Keliaujantiems po užsienį žmonėms teks susidurti su kitokia tvarka skrendant lėktuvais. Kol neaišku, kokie ir ar vienodi visoms avialinijoms reikalavimai bus nustatyti, pateikiame įdomius pastebėjimus, aktualius ne tik pandemijos metu.
Kur lėktuvuose purviniausia?
Pandemijos metu lėktuvus žadama papildomai valyti ir dezinfekuoti, tačiau kol tiek daug dėmesio tam nebuvo skiriama, tapatybės atskleisti nepanorusi stiuardesė papasakojo, kurią lėktuvo vietą ekipažas laiko purviniausia. Jos pasakojimą pateikė „Daily Express“.
Stiuardesės teigimu, lėktuvų keleiviai turėtų vengti priešais stovinčios sėdynės nugarėlėje esančių kišenių, kadangi pastarosios niekada nedezinfekuojamos.
Pasak jos, po reisų kišenėse randama panaudotų servetėlių, pirmosios pagalbos vaistinėlių, kelnaičių, kojinių, kramtomosios gumos, graužtukų ir kitokio „gėrio“. Visa tai tiesiog išimama, tačiau kišenės papildomai nevalomos, tad kito reiso keleiviai, dėdami į jas savo asmeninius daiktus, smarkiai rizikuoja.
Taip pat, leidinio turimais duomenimis, neseniai atliktas organizacijos „CBA News Marketplace“ tyrimas parodė, kad švara lėktuvų salonuose nepasižymi saugos diržai, atlenkiami staliukai, tualeto durų rankenėlės, atramos galvai ir jau minėtos kišenės. Pasak ekspertų, ant šių paviršių buvo rastas ne tik pelėsis, bet ir žarninės lazdelės bakterijų.
Sausį stiuardesė Džamilja Hardvik (Jamila Hardwick) papasakojo apie tai, kokį pavojų keleivių sveikatai kelia atlenkiami staliukai. Pasirodo, jų paviršius irgi retai būna švarus. „Skamba nemaloniai, tačiau valytojos nelabai turi laiko nuvalyti kiekvieną staliuką“, - patikslino ji.
Įrenginiai salone
Svarbiausia sąlyga, kurios laikantis į lėktuvo saloną bus galima pasiimti išmaniuosius įrenginius, yra įkrautas akumuliatorius. Tokią oro pervežimų bendrovės „British Airways“ poziciją pateikė „Express“.
Patikslinama, kad oro uosto saugos tarnybos atstovai gali pareikalauti įrodyti, jog įrenginys yra veikiantis ir gali stabiliai funkcionuoti. Kalbant konkrečiau, jiems suteikta teisė paprašyti įrenginį įjungti.
„Jeigu pareigūnams paprašius įrenginys nebus įjungtas, jo pasiimti į lėktuvą nebus leidžiama“, - patikslinama pateiktoje informacijoje. Tokios priemonės turėtų leisti specialistams įsitikinti tuo, kad aparatas nekelia pavojaus ir jame, tarkim, nėra paslėpta sprogstamoji medžiaga.
Šios taisyklės bus taikomos išmaniesiems telefonams, planšetiniams kompiuteriams, grotuvams, nešiojamiems kompiuteriams, fenams, lygintuvams, plaukų tiesinimo žnyplėms, elektrinėms barzdaskutėms ir elektroninėms cigaretėms.
Kuo pavojingas lėktuvuose duodamas maistas?
Penkiose skirtingose oro bendrovėse dirbusi, bet vėlgi panorusi likti nežinoma, stiuardesė papasakojo, kokį pavojų kelia lėktuvuose duodamas maistas.
Jos teigimu, bet koks, lėktuvuose dalinamas ar parduodamas maistas, įskaitant ir vegetarišką, yra kenksmingas.
Nemaža dalis patiekalų gali būti pasenę, nes ruošiami maždaug prieš parą iki skrydžio. Pasak merginos, vaisiai yra supjaustomi iki reiso likus kelioms valandoms ir jų išvaizda dažnai nekelia apetito.
Taip pat, remiantis stiuardesės pateikta informacija, pusryčiai dažnai ruošiami iš nenatūralių produktų. „Kiaušinienė arba omletas gali būti iškepti iš kiaušinių ir kokių nors juos pakeičiančių ingredientų“, - sakė mergina. Kadangi dideliame aukštyje žmonių skonio receptoriai atbunka, jie tokių pakeitimų gali ir nepastebėti.
Ji papasakojo, kad lėktuvo personalas, kai tik yra galimybė, maistą stengiasi pasiimti iš namų, ir pasiūlė taip pat elgtis keliaujantiesiems.