Nepaisydami skeptiškumo, daugelis turistų stovi eilėse, kad prisiliestų prie neva sėkmę, meilę ir laimę nešančių paminklų. Nors daugelis abejoja stebuklingomis tokių įžymybių galiomis, dėl visa ko prie jų prisiliesti neatsisako. Taigi, kur reikia ieškoti sėkmės ir į kokias žinomų paminklų dalis atkreipti dėmesį?
Vinstono Čerčilio koja (D.Britanija)
D.Britanijos parlamento vestibiulyje, prie įėjimo į Bendruomenių rūmų pastatą, 1969 m. buvo pastatytas paminklas Vinstonui Čerčiliui (Winston Churchill), vienam garsiausių šalies politikų. Netrukus Parlamento nariai pradėjo pastebėti, kad prisilietimas prie statulos kairės kojos neva neša sėkmę. Dėl didelio skaičiaus norinčiųjų atlikti šį „ritualą“, skulptūrą teko nuolatos restauruoti. Deja, V.Čerčilio populiarumas tarp Parlamento lankytojų ir toliau kelia grėsmę paminklui.
Žirono liūtės uodega (Ispanija)
Aikštėje priešais Šv.Felikso bažnyčią Žironoje galima pamatyti liūtės, besiropščiančios kolona, skulptūrą. Originali skulptūra buvo sukurta XII a. kaip miesto gyventojų padėka gyvūnui, ne kartą įspėjusiam juos apie pavojų. Šiuo metu ji yra muziejuje, o aikštėje - jos kopija. Pasak legendos, liūtė išpildo norus, tačiau tam reikia pabučiuoti jos pasturgalį. Nepaisant veiksmo keistumo, norinčių jį atlikti - iki valiai. Kad jiems būtų patogiau, miesto valdžia prie kolonos net pastatė specialias kopėtėles.
Abraomo Linkolno nosis (JAV)
Amerikos prezidento Abraomo Linkolno (Abraham Lincoln) kapas yra Springfildo miesto Ouk Ridžo kapinėse. Ten galima pamatyti ir jo paminklą su daugybės prisilietimų nublizginta nosimi. Daugybė keliautojų atvyksta į Springfildą tikėdami, kad prisilietę prie garsiojo prezidento nosies galiuko patirs sėkmę.
Verkianti kolona (Turkija)
Stambule taip pat yra įžymybė, išpildanti troškimus. Tai vadinamoji verkianti kolona Sofijos sobore. Marmurinėje kolonoje, išskiriančioje drėgmę, yra anga, į kurią turistai kiša didįjį pirštą. Po to reikia ranką pasukti 360 laipsnių ir užminti norą. Pasak legendos, jeigu pirštas sušlaps, prašytojo laukia didelė sėkmė, jo noras išsipildys.
Džuljetos krūtis (Italija)
V.Šekspyro dėka vienas iš Veronos simbolių jau seniai yra merginos statula, pastatyta kieme namo, kuris yra laikomas Džuljetos namo prototipu. Keliautojai tiki, kad patrynus statulos dešinę krūtį jų būtinai lauks sėkmė ir laiminga meilė. 2014 m. originali statula buvo pakeista kopija. Tokį sprendimą miesto valdžia priėmė paaiškėjus, kokią žalą paminklui padarė turistai: mergaitės biusto dešinėje pusėje atsirado įtrūkis. Be to, nukentėjo ir jos dešinė ranka, į kurią lankytojai remdavosi, siekdami krūtinės.
Citrinų pardavėjos pirštas (Vokietija)
1986 m. prie Šv.Mykolo bažnyčios Hamburge atsirado paminklas Citrinų Jetei (Zitronenjette). Tokia moteris - Johana Henrietė Marija Miuler - išties XIX ir XX a. sandūroje gyveno mieste ir vertėsi pardavinėdama citrinas. Dėl žemo ūgio ir protinio atsilikimo jos gyvenimas buvo sunkus. Ant jai pastatyto paminklo užrašyta: „Tavo gyvenimas buvo rūgštus kaip citrina, ar šis paminklas taps atlygiu tau? Tavo likimas primena visus žmones, kuriems laimė nerado laiko“. Dabar citrinų pardavėja padeda kitiems: tikima, kad laikant jos smilių reikia sugalvoti norą ir jis išsipildys.
Iškalbos akmuo (Airija)
„Nehigieniškiausio paminklo pasaulyje“ titulas netrukdo „Iškalbos akmeniui“ būti populiariu turistų traukos centru Airijoje. Dėl jo šimtai tūkstančių keliautojų kasmet vyksta į Korko grafystę, tikėdamiesi pabučiavę sieną įgyti neprilystamą oratoriaus talentą. „Iškalbos akmuo“ jau keletą šimtmečių yra Blarnio pilies sienoje, ir jį pabučiuoti nėra lengva. Tam reikia pasisukus nugara į akmenį ir laikantis už specialių turėklų nuo aptvarinės sienelės atsilošti ir pakibti žemyn galva.