Pasibaigusio LNK muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ nugalėtoju tapo tenoras, grupės „el Fuego“ narys Paulius Bagdanavičius (25). Jis iškovojo LNK televizijos eterio už 100 tūkst. litų, solinį koncertą, dvejų metų kontraktą su talentų agentūra ir singlo įrašą. Projekto nugalėtojas sako, kad prie jo laimėjimo prisidėjo daugybė žmonių, o jeigu būtų pelnęs piniginį prizą, jį būtų paaukojęs labdarai.
- Ką manote apie laimėtą prizą - eterio laiką, kotraktą ir koncertą? Galbūt geriau būtų laimėti ne eterio laiką, o pinigus?
- Jeigu būčiau gavęs piniginį prizą, tai didžiąją dalį pinigų būčiau skyręs paramai. Mano vaikystės svajonė yra įkurti labdaros fondą, kuris remtų vaikus, sergančius onkologinėmis ligomis. Man žmonės visada buvo svarbūs. Dar prieš projektą buvo organizuotas projektas, skirtas vaikams iš sunkiai besiverčiančių šeimų padėti pasiruošti mokyklai, kartu su kolegomis, vokaline grupe „el Fuego“, tame renginyje koncertavome. Labai džiaugiuosi, kad žmonės prisidėjo ir atėjo į tą koncertą. Kadangi „Lietuvos balso“ šou sėkmingai pasibaigė, tikiuosi, kad mano svajonė įkurti labdaros fondą išsipildys. Visada žavėjausi tokia veikla. Ir garsus italų tenoras Lučanas Pavarotis (Luciano Pavarotti) rengdavo paramos koncertus, per juos surinktos lėšos būdavo skiriamos nuo karo nukentėjusiems vaikams.
- Pelnėte didelį žiūrovų palaikymą. Kaip manote, kas tai lėmė, galbūt tai, kad dainuojate vokalinėje grupėje „el Fuego“?
- Aišku, šiek tiek prisidėjo ir veikla grupėje „el Fuego“, pasirodymai koncertuose. Galbūt ir tada pelniau žmonių palankumą, bet manau, kad mano sėkmę projekte lėmė nuoširdumas. Džiaugiuosi, kad balsas manęs neapvylė, nes vienu metu buvau pradėjęs sirgti ir mano balsas buvo prikimęs... Šiame projekte buvo ir sunkių momentų, bet visą laiką stengiausi tobulėti ir siekiau, kad visi pasirodymai būtų kuo geresni. Manau, kad viskas, ką dariau, galbūt ne šimtu procentų, bet pavyko.
- Ar nesvarstote apie solinę karjerą?
- Neatsisakysiu grupės, bet dainuosiu ir solo. Manau, galiu suderinti šias veiklas. Dalyvavimas projekte man leido įgauti tikrai daug patirties. Laimėjimas „Lietuvos balse“ - didelis žingsnis mano karjeroje, bet tikiuosi eiti toliau ir tobulėti. Populiarius kūrinius, kuriuos dainuoju dabar, ir toliau dainuosiu, bet reikia eiti į priekį ir nepamiršti, kad visada atsiras ir už tave geresnių. Man svarbu tobulėti ir operinio dainavimo srityje. Opera mano gyvenime yra pirmoje vietoje, ne „popsas“.
- Galbūt yra kokių nors muzikantų, kurie jus įkvepia?
- Iš Lietuvos atlikėjų man pavyzdys yra Merūnas Vitulskis. Kai jis dalyvavo televizijos projektuose, aš dar mokiausi mokykloje. Kai rodydavo realybės šou „Kelias į žvaigždes“, tai sėdėdavome su draugais ir dainuodavome Merūno dainas. Aš net kompaktinę plokštelę nusipirkau, kai Merūnas ją išleido. Tuo metu negalvojau, kad galiu tapti operos solistu, nes tikrai neatrodė, kad turiu tinkamus balso duomenis.
Viską pakeitė tai, kad įstojau į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją. Surizikavau. Mano dėstytojas Algirdas Janutas per tris mėnesius man labai padėjo, daug ko išmokė, nors aš niekad neįsivaizdavau, kad balsas gali taip skambėti. Esu jam be galo dėkingas, jis labai prisidėjo prie mano sėkmės.
Prie mano laimėjimo labai prisidėjo mama. Aš trejus metus neįstojau į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją dėl lietuvių kalbos egzamino. Tuo metu buvo pasikeitęs švietimo ministras, vykdoma nauja studijų reforma ir buvo pakeista stojimo tvarka. Laikiau mokyklinį lietuvių kalbos egzaminą, man ruošiantis tuo metu jo turėjo pakakti, tačiau nors ir iš dainavimo egzamino surinkdavau 100 balų, įstoti nepavykdavo. Pasikeitus sistemai buvo privalomi ir aukšti baigiamųjų mokyklos egzaminų rezultatai. Teko laukti ir perlaikyti valstybinį lietuvių kalbos egzaminą, kad įstočiau. Buvo ir ašarų, tėvai buvo susierzinę, bet mama labai padėjo, rėmė mane ir leido mokytis dainavimo Vilniuje. Dabar studijuoju klasikinį dainavimą antrame kurse Muzikos ir teatro akademijoje ir planuoju tolesnes studijas užsienyje...
Parengta pagal dienraščio „Respublika“ priedą „TV publika“