respublika.lt

Geriausias pasaulio saksofonistas surengs nepamirštamą šou Lietuvoje

2014 gruodžio 01 14:35:58

Gruodžio mėnesį į Lietuvą antrąkart grįžta geriausias pasaulio saksofonistas Sax Gordon iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Šis talentingas muzikantas kuria ekstremaliai energingą, ties nuostabaus chaoso riba balansuojančią muziką.

×
nuotr. 3 nuotr.
Geriausias pasaulio saksofonistas surengs nepamirštamą šou Lietuvoje

 

2012 m. vasarą mūsų šalyje vykęs pirmasis Sax Gordono pasirodymas atlikėją maloniai nustebino klausytojų, imliai gėrusių jo muzikos garsus, gausa. „Aš negroju tipiškos ir visiems žinomos populiariosios muzikos, todėl man be galo malonu, kai žmonės jos iš tiesų klausosi ir mėgaujasi“, – sako Sax Gordon. Šįkart muzikantas kaip ir 2012 m. pasirodys kartu su grupe „Luca Giordano Band“ iš Italijos, tačiau jau su naujais kūriniais ir dar nematytu šou.

Sax Gordon pradėjęs nuo grojimo saksofonu mokyklos grupėje, jau daugiau nei 25-erius metus keliauja po pasaulį pasirodydamas su įvairiais kolektyvais. Nuo mažų dienų Sax Gordon pasitenkinimą kėlė saksofono garsai girdimi per radiją, o meilę muzikai įkvėpė senieji Little Richard, Fats Domino ir „The Coasters“ rokenrolo įrašai, soul bei R&B muzika, atliekama Otis Redding, Aretha Franklin.

Išsirutulioti išskirtiniam Sax Gordon grojimo stiliui savo pavyzdžiu padėjo daugybė garsių muzikos kūrėjų. „Iš senosios kartos saksofonistų man patinka Big Jay McNeely ir Joe Houston, myliu Lee Allen, soul žanro atstovus King Curtis ir Junior Walker. Mano mėgstamiausi džiazo atlikėjai yra Gene Ammons, Illinois Jaquet, Ike Quebec, Arnett Cobb, Willis „Gatortail“ Jackson ir daugybė kitų. Dievinu Ray Charles grupės saksofonistus David „Fathead“ Newman bei Hank Crawford. Šį sąrašą galėčiau tęsti ir tęsti!“ – Sax Gordon vardina didžiausią įtaką padariusius muzikantus.

Įvairiausių krypčių kūrėjų įkvėpta turtinga ir išskirtinė Sax Gordon muzika yra sunkiai priskiriama vienam konkrečiam žanrui. Nors daugiausiai jis groja bliuzą, soul ir R&B, tačiau geriausiai yra žinomas kaip rokeriškas saksofono atlikėjas, grojantis linksmą ir jaudinančią muziką. Ekstremalumus muzikoje mėgstantis Sax Gordon pripažįsta, kad jam patinka groti smarkiai, garsiai bei stipriai, tačiau nevengia ir gilių, žadinančių prisiminimus, niūrių garsų. „Kad ir kokią muziką – linksmą ar romantišką – begročiau, man svarbiausia, kad žmonės ją iš tiesų pajaustų!“ – priduria atlikėjas.

Sax Gordon šlovės lentyną puošia ne vienas bliuzo muzikos apdovanojimas: keli „Trophees France Blues“ įvertinimai, daugybė „W. C. Handy Blues Award“ ir „Blues Foundation Blues Award“ nominacijų. Tačiau kūrėjas labai jų nesureikšmina, nes didžiausia dovana – galimybė groti. „Pats geriausias jausmas apima tada, kai sulauki kvietimo koncertuoti  –  tai yra daug svarbiau nei gauti kokios nors organizacijos apdovanojimą. Nors, žinoma, šiuos pripažinimus vertinu ir tikiu, kad jie atveria daugiau galimybių“, –  savo mintimis dalinasi Sax Gordonas.

Sax Gordoną galima išgirsti daugiau nei šimte kompaktinių plokštelių – kartu su klasikinio bliuzo, džiazo ir R&B stiliaus atlikėjais. Vieni įrašai atlikėjui yra ypatingi dėl kartu grojusių muzikos legendų: Champion Jack Dupree, Jimmy Witherspoon, Billy Boy Arnold, Pinetop Perkins, Matt „Guitar“ Murphy, Rosco Gordon, Jimmy McGriff, Bernard Purdie ir Jay McShann, o kituose įamžintas daug malonumo kėlęs darbas su naujosios kartos bliuzo atstovais Duke Robillard, Junior Watson, Kim Wilson, Luther „Guitar Jr.” Johnson, Bryan Lee, Toni Lynn Washington, Ron Levy bei kitais. Atlikėjas pagyrų negaili ir jaunosios kartos muzikantams: „Didžiuojuosi, kad galėjau prisidėti prie vienos geriausių šių dienų bliuzo ir R&B stiliaus grupės „Igor Prado Band” (Brazilija) albumo „Blues & Soul Sessions”, taip pat Luca Giordano įrašo „My Kind Of Blues” išleidimo.“

Paklaustas iš kur semiasi didžiulės visus klausytojus išjudinančios energijos ir įkvėpimo, Sax Gordon atsako paprastai: iš pačios muzikos, muzikantų ir klausytojų. Šis atlikėjas nė kiek nesivaržydamas scenoje kelia jaudulį bei susižavėjimą: „Toks yra mano darbas – linksminti ir įkvėpti taip, kad manęs nebepamirštų. Tikiu, kad daugybė puikių dalykų, kuriuos gali daryti saksofonas, buvo primiršti keičiantis populiariajai muzikai, tačiau aš įrodysiu, kad saksofonas geba sudrebinti labiau nei kas nors kitas!“ – teigia Sax Gordon.

Daug keliaujantis Sax Gordon džiaugsmingai priima kiekvieną galimybę pamuzikuoti, todėl su nekantrumu laukia pasirodymų naujose vietose. Artistas prisimena, kad „vienos smagiausių lankytų vietų yra visiškai netradicinės, esančios mažuose miestuose ar kaimuose, nes ten sutinku daug muzikai atvirų, nebijančių parodyti kaip iš tiesų jaučiasi ir pasiruošusių gerokai pašėlti žmonių!”

Optimizmu trykštantis Sax Gordon kviečia visus atvykti į jo pasirodymus Lietuvoje, žadėdamas nudžiuginti puikia ir užvedančia grupės „Luca Giordano Band“ muzika bei pačiais audringiausiais saksofono garsais.

Koncertai:


Gruodžio 10d. 18val. koncertų salė "Saulė", Šiauliai


Gruodžio 11d. 19val. Renginių Oazė, Kaunas


Gruodžio 12d. 19val. Renginių Oazė, Kaunas


Gruodžio 13d. 18val. "Ramybės" kultūros centras, Palanga


Gruodžio 14d. 18val. Muzikinis teatras "New York", Vilnius


Gruodžio 16d. 19val. Muzikinis teatras "New York", Vilnius.


Daugiau informacijos: www.gmgyvai.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • APLINKYBĖS: Parlamentaras Saulius Skvernelis svarsto, kad Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen esą galėjo pasidalinti informacija apie teisėsaugos tyrimą buvusio parlamentaro Kristijono Bartoševičiaus atžvilgiu su premjere Ingrida Šimonyte, nežinodama, kad ši informacija neva gali pasiekti ir patį K.Bartoševičių.
  • SANKCIJOS: Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis tikina, kad ekonominės sankcijos, taikomos Kremliaus režimui, daro poveikį Rusijos ekonomikai.
  • PARAMA: Premjerė Ingrida Šimonytė tvirtina, kad Lietuva reaguodama į žemės drebėjimą Turkijoje ir Sirijoje bei jo pasekmes planuoja siųsti šalims paramos paketą.
  • ELEKTRA: Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad greito Europos Komisijos išaiškinimo dėl Lietuvos ir Švedijos sutarimo dalijantis perteklinėmis elektros gamintojų pajamomis nereikėtų tikėtis.
  • SESIJA: Vasario 9 d. opozicinių frakcijų narių iniciatyva Seimas šaukiamas į neeilinę sesiją: posėdžio pradžia – 12 val.
  • PARKAS: Kuršių nerijos nacionalinio parko niokojimu padarant 5,6 mln. eurų žalą kaltinami bendrovės „Akordas 1“ vadovas Gintautas Matulevičius, jo pavaduotojas Mindaugas Karpičius savo kaltės neprisipažįsta, o jų gynėjai nurodo, jog frezuotas asfaltas saugomoje teritorijoje buvo išpiltas su Neringos valdžios žinia.
  • JUBILIEJUS: Antradienį Lietuvos muzikos ir teatro akademija švenčia savo 90-ąjį gimtadienį.
  • PELNAS: Siūlymas laikinai papildomai apmokestinti dėl augančių palūkanų komercinių bankų uždirbamą itin didelį pelną yra sveikintinas, sako prezidento patarėja Irena Segalovičienė.
  • NETEKTIS: Pirmadienį būdamas 82-ejų mirė buvęs generalinis prokuroras, teisininkas Vladas Nikitinas.
  • PALŪKANOS: Lietuvos banko vadovui ir finansų ministrei pirmadienį pranešus apie svarstymus, kaip apriboti ar papildomai apmokestinti komercinių bankų sparčiai augančius pelnus bei skatinti juos didinti indėlių palūkanas, Lietuvos bankų asociacijos prezidentė Eivilė Čipkutė sako, gyventojai ir dabar gali fiksuoti palūkanų normas, pavyzdžiui, penkeriems metams, tačiau tai yra brangiau nei renkantis kintamas palūkanas.
Daugiau

Dienos klausimas

Kaip manote, ar verta pasirašinėti peticijas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jei turite šiek tiek laisvo laiko, kas jums labiau patiktų?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-6 +3 C

-4 +2 C

 

-4 +4 C

-2 +2 C

-1 +2 C

 

0 +2 C

0-6 m/s

0-8 m/s

 

0-12 m/s