respublika.lt

Po pasaulinės Dovilės Šarutytės filmo „Ilgo metro filmas apie gyvenimą“ premjeros Talino kino festivalyje – pagyros lietuviškam kinui

2021 lapkričio 26 10:58:21
Laisvė Radzevičienė

Talino tarptautiniame kino festivalyje „Juodosios naktys" - dar viena lietuviška premjera. Lapkričio 24-osios vakarą festivalio publika pakviesta į pasaulinę Dovilės Šarutytės debiutinio filmo „Ilgo metro filmas apie gyvenimą" („Feature Film About Life") premjerą.

×
nuotr. 1 nuotr.
Filmo komanda. Iš kairės: E. Doškus, A. Misiūnaitė, D. Šarutytė, festivalio direktorė T. Lokk, L. Malinauskas, U. Kim, S. Urbanavičius. Renginio organizatorių nuotr.


Talino kino festivalio direktorė Tiina Lokk prieš premjerą sakė, kad „Juodosios naktys" labai džiaugiasi turėdami D. Šarutytės filmą debiutų konkursinėje programoje. Lietuvių kinas jau keletą metų yra aukštumose.

„Jaučiuosi paleidusi filmą į gyvenimą. Procesas buvo sunkus: pasiruošimas, gamyba ir postprodukcija ar pasirodymas prieš pirmuosius filmo žiūrovus, todėl žiūrovų reakcijos yra labai svarbios. Jei filmas paliečia žmones, o tokių buvo, kūrėjams tai yra didžiausias įvertinimas. Dėl to verta iškęsti visus sunkumus", - premjera džiaugėsi režisierė.

D. Šarutytė sako, kad sunku savo filmą vertinti objektyviai: „Dar nesu atsitraukusi nuo kūrybos proceso, kad galėčiau suprasti, ar filme veikia tai, kas norėjau, kad veiktų."

Talino kino festivalyje „Ilgo metro filmas apie gyvenimą" sulaukė didelio publikos susidomėjimo. Po seanso įspūdžiais dalijosi žiūrovai iš įvairių pasaulio vietų. „Rodos, mano apsinuoginimas skatina ir kitų žmonių atvirumą. Viena žiūrovė iš Pietų Amerikos džiaugėsi, kad filme kalbame apie mirtį - vienintelį aiškų dalyką, kuris, žinome, mūsų gyvenime tikrai įvyks. Visa kita juk - nežinomybė. Man svarbu, kad filmas yra artimas ir suprantamas žmonėms, kurie užaugę visiškai kitokioje aplinkoje", - įspūdžiais dalijosi D. Šarutytė.

Pagrindinio vaidmens atlikėja, niekada anksčiau kine nevaidinusi Agnė Misiūnaitė, festivalyje turėjo galimybę pirmą kartą save išvysti didžiajame ekrane. „Aš labai didžiuojuosi Dovile, - ji sakė. - Sunku save vertinti, žinoma, bet maniau, kad bus dar sunkiau. Filmas man labai patiko, mėginau aprėpti visumą, todėl ne tiek daug dėmesio kreipiau į save. Buvo žmonių, kurie pro premjeros sakė, kad filmas - labai jautrus, jie verkė", - pasakojo pagrindinio vaidmens atlikėja.

„Ilgo metro filmas apie gyvenimą" - asmenine patirtimi paremta kelionė. Tai ir kvietimas pažvelgti į save kiek atsitraukus, bet neprarandant jautrumo sau ir aplinkai. Pagrindinę filmo heroję Dovilę po atostogų sukrečia žinia apie tėvo mirtį. Merginai tenka skubiai organizuoti atsisveikinimą. Ji stengiasi, kad kiekvieno atmintyje tėvas išliktų doras žmogus. Rūpindamasi renginio detalėmis, ji nespėja gedėti ir vis patenka į kuriozines situacijas. Svarbus dėmesys filme skiriamas ir pagrindinės herojės santykiui su mama, kurią įkūnija aktorė Nelė Savičenko.

Filmo premjerą Taline kartu su režisiere ir pagrindine aktore taip pat šventė filmo prodiuserė Uljana Kim, operatorius Eitvydas Doškus, garso režisierius Saulius Urbanavičius, aktorius Lukas Malinauskas ir scenarijaus bendraautoris Titas Laucius.
Trumpametražiai D. Šarutytės filmai „Aš tave žinau" (2009) ir „Nesiseka šiandien" (2011) kūrėjai pelnė „Sidabrinės gervės" apdovanojimus, o 2016 metais sukurtas filmas „8 minutės" Europos šalių kino forume „Scanorama" pripažintas geriausiu lietuvišku trumpametražiu filmu. Kiekviename režisierės filme justi nesumeluota žmogiška patirtis, dėmesys detalėms, neteisiantis žvilgsnis ir subtili, savita kino kalba.

Talino kino festivalis „Juodosios naktys" vyksta lapkričio 12-28 dienomis. Kvietimas į vieno svarbiausių regione kino renginių konkursinę programą D. Šarutytės filmui garantuoja tarptautinės kino bendruomenės dėmesį ir tolesnę kelionę po pasaulį.

Filmo gamybą finansavo Lietuvos kino centras ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija. Kino juosta Lietuvos kino teatruose pasirodys 2022 metais.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • ORKESTRAS: Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos siūlymui reorganizuoti reprezentacinį pučiamųjų orkestrą, grąžinant jį Policijos departamentui.
  • KONCERTAS: Kristupo vasaros festivalis rugpjūčio 18 d. 19 val. kviečia į premjerą – koncertą "Symphonic Beatles", vyksiantį Adomo Mickevičiaus bibliotekos vidiniame kiemelyje - jame skambės kultinių „The Beatles“ dainų kolekcija pučiamųjų orkestrui ir chorui.
  • DIPLOMATAS: Lietuvos ambasadoriumi Jungtinėje Karalystėje Vyriausybė trečiadienį pasiūlė skirti Eitvydą Bajarūną - šių metų gegužę jis atšauktas iš ambasadoriaus Rusijoje pareigų, iki šiol dirbo ir ambasadoriumi Uzbekistanui.
  • TEISĖJAS: Neblaivus automagistralėje vairavęs ir už tai nuteistas buvęs Aukščiausiojo Teismo teisėjas Arvydas Daugėla ginčija jam paskelbtą nuosprendį.
  • VADOVAS: Rugsėjį Taivane planuojamoje atidaryti Lietuvos atstovybei vadovauti paskirtas Paulius Lukauskas, šiuo metu dirbantis ministrės pirmininkės Ingridos Šimonytės patarėju.
  • STUDENTAI: Aukštosiose mokyklose pirmakursių šiemet bus daugiau, nei pernai, nemokamas studijas gaus 800 mažiau studentų, pranešė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.
  • LĖŠOS: Seimo nariai išleido daugiau kaip du trečdalius šiemet komandiruotėms skirtų lėšų, parlamento vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia, kad metų pabaigoje gali tekti smarkiai sumažinti išvykų skaičių.
  • LIFOSA: Sankcionuojama Kėdainių fosforo trąšų gamybos bendrovė „Lifosa“ teismams skundžia Finansų ministerijos sprendimą paskirti įmonės laikinąjį administratorių bei juo skirti įmonę „Finance Guru“.
  • PLANAS: Energetikos ministras Dainius Kreivys sako, kad rugsėjį visuomenei bus pristatytas planas, kaip būtų galima taupyti elektrą.
  • ADEKVATU: Turistinių vizų neišdavimas Rusijos piliečiams Europos Sąjungos lygiu būtų adekvati reakcija į sukeltą karą Ukrainoje, sako Lietuvos pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar pritartumėte sprendimui neišduoti turistinių vizų Rusijos piliečiams Europos Sąjungos lygiu?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+12 +19 C

+13 +20 C

 

+11 +20 C

+20 +25 C

+22 +25 C

 

+24 +27 C

0-4 m/s

0-5 m/s

 

0-4 m/s