirmadienį aktorius Ramūnas Rudokas sulaukė gerų žinių – dėl avarijos, kurios metu buvo sunkiai sužalota moteris, teistas žinomas vyras buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, jam pavyko netgi išsaugoti teises.
  • KONKURSAS: Inicijuodama naujų spektaklių pagal klasikinę ir šiuolaikinę lietuvių literatūrą sukūrimą, Kultūros ministerija paskelbė kasmetinį Dalios Tamulevičiūtės lietuvių autorių scenos meno kūrinių konkursą.
  • SEZONAS: Palangoje per metus poilsiautojai nuperka per milijoną nakvynių, o šiemet jų turėtų atvykti dar daugiau, tikisi vietos valdžia artėjant sezonui.
  • PRIEVOLĖ: Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pirmadienį pranešė, kad Vyriausybė teiks įstatymo pataisas, kuriose bus numatyta prievolė statant naujus visuomeninės paskirties pastatus ar didelius daugiabučius įrengti civilinės saugos priedangas.
  • VEIKLA: Su Rusija visus verslo santykius jau karo pradžioje nutraukę „Kesko Senukai“ sustabdė veiklą Baltarusijoje ir traukiasi iš šios šalies prekybos tinklo OMA akcininkų.
  • CENTRAS: Lietuvos bankas įkūrė Finansų rinkos plėtros centrą - naujas padalinys ieškos būdų, kaip stiprinti finansų rinkos dalyvius ir pritraukti naujų, skatins finansinių technologijų (fintech) bei kapitalo rinkų plėtrą.
  • NUOMONĖ: Po ketvirtadienį vykusių diskusijų dėl Kuršių nerijoje, Alksnynėje, esančio sovietinio memorialo, Neringos valdžia planuoja paklausti gyventojų nuomonės.
  • STATYBOS: Šių metų I ketv. Lietuvoje išduoti 2.168 statybos leidimai – 31,6% mažiau nei tuo pačiu metu pernai.
  • DIVIDENDAI: Daliai valstybės valdomų įmonių per artimiausius trejus metus teks uždirbti didesnę grąžą bei valstybei mokėti daugiau dividendų.
Daugiau

Dienos klausimas

Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar pritariate lyčių požiūriu jautraus žiniasklaidos turinio rodymui nepilnamečiams?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +9 C

+1 +9 C

 

+4 +12 C

+10 +13 C

+10 +19 C

 

+15 +21 C

0-8 m/s

0-5 m/s

 

0-5 m/s