respublika.lt

Pirmųjų asmenų vieši konfūzai: suplyšusios kojinės ir masažasnuotraukos (0)

2021 sausio 23 11:00:33
Milda KUNSKAITĖ

Jie irgi žmonės - tai pirma mintis, kuri ateina į galvą, kai į nesmagią padėtį patenka valstybių vadovai. Į juos visada būna nukreipta šimtai filmavimo kamerų ir dėmesingų akių, tad atrodo, kad jie neturi teisės suklysti. Bet dėl to jie nenustoja būti žmonėmis kaip visi. Tiesiog yra gavę didelius įgaliojimus ir vilki brangius kostiumus. Menkiausią jų klaidelę iškart išplatina visos žiniasklaidos priemonės: viena vertus, atrodo, kad visiems tik ir rūpi pasijuokti iš valstybių vadovų, kita vertus, būtent tokios akimirkos juos suartina su paprastais žmonėmis.

×
nuotr. 9 nuotr.
„Man ne jūsų nuotraukos rūpi!“. EPA-Eltos nuotr.

 

Kažkas padarė kalbos riktą skaitydamas paruoštą kalbą, pasirinko netinkamą kostiumą arba buvo nevykusiai nufotografuotas - ir štai jau šimtai tūkstančių internautų varžosi, kas sugalvos šmaikštesnį parašą po nuotrauka ir sukurs naują memą. Norint atlaikyti tokią kritikos audrą, žmogus turi būti išties stiprus, bet valstybių galvos dažniausiai oriai reaguoja į tokias smulkmenas, niekaip neparodydami sumišimo.

Sugedęs robotas

Teresa Mei (Theresa May) D.Britanijos ministre pirmininke tapo 2016 m. Nors ji atrodo santūri ir rimta moteris, humoro jausmas jai nėra svetimas. Per vizitą į Keniją ir P.Afriką ji su vietos gyventojais sušoko ritualinį šokį ir internete sulaukė daug priekaištų. Nuo tada vos ne kiekvienas jos judesys buvo stebimas pro lupą - o gal jai vėl užeis noras sušokti? Vizitas į buvusias D.Britanijos kolonijas net buvo pramintas šokių turnė, nes iš pradžių ji šoko PAR, o paskui Kenijoje. Internautai varžėsi sąmojumi, vadindami ją sugedusiu robotu ir ragindami premjerę išmokti ne tik diplomatijos, bet ir šokių.

Beje, Teresa Mei, kuri negalėjo nesužinoti apie visuomenės reakciją į jos šokius, pasirodė esanti saviironijos nestokojanti dama. Per konservatorių partijos konferenciją politikė į tribūną nuėjo šokio žingsniu, akivaizdžiai darydama užuominą į savo afrikietiškus šokius. Be to, kalbą pradėjo atsiprašydama už galimą kosulį (ankstesnėje konferencijoje ji nuolatos kosėjo, atitraukdama klausytojų dėmesį nuo kalbos turinio), nes jaučiasi ne itin gerai - visą naktį klijavo plakatą (per ankstesnę konferenciją tas plakatas atsiklijavo ir nukrito). Tarp kitko, ironija gal ir padėjo pačios premjerės psichikos būklei, nes internete vėl pasipylė kritikos lavina, dabar jau dėl šio pasisakymo.

Asmenukė ne laiku

Valstybių vadovai privalo dalyvauti visuose svarbiuose renginiuose, taip pat laidotuvėse, net jei jų su velioniu nesiejo šilti santykiai. Per atsisveikinimo su Nelsonu Mandela ceremoniją sutuoktiniai Obamos sėdėjo šalia Deivido Kamerono (David Cameron) ir Helės Torning Šmit (Helle Thorning Schmidt) . Turbūt pastarajai ir atėjo į galvą mintis pasidaryti asmenukę su šalia sėdinčiais vyrais. O kokia asmenukė be džiaugsmingų šypsenų į kamerą?

Mišelė Obama, taip pat patekusi į kadrą, atrodo pikta ar nepatenkinta. Iš tiesų jai buvo ko susinervinti, juk vyko laidotuvės, o sutuoktinis privertė ją jaustis nepatogiai, pradėjęs šnabždėtis, flirtuoti, o paskui ir fotografuotis su kaimyne.

„Man ne jūsų nuotraukos rūpi!"

Bet kokios tarptautinės derybos, aukščiausiojo lygio susitikimai ir šiaip vizitai vyksta pagal smulkmenišką protokolą. Tačiau net profesionalų darbas ir dėmesys smulkiausioms detalėms visai nėra garantija, kad viskas vyks sklandžiai. Ypač jei tame renginyje dalyvauja D.Trampas (D.Trump), kuris dažnai ignoruoja protokolą ir elgiasi pagal nuotaiką ir charakterį.

2019 m. kovą D.Trampas su žmona Melanija sutiko Čekijos premjerą su žmona. Poros pasisveikino, o paskui pagal protokolą turėjo vykti fotosesija. Baltųjų rūmų šeimininkai ir jų svečiai miniai laukusių fotografų turėjo leisti padaryti bent keletą kadrų. Bet D.Trampas ir A.Babišas lyg niekur nieko paliko moteris vienas ir pasuko pastato link. Melanija ir Monika liko vienos prieš žurnalistus. Joms nieko neliko, kaip gūžtelėti pečiais ir nužingsniuoti vyrams iš paskos. Beje, D.Trampas per panašius renginius Melaniją dažnokai kur nors pamiršdavo.

Vienodos nuomonės net renkantis kostiumą

Po 73-iosios JT generalinės asamblėjos sesijos internete karščiausiai buvo aptarinėjami ne jos sprendimai ir perspektyvos, o ir vėl D.Trampo nuotrauka su žmona ir P.Porošenka bei pirmąja Ukrainos ponia. Kolektyvinis portretas sukėlė tikrą internautų entuziazmą: susidarė įspūdis, kad poros ruošėsi į teminį vakarėlį arba susitikimo išvakarėse susiskambino ir susitarė, kaip apsirengs, kad būtų kuo panašesnės viena į kitą. Ir joms tai pavyko. Pirmųjų ponių apdarų panašumas gal ir būtų neužkliuvęs, juk jie buvo santūrūs ir kartu iškilmingi, kaip dera pagal renginio statusą, jei jų vyrai nebūtų atrodę kaip broliai dvyniai, kuriuos mama, jau užaugusius, vis dar rengia vienodai.

Duokit moterį ir man!

Per fotosesiją, kurioje dalyvavo Turkijos prezidentas R.Erdoganas ir jo kolega V.Putinas, įvyko incidentas, visiems pasirodęs labai juokingas. Renginio dalyviai jau išsirikiavo, kad nusifotografuotų atminčiai, kai staiga R.Erdoganui prireikė susikeisti vietomis. Pasirodo, jam nepatiko, kad visos moterys stovėjo šalia V.Putino. Vieną iš merginų jis atsikvietė arčiau savęs ir tik po to fotografams leido imtis darbo.

Diplomatija rankomis

Amerikos prezidentas Džordžas Bušas (George Bush) jaunesnysis nusprendė, kad moteriai atsipalaiduoti geriausiai tinka masažas. Gal jis ir teisus, tik, regis, jis netinkamai pasirinko vietą ir moterį. Vis dėlto nereikėjo jam švelniai masažuoti Angelos Merkel sprando tiesiog per Didžiojo aštuoneto aukščiausiojo lygio susitikimą! Nieko nenujaučianti A.Merkel tuo metu kalbėjosi su Italijos ministru pirmininku ir pajutusi netikėtas Amerikos prezidento „glamones" krūptelėjo, iškėlė rankas ir susigūžė. Filmukas su šiuo keistu incidentu, pasirodęs internete, iškart sulaukė daugybės komentarų. Jis buvo aptarinėjamas ne tik internete, bet ir televizijos laidose, bei visame pasaulyje. Nesvarbu, kad esi Europos valstybės kanclerė ir dalyvauji tarptautiniame renginyje, bet kai kam vis tiek esi „mergiotė" ir „draugužė"!

Dž.Bušas dar lengvai išsisuko. Veiksmas vyko 2006 metais, bet bala žino, kuo tai baigtųsi šiandien: toks nesantūrumas ir „fiziniai veiksmai" tikriausiai sukeltų tarptautinį skandalą.

Berlynas Rusijoje

Šis Vokietijos kanclerės Angelos Merkel konfūzas vargu ar greitai bus pamirštas. Viskas vyko per geografijos pamoką, kurioje ji dalyvavo. Vaikai dirbo su kontūriniais žemėlapiais ir juose žymėjo savo gimtuosius miestus. Tą patį padaryti buvo pasiūlyta Hamburge gimusiai mergaitei - kanclerei Angelai. A.Merkel iš pradžių nusprendė susirasti Berlyną, o iš ten judėti toliau, bet truputį nepataikė ir pažymėjo Berlyną Rusijos teritorijoje.

Atleiskite, kur dingo rašiklis?

Visus tikrai nervina kai kurių žmonių įprotis paprašius rašiklio pasirašyti ar trumpai kam nors užsirašyti, jį pasilikti sau. Valstybių lyderius tai ne nervina, o tiesiog išveda iš kantrybės. Matyt, esmė - rašiklio kaina. Čekijos prezidentas Vaclavas Klausas sėdėjo prie vieno stalo su Čilės prezidentu Sebastijanu Pinjera (Sebastian Pinera). Pasirašęs dokumentus, V.Klausas pasiėmė plunksnakotį, kuris buvo jau futliare, pavartė rankose, paskui pakišo rankas po stalu, o ištraukė jau be plunksnakočio. Vis dėlto paklaustas apie plunksnakotį, jis bandė teisintis, kad protokolinį rašiklį visada leidžiama pasiimti, o šitas jam labai patiko. Nieko keista, juk jis buvo papuoštas brangiaisiais akmenimis. Socialiniuose tinkluose vėl prasidėjo rinkliava kanceliarinėms priemonėms, kad prezidentas per tarptautinius renginius nekniauktų plunksnakočių ir nedarytų gėdos šaliai.

Polo Vulfovico puskojinės

Pridėjus ranką prie širdies galima pasakyti, kad į tokią keblią padėti gali patekti kiekvienas, nesvarbu, kas jis toks, kiek uždirba ir kaip seniai apsimovė ne tik švarias, bet ir naujas puskojines. Buvęs JAV gynybos sekretoriaus pavaduotojas ir Pasaulio banko vadovas Polas Vulfovicas (Paul Wolfowitz) Turkijoje buvo pakviestas į mečetę. Įeinant į islamo šventovę būtina nusiauti, ir Polas tai padarė - iš kur jis galėjo žinoti, kad puskojinės bus suplyšusios. Nuotrauka akimirksniu pasklido socialiniuose tinkluose. Milijonai žmonių įsitikino, kad jie ne vieni patiria problemų dėl šios kaprizingos garderobo detalės. Internete net buvo paskelbta pinigų rinkimo akcija Polo kojinėms.

Konfūzą dėl kojinių patyrė ir P.Porošenka. Per vieną renginį jis nešė prie memorialo vainiką ir jį padėjęs priklaupė, o iš po kelnių pasimatė kojinė su skylute. Tiesa, Ukrainos lyderio kojinėms niekas nebandė susimesti.

 

 

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar „cyber patruliai“ turėtų kištis į interneto komentatorių diskusijas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar esate susipažinę su informacija apie Stambulo konvenciją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. Vitas Tomkus: O AŠ IR TOLIAU PALAIKYSIU RUSIJĄ, NORS VISI PASIUSKIT!
2. Lietuvos banko puota maro metu
3. Policiją V.Landsbergiui iškvietusiam kauniečiui gresia kalėjimas
4. Tautos parašus rinkęs R.Grinevičius: Valdantieji jau pralaimėjo (su Vito TOMKAUS trigrašiu)
5. LGBT propagandistai jau puola kunigus
6. Visuomenininkas Valdas VIŽINIS: Valstybė privatizuota. Laimė, jie dar nenusavino Tėvynės
7. Gintaras Furmanavičius: Į JO EKSCELENCIJOS SVEIKATĄ!
8. Karantino žala didesnė už naudą
9. Misija Seime - ginti idėją
10. Kompensacijos už vakcinas bus?
11. Nusikaltimas prieš Lietuvos žmones
12. Sugriuvęs gyvenimas Druskininkuose
13. Apklausos vaikams be tėvų žinios
14. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
15. Sorošo tinklas Lietuvoje: Ką rašė „Respublika" apie Džordžą Sorošą prieš 15 metų (Sorošo sąrašas su naujomis „elitinėmis" pavardėmis)
16. Vitas TOMKUS: NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
17. Valdžios „durnumą“ apmokės mūsų vaikai
18. Šešėlinės Vyriausybės premjeras R.Karbauskis: Prakeiksmas valdančiuosius užgrius labai greitai
19. Taikos balandėliai nusipelnė premijų
20. Advokatas Jonas Ivoška: Mūsų Seimas renkamas neteisėta
21. V.Rakutis smerkiamas už istorinę tiesą
22. Reikalavimas valdžiai - nustoti gąsdinti
23. Kodėl slepiasi Ingrida Šimonytė? (Su Vito TOMKAUS trigrašiu)
24. Sudie, svajonių Amerika
25. Vėjo jėgainės: Kur nuskęs milijonai?
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

0 C

  -3  -4 C

 

 -6  -7 C

+3 +4 C

 0 +1 C

 

   +1  +3 C  

0-4 m/s

  0-4 m/s

 

3-8 m/s

       

Valiutų kursai

USD - 1.2048 PLN - 4.5336
RUB - 89.0850 CHF - 1.1064
GBP - 0.8635 NOK - 10.2451

Nuorodos