Mažame Lenkijos kaimelyje Miejscie Odrzanskie, prie šalies pietvakarinės sienos, berniukas paskutinį sykį gimė net prieš 9 metus! Statistiškai dešimčiai kaimelio mergaičių tenka ne devyni berniukai ir net ne vienas, o gerokai mažiau. Didžiąją labai kuklios pagal gyventojų skaičių gyvenvietės (328 žmonės) dalį sudaro moterys. Kaimas garsėja savo ugniagesių komanda, kurią sudaro vien merginos. Ši keista genderinė anomalija, kurios šaknys siekia senus laikus, neseniai patraukė masinį pasaulio žiniasklaidos dėmesį.
Kaimelio meras Raimundas Fričko, auginantis, beje, dvi dukras, sako, kad sprendžiant iš įrašų bažnytinėse knygose, šis keistas reiškinys trunka jau ne vieną dešimtmetį. Meras pažadėjo dosnų apdovanojimą tėvams, kurie susilauks vyriškos lyties įpėdinio. Miejscie Odrzanskie senbuviai pasakoja, kad taip buvo visada. Nuolatos gimsta tik mergaitės. Berniuko gimimas čionykštėje šeimoje visada būdavo nepaprastas įvykis. Šio mįslingo fenomeno niekas paaiškinti nesugeba.
Šis keistas faktas patraukė žiniasklaidos dėmesį po to, kai kaimas į jaunųjų ugniagesių savanorių varžybas nusiuntė komandą, sudarytą vien iš merginų. Tiesa, vienas vyras komandoje yra - tai jos vadovas Tomašas Golažas. Nuo tada vienos gatvės kaimelį atakuoja televizininkai, trokštantys išsiaiškinti keistos lyčių nelygybės kilmę. Taip pat į kaimą buvo atvykę įvairių medikų ir kitų mokslininkų, suinteresuotų ištirti šį mįslingą reiškinį. Kaime lankėsi daugybė šarlatanų, tvirtinusių, kad jie tikrai žino patikimiausią būdą pradėti vyriškos lyties kūdikį. Patarimų buvo pateikta įvairiausių, kartais itin keistų, pavyzdžiui, po sutuoktinių lova pasidėti kirvį.
Miejscie Odrzanskie iki 1945 m. buvo Vokietijos teritorijoje, po Antrojo pasaulinio karo ji atiteko Lenkijai. Vietos vokiečiai buvo priverstinai iškeldinti. Nepaprastai įdomu: ar jie taip pat patyrė problemų dėl berniukų gimimo?
Kaimo gyventojai nemano, kad šios genderinės anomalijos priežastis - medicininė. Kai kurie įsitikinę, kad tai - tiesiog atsitiktinumų grandinė. Tai, kaip mesti monetą: mėtant ją daugybę kartų, būtų vienodų rezultatų serijų.
Ir štai, pagaliau, įvyko stebuklas - kaime gimė berniukas. Visam kaimui tai yra tolesnio išlikimo vilties spindulys.
Juk gyventojų lėtai, bet nuosekliai mažėja. Merginos išteka ir išvažiuoja.
Bartekas Milakas gimė 2020 m. gegužės 2-ąją. Jis ir jo mama Ana gulėjo toliau esančioje ligoninėje ilgiau negu įprastai, nes berniuko organizme buvo padidėjęs C reaktyvaus baltymo kiekis, o tai būtina gydyti antibiotikais ir reikia nuolatinės medikų priežiūros. Dabar Ana sako, kad jau nebesibaimina, juk sūnaus gimimas - dvigubas stebuklas. Jis ne tik yra pirmasis berniukas per 10 metų gimęs jų kaime, bet ir jai pačiai teko daug išgyventi. Ji patyrė sunkią operaciją, po kurios galėjo sėkmingai išnešioti kūdikį. Tam net teko rinkti lėšas, nes sudėtinga operacija kainavo brangiai.
Meras nepamiršo savo pažado apdovanoti šeimą, kurioje gims berniukas. Galbūt berniuko vardu net bus pavadinta gatvė jų kaimelyje. Taip pat sutuoktinių laukia šventinės iškilmės ir piniginė dovana. Kol kas dėl karantino ir berniuko sveikatos tai teko atidėti, apsiribota iškilmingu sveikinimu mero kabinete ir čekio 1500 zlotų sumai įteikimu. Kaimynai nupirko gėlių, balionų, mamai, tėčiui ir mažyliui padovanojo jubiliejinius marškinėlius su užrašais tam įvykiui atminti.
Ana sako, kad beprotiškai troško sūnaus. Juolab jos mama turi dvi dukteris ir dvi anūkes. Šis vaikas buvo labai laukiamas jos šeimoje, kaip ir visų gyventojų. Kaimynai nuolatos juos sveikina, o žvilgtelėję į vežimėlį tiesiog negali atitraukti akių. Toks malonus netikėtumas visiems! Ana supranta, kad ateis laikas, kai jos šeima dėl Barteko gimimo trauks žiniasklaidos dėmesį. Ji pasirengusi į jį reaguoti su šypsena, bet kol kas prašo jiems netrukdyti šeimoje pasidžiaugti šiuo dvigubu stebuklu.
Daugelį vietos gyventojų jaudina klausimas: ar ateityje berniukas papildys garsiosios vietos ugniagesių komandos gretas (juk tai ji išgarsino Miejscie Odrzanskie) ir ar kaime dar gims berniukų. Iki pirmojo klausimo sprendimo dar toli, o atsakymas į antrąjį nežinomas, gyvenimas kaime eina savo vaga.