respublika.lt

Prisiekę mylėti, kol išskirs mirtis (2)

2020 gegužės mėn. 11 d. 07:00:19
Milda KUNSKAITĖ

Regis, kas galėtų būti romantiškiau - įsimylėti, visą gyvenimą nugyventi drauge ir mirti tą pačią dieną? Bet iš tiesų gyvenimas yra daug proziškesnis negu meilės romanai, kuriuose vaizduojami idealūs santykiai. Garsios poros, apie kurias pasakojame, mirtį pasitiko drauge, bet tokios gyvenimo pabaigos jie vargu ar norėjo.

×
nuotr. 1 nuotr.
EPA-Eltos, Wikipedia.org, Youtube.com nuotr.

 

Nikolajus II ir Aleksandra Fiodorovna

Retai kam tenka tiek išbandymų, kiek jų teko patirti paskutiniajam Rusijos imperatoriui ir jo šeimai. Iš pat pradžių Nikolajaus II ir Heseno-Darmštato princesės Alisos (tai tikrasis carienės vardas) sąjunga nepatiko ir vaikino, ir merginos aplinkai. Sosto įpėdinio tėvas, Aleksandras III, tik gulėdamas mirties patale pritarė sūnaus santuokai. Nesidžiaugė anūkės pasirinkimu ir Anglijos karalienė Viktorija.

Tačiau įsimylėjėliai vis dėlto susituokė, bet ir toliau jiems teko ginti savo teisę į laimę. Liaudis taip ir nepamėgo užsienietės imperatoriaus žmonos. O pretekstas pasipiktinti atsirado jau karūnuojant Nikolajų II: Chodynės tragedija aptemdė karūnuotųjų asmenų medaus mėnesį (per spūstį Chodynės lauke prie Maskvos žuvo daugiau kaip 1000 žmonių). Artimieji N.Romanovo žmoną laikė pasipūtusia ir šalta. Vėliau jie buvo nepatenkinti dėl to, kokią didelę įtaką Aleksandra Fiodorovna daro vyrui, užtenka prisiminti kad ir jos favoritą Grigorijų Rasputiną.

Bet, šiaip ar taip, Nikolajus II ir Aleksandra Fiodorovna kartu nugyveno 24 metus, susilaukė 5 vaikų, 4 dukterų ir sūnaus, kuris sirgo hemofilija - liga, kuriai yra būdingas mažas kraujo krešumas. Nėra jokių abejonių, kad sutuoktiniai vienas kitą mylėjo. Jie daug laiko skirdavo vaikams, atsiskyrę rašydavo vienas kitam jautrius laiškus. 1918 m. liepos 17-ąją visą Nikolajaus II šeimą, taip pat ir vaikus, bolševikai be teismo sušaudė Jekaterinburge.

Adolfas Hitleris ir Eva Braun

Bene keisčiausia XX a. pora, dar būdama gyva, buvo daugiausiai aptarinėjama pasaulyje. Būtų galima manyti, kad žiaurus ir ciniškas fiureris nesugeba mylėti. Bet sutikęs 17-metę Evą Braun fotoateljė, kurioje ji dirbo padėjėja, 40-metis A.Hitleris prie jos prisirišo taip, kad nesiskyrė su ja iki paskutinių gyvenimo minučių.

Taip, jų santykius būtų sunku pavadinti idealiais. Įsimylėjėliai praktiškai visą laiką leido kartu, keliavo, vaikščiodavo į kiną. Bet į oficialius renginius A.Hitleris ir toliau vesdavosi Gelę Raubal (Geli Raubal), kurią teigė mylįs. Eva apie tai žinojo, kaip, beje, ir apie tai, kad jos mylimasis turėjo ir kitų moterų, bet ir toliau buvo ištikima savo fiureriui. Ir net kai jis jai pastebimai atšalo, Eva jo neišdavė.

Tiesa, kartą ji vis dėlto pasielgė ne taip, kaip jis prašė: neišvažiavo iš Berlyno, o grįžo pas A.Hitlerį, nors ir žinojo, kad galas jau arti. Ir tik tada Adolfas įvertino savo draugės ištikimybę ir jai pasipiršo. Bet vyras ir žmona jie buvo vos vieną dieną. 1945 m. balandžio 30-ąją pora savo noru išėjo iš gyvenimo, išgėrę nuodų.

Boni ir Klaidas (Bonnie & Clyde)

Nusikaltėliai, XX a. 4-ajame deš. siautėję Amerikoje, dažnai yra apgaubiami romantikos aureole. Kiek parašyta knygų ir kiek sukurta filmų apie nutrūktgalvišką porelę! Nors iš tiesų jie nebuvo tokie mieli, kaip paprastai vaizduojama. Pora susipažino per vieną vakarėlį. Įdomu tai, kad Boni buvo ištekėjusi, bet su vyru seniai negyveno. Skubiai sudaryta 15-metės santuoka ilgai netruko, nors oficialiai skyrybų mergina taip ir neįformino. Maža to, ji neišnaikino ir tatuiruotės su buvusio išrinktojo vardu ir dar iki gyvenimo pabaigos mūvėjo sutuoktuvių žiedą.

Boni ir Klaidas iškart įsimylėjo, o abipusis nuotykių ir pavojų pomėgis juos suvienijo ir jie nusprendė veikti kartu. Iš pradžių jų veikla buvo palyginti nekalta: porelė plėšdavo nedideles parduotuvėles ir degalines. Bet paskui Boni nutarė, kad atėjo laikas imtis rimtesnių darbų ir jie pradėjo plėšikauti stambesniu mastu, vogdavo automobilius, nevengė net žudyti, o kartą užpuolė kalėjimą ir išlaisvino keletą nusikaltėlių.

Gangsterių ilgai niekas negalėjo sučiupti, jiems visada pavykdavo praslysti. Bet praėjus 4 metams nuo pažinties, įsimylėjėliai pateko į policijos pasalą. Į mašiną, kuria važiavo Boni ir Klaidas, buvo paleista apie 160 šūvių: 60 kulkų pataikė į merginą, 50 - į vyruką.

Stefanas Cveigas (Stefan Zweig) ir Šarlotė Altman (Charlotte Altman)


Austrų rašytojas ne iškart rado asmeninę laimę. Pirmąja jo žmona tapo Friderikė Vinternic (Friderike Winternitz). Jų santuoka truko 18 metų, bet galų gale subyrėjo. Praėjus metams, S.Cveigas vedė savo sekretorę Šarlotę Altman.

Į valdžią atėjus A.Hitleriui, Stefanas, kuris nepritarė nacistų pažiūroms, paliko Austriją. Iš pradžių sutuoktiniai gyveno Londone, paskui persikėlė į Niujorką, o dar vėliau persikraustė į Rio de Žaneirą. Bet dėl priverstinių kelionių, baisių įvykių pasaulyje ir tėvynės ilgesio S.Cveigą apėmė depresija. Memuarus „Vakarykštis pasaulis“ jis skyrė būtent tiems pergyvenimams. Nepajėgdamas kovoti su tuo, kas vyksta, rašytojas nusprendė palikti šį pasaulį. Juo pasekė ir Šarlotė. Įsimylėjėliai, išgėrę mirtiną barbitūratų dozę, buvo rasti gulintys ant lovos, susikabinę rankomis.

Princesė Diana ir Dodis al Fajedas (Dodi al Fayed)


Žmonių širdžių karalienė visą gyvenimą svajojo apie paprastą moterišką laimę. Ištekėdama už Anglijos sosto įpėdinio - princo Čarlzo - ji, regis, ištraukė laimingą loterijos bilietą. Bet pasaka apie Pelenę jai virto košmaru. Vyras taip ir nepajėgė pamiršti savo meilės Kamilos, o Diana, supratusi, kad kovoti dėl meilės - bergždžias darbas, nuleido rankas. Poros skyrybos įvyko 1996 m.

Nors Dianai gerbėjų netrūko, laimę ji rado ne iškart. Praėjus keliems mėnesiams po skyrybų ji susipažino su egiptiečių kilmės milijardieriumi Dodžiu al Fajedu. Jų romanas vystėsi audringai, bet įsimylėjėliai stengėsi apsaugoti asmeninį gyvenimą nuo perteklinio spaudos dėmesio, nors tai jiems ne visada pavykdavo.

Štai ir paskutinę 1997 metų vasaros dieną pora, buvusi Paryžiuje, bandė pasprukti nuo paparacų. Bet vairuotojas, lėkęs didžiuliu greičiu, nesuvaldė automobilio. Dodis žuvo iškart, o Diana mirė po dviejų valandų. Išgyventi pavyko tik princesės asmens sargybiniui. O kaltu dėl avarijos buvo pripažintas vairuotojas, kurio kraujyje aptiktas alkoholio kiekis tris kartus viršijo leidžiamą normą. Prie šios tragedijos prisidėjo ir didelis greitis, ir tai, kad keleiviai nebuvo prisisegę saugos diržų.

Kerolain Beset (Caroline Bessette) ir Džonas F.Kenedis jaunesnysis (John F.Kennedy jr.)

Prezidento Džono Kenedžio sūnus ir „Calvin Klein“ publicistė buvo viena gražiausių ir stilingiausių XX a. pabaigos porų. Jų santykiai užsimezgė 1994 metais, o susituokė po dvejų metų. Nuo pat romano pradžios įsimylėjėliai tapo spaudos taikiniu: reporteriai net budėdavo prie jų namų durų, kad vėliau visi galėtų gardžiuotis jų gyvenimo detalėmis. Bet kuklias vestuves porai nuo paparacų pavyko nuslėpti. O po vedybų dėmesys jauniesiems Kenedžiams tik padidėjo. Kerolain dėl to pergyveno ir skundėsi, kad negalėjo net įsidarbinti, nes buvo kaltinama naudojusis savo įtakingo vyro pažintimis.

O vėliau kilo nesutarimų ir tarp sutuoktinių. Dž.Kenedis jaunesnysis nesuprato, kodėl mylimoji nenori vaikų. Ji savo ruožtu turėjo nemažai pretenzijų vyrui, skundėsi, kad jis visiškai neskiria jai dėmesio.

Sunku pasakyti, ar jie būtų įveikę nesutarimus, bet likimas patvarkė kitaip. 1999 m. liepą sutuoktiniai privačiu lėktuvu išskrido į Roberto Kenedžio dukters vestuves. Su jais skrido ir vyresnėlė Kerolain sesuo. Džonas buvo patyręs pilotas, todėl prie šturvalo sėdo pats. Bet tikriausiai dėl prasto matomumo vyras nesuvaldė lėktuvo ir jis nukrito į vandenyną. Per šią katastrofą niekas neišgyveno.

Parašykite savo komentarą:
  Skaityti komentarus (2)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • ES: pirmadienį įvedė sankcijų trims įmonėms – Turkijos, Kazachstano ir Jordanijos – už Jungtinių Tautų (JT) Libijos ginklų embargo pažeidimus.
  • KRITO: Europos šalių akcijų indeksai pirmadienį smarkiai krito, investuotojams baiminantis antrosios koronaviruso pandemijos bangos ir griežtėjančių apribojimų daugelyje šalių.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Dienos klausimas

Ar jus gąsdina augantys koronaviruso skaičiai?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar jau žinote, už ką balsuosite Seimo rinkimuose?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+8 11 C

+9 +12 C

 

+11 +13 C

 +18 +21 C

+20 +23 C

 

+21 +23 C

0-3 m/s

0-4 m/s

 

0-5 m/s

       

Valiutų kursai

USD - 1.1833 PLN - 4.4602
RUB - 89.1439 CHF - 1.0776
GBP - 0.9132 NOK - 10.7538

Nuorodos