respublika.lt

Ką rinktis - televizorius ar knyga?

2013 gegužės 25 09:58:23

Vasara - tai metas, kai televizijos beveik nekuria nieko naujo, o kartoja seną programą, atostogauja. Televizijos žiūrovų sumažėja, tad galbūt tai laikas, kurį būtų galima leisti su laikraščiu ar knyga rankose? „TV publika“  klausė Bibliotekininkų draugijos pirmininkės Alinos Jaskūnienės, ar šiuolaikinės technologijos - kompiuteriai, televizija, išmanieji telefonai - neužgožia spausdintinio žodžio.

- Aš retai žiūriu televizorių, neseku programos, bet kai laiko turiu, pasižiūriu. Visada stebiu „Panoramą“ per LRT, o šiaip patinka „Labą rytą“, filmus per televiziją žiūrėti. Per „Labą rytą“ galima pamatyti knygų apžvalgas, labai įdomias, gražias ir patrauklias. Knygą labai patogu ir į kelionę pasiimti, ir prie ežero būnant paskaityti. Kiekvienam į biblioteką atėjusiam žmogui mes bandome padėti išsirinkti ką nors įdomaus. Vasarą bibliotekose organizuojame konkursą vaikams „Skaitymas, sėkmė ir džiaugsmas“. Vaikams yra parengti knygų sąrašai, iš kurių jie gali pasirinkti knygas ir jas skaityti, o iki gegužės 31 dienos mes laukiame jų piešinių ir iliustracijų apie perskaitytas knygas. Paskui išrinksime geriausius darbus kiekvienoje bibliotekoje, siųsime į Vilnių, o ten bus atrinkti nugalėtojai. Siekiame, kad vasarą vaikai nepamirštų skaitymo, kad jų pagrindiniu užsiėmimu neliktų vien tik kompiuteriniai žaidimai, televizijos ir kompiuterio ekranai. Vasarą bibliotekose vaikams organizuojami „Vasaros su knyga“ skaitymai: skaitoma balsu, kviečiama susirinkti su draugais. Mes savo bibliotekoje Birštone skaitome ne tik bibliotekoje, bet einame ir ant Vytauto piliakalnio, ir prie Balio Sruogos paminklo, turizmo informacijos centro, į muziejų. Parenkame tokias knygas, kad vaikai paskui jas pasiimtų skaityti namuose, stengiamės sudominti. Dar rengsime ir naktinius skaitymus: per naktinius skaitymus vaikai susirenka bibliotekoje, jiems būna užduodamos užduotys, kiekvienas ar kokią inscenizaciją paruošia iš knygos, ar pasiruošia knygą draugams pristatyti. Skaito balsu, eina pasiklausyti tylos, žvaigždžių pasižiūrėti. O kai užmiega bibliotekoje, iš ryto keliasi ir eina namo. Tokie naktiniai skaitymai rengiami ir užsienio šalių bibliotekose. Šiuolaikinės technologijos, televizija, kompiuteriai atitraukia nuo knygų, spaudos. Svarbu, kad skaitymas nebūtų užmirštas. Kadangi esame kurortas, sulaukiame daug lankytojų. Ateina žmonės ir spaudos į biblioteką skaityti, ir knygų, ir internetu pasinaudoti.

×

Laikraščių prenumerata internetu

  • ATAKOS: Kibernetinės atakos prieš Lietuvos institucijas ir verslą nuslopo, bet ekspertai pasirengę jų atsinaujinimui, sako Nacionalinio kibernetinio saugumo centro laikinasis vadovas Jonas Skardinskas.
  • TARNYBA: Nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą baigė 800 karių, jie papildė kariuomenės aktyvųjį rezervą.
  • PALMĖS: Verslininkas Antanas Bosas ir jo sutuoktinė Daina Bosas laimėjo bylą teisme dėl iš kito verslininko įsigytų bei neprigijusių palmių.
  • KREPŠINIS: Panevėžio „Lietkabelio“ komanda pradėjo rikiuoti gretas artėjančiam sezonui: LKL vicečempionai pratęsė sutartį dar dvejiems metams su kapitonu Vyteniu Lipkevičiumi.
  • PASIENIS: Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas tvirtina, kad, atsižvelgiant į lengvėjančią situaciją Lietuvos–Baltarusijos pasienyje, kai sumažėjęs migrantų, norinčių patekti į Lietuvą, srautas, yra mažinamas ir sienos apsaugos pajėgų skaičius.
  • FINANSAVIMAS: Krašto apsaugos ministerija penktadienį pranešė patrigubinusi šaulių finansavimą, lėšų skirta ginklams, ekipuotei, įrangai įsigyti.
  • ARCHITEKTŪRA: Lietuvoje nuo kitų metų bus teikiami Nacionaliniai architektūros apdovanojimai, kuriais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į kokybiškiausią Lietuvos architektūrą.
  • DEKLARAVIMAS: Žemės ūkio ministerija primena, kad liepos 8 dieną baigiasi žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo terminas.
  • TRANZITAS: Europarlamentaras Petras Auštrevičius tikina gavęs atsakymą iš Europos Komisijos dėl Kaliningrado tranzito - galutinis sprendimas dėl šio klausimo nėra priimtas.
  • VIZITAS: Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda liepos 2–4 dienomis su darbo vizitu lankysis Filadelfijoje, JAV.
Daugiau

Dienos klausimas

Jeigu valstybė mokėtų kas mėnesį 1000 Eur už nieką, papildomai dirbtumėte?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+13 +20 C

+13 +22 C

 

+15 +20 C

+22 +25 C

+23 +27 C

 

+19 +23 C

0-4 m/s

0-3 m/s

 

0-6 m/s