respublika.lt

Jaustukai mūsų gyvenime

(0)
Publikuota: 2019 liepos 25 14:00:00, „Laisvalaikio“ inf.
×
nuotr. 1 nuotr.
Jaustukai mūsų gyvenime

Ar galite suskaičiuoti, kiek kartų per pastarąją savaitę bendraudami socialiniuose tinkluose panaudojote „emodžius“? Emocijas išreiškiantys simboliai tapo neatsiejama virtualaus gyvenimo dalimi, leidžiančia visiems suprantama kalba išsakyti savo mintis ir nuotaiką. Liepos 17 d. paminėta pasaulinė „emodži“ diena, todėl dalijamės įdomiais faktais apie šiuos simbolius.

 

Nors jaustukai populiarėti pradėjo tik 2012 m., o jiems skirta Pasaulinė diena pirmą kartą paminėta 2014-aisiais, šiandien emocijas išreiškiantiems simboliams sukanka 20 metų. Pirmuosius „emodži“ 1999 m. sukūrė japonas Šigetaka (Shigetaka) Kurita, įkvėptas orų prognozių piktogramų su debesimis, saule ir lietumi.

Milijardai - kasdien

Populiarėjant „emodži“ ikonoms, kasmet technologijų kūrėjai išleidžia papildomai po naują piktogramų paketą, tad šiuo metu egzistuoja per 3 tūkstančius skirtingų jaustukų. Išaugus „emodži“ kiekiui, dalijimasis jais tapo tarsi dar viena papildoma bendravimo forma, kuri leidžia greitai ir lengvai išreikšti savo nuotaiką bei sustiprina rašytinės kalbos emociją.

„Facebook“ duomenimis, per dieną susirašinėjimo platformoje „Messenger“ išsiunčiama daugiau nei 5 mlrd. jaustukų.

2019 m. daugiausiai naudojamas jaustukas socialiniuose tinkluose - veidas su džiaugsmo ašaromis. Toliau rikiuojasi raudona širdelė, besišypsantis veidas su širdelių formos akimis, susimąstęs veidas bei į viršų iškeltas nykštys.

Tarp „Instagram“ tinkle dalijamų jaustukų populiariausi yra išreiškiantys susižavėjimą ir meilę - įvairios širdelės, veidas su širdelių formos akimis ar siunčiantis bučinį.

Tobulėja kasmet

Programėlių kūrėjai taip pat nenustoja ieškoti naujų sprendimų, kaip dar geriau paįvairinti šią sritį. Neseniai atsirado galimybė pasirinkti jaustuko, kuriame vaizduojama žmogaus kūno dalis, odos ar plaukų spalvą. Negana to, technologijų gamintojai jau suteikia galimybę vartotojams patiems susikurti savo asmeninį „emodži“.

Keliasi į realybę

Nors skaitmeninėje erdvėje naudojami ir emocijas išreiškiantys simboliai realiame bendravime būtų sunkiai pritaikomi, kai kuriomis formomis juos galime sutikti ir realybėje. Pavyzdžiui, dažniausiai daromų tatuiruočių dešimtuke atsiranda ir „emodži“ tatuiruotės.

Prieš porą metų Holivude išleistas „Emoji“ filmas, Niujorko modernaus meno muziejuje pristatyta „Emoji“ kolekcija, prekybos centruose galima įsigyti įvairiausios „emodži“ atributikos - tik laiko klausimas, ką dar pamatysime ateityje.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar Donaldas Trumpas padarys Ameriką vėl didžią?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+14 +24 C

+13 +19 C

+11 +17 C

+17 +35 C

+16 +24 C

+18 +22 C

0-9 m/s

0-5 m/s

0-6 m/s