respublika.lt

Pirmasis šakočių muziejus Rytų Europoje

2015 birželio 05 15:10:44
Ringailės Stulpinaitės ir Irmanto Sidarevičiaus fotoreportažas

Rekordinio šakočio kepimo šventės metu UAB „Romnesa“ kaimo turizmo sodyboje buvo atvertos ir pirmojo Rytų Europoje šakočių muziejaus durys.

×
nuotr. 4 nuotr.
Pirmasis šakočių muziejus Rytų Europoje

 

Čia eksponuojami ne tik įvairių formų ir dydžių šakočiai, bet ir tokie, kokių formų ir receptūrų jie populiarūs tokiose šalyse kaip Vokietija, Austrija, Lenkija ir kitose. „Šis muziejus bus tikrai išskirtinis ir įdomus. Norime parodyti visą kelią iki šakočio. Kitaip tariant, dalykus, kurie reikalingi, norint užmaišyti tešlą ir iškepti šakotį“, - intrigavo įmonės savininkas Romualdas Spulis. Muziejuje rasite karvę, sužinosite, kaip išgaunamas sviestas ir grietinė, nes šie produktai įeina į šakočio tešlos sudėtį. Taip pat norima parodyti, kaip grūdai tampa miltais, tad čia eksponuojamos kultuvės, sietai, rasite ir indus, krosnis bei kitas įdomybes. Muziejuje renkama ir bus vis gausinama kiaušinių ekspozicija – nuo stručio iki putpelės. „Muziejus yra pirma mūsų organizuojamos edukacinės programos dalis. Antroji dalis – parodomasis, mokomasis šakočio kepimas“, - pasakojo R.Spulis.

Be šakočio lietuviškos skanėstų virtuvės neįsivaizduojantis R.Spulis sako, kad jam smagu domėtis šio skanėsto istorija, paruošimo technologija ir savo žiniomis pasidalyti su kitais: „Man malonu, kai žmonės domisi šakočiais, o mes, lietuviai, galime pasigirti tokiu į nacionalinę virtuvę įsiliejusiu skanėstu, kurio gaminimas turi gana gilias tradicijas. Manau, kad ne gintaras yra tikrasis mūsų auksas, o šakotis.“

Parengta pagal priedą „Laisvalaikis“

Laikraščių prenumerata internetu

  • KELIAI: Vyriausybė paskirstė 16,1 mln. eurų iš šiemet numatytų lėšų valstybei svarbiems vietinės reikšmės keliams Klaipėdoje, Alytuje, Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje ir Jonavos rajone.
  • ATLIEKOS: Stambiagabaritės atliekos Vilniuje iš gyventojų galės būti paimamos kartą per metus – iki šiol tokia galimybė suteikta kartą per dvejus metus.
  • DIPLOMATIJA: Vyriausybė pritarė Lietuvos generalinio konsulato Sankt Peterburge likvidavimui ir iš ambasadoriaus Rusijoje pareigų nuo birželio pirmos dienos oficialiai atšaukti Eitvydą Bajarūną.
  • MAITINIMAS: Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė maitinimo normų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose didinimui - paskutinį kartą vaikų maitinimo įkainiai sostinės darželiuose keitėsi 2019-aisiais.
  • PASLAUGOS: Advokatai negali teikti paslaugų sankcionuotiems asmenims, o taip pat paslaugų, kuriomis būtų bandoma apeiti Vakarų įvestas sankcijas Rusijai, sako Advokatų tarybos pirmininkas Ignas Vėgėlė.
  • VADOVAS: Lietuvos vadovo Gitano Nausėdos vyriausiuoju patarėju ir Teisės grupės vadovu taps Andrius Kabišaitis, pranešė Prezidentūra.
  • DUOMENYS: Lietuva yra tarp prasčiausiai viešajam interesui svarbius duomenis atveriančių ir panaudojančių Europos Sąjungos šalių, rodo pasaulinis duomenų barometras.
  • KROVINIAI: Beveik prieš tris savaites į Ukrainą išvykęs bandomasis „Lietuvos geležinkelių“ traukinys su kroviniais netrukus turėtų pajudėti atgal.
  • APSAUGA: Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir premjerė Ingrida Šimonytė nori atsisakyti visą parą trunkančios apsaugos.
  • ATSARGUS: Europos Sąjungai planuojant šiais metais dviem trečdaliais sumažinti priklausomybę nuo rusiškų dujų, Lietuvos energetikos agentūros vadovas Virgilijus Poderys tokias galimybes vertina atsargiai.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar naujai siūlomas Civilinės sąjungos įstatymas yra Partnerystės įstatymas, tik kitais žodžiais?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jeigu Seimo rinkimai vyktų ateinantį sekmadienį, už kurią partiją balsuotumėte?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +13 C

+12 +17 C

 

+8 +13 C

+15 +23 C

+11 +24 C

 

+10 +13 C

0-6 m/s

0-7 m/s

 

0-7 m/s