Romos imperatorius Julijus Cezaris ant galvos visada nešiojo laurų vainiką, norėdamas paslėpti didėjančią plikę.
Pasakojimų apie Šerloką Holmsą autorius Arturas Konan Doilis (Arthur Conan Doyle) pagal profesiją buvo oftalmologas.
Peliuko Mikio kūrėjas garsusis Voltas Disnėjus (Walt Disney) visą gyvenimo bijojo pelių.
Garsusis dailininkas postimpresionistas Vinsentas van Gogas (Vincent van Gogh) per gyvenimą pardavė tik vieną savo kūrinį - "Raudonieji Arlio vynuogynai".
Austrų kompozitorius Volfgangas Amadėjus Mocartas (Wolfgang Amadeus Mozart) pradėjo kurti muziką būdamas 3 metų. Per 35 gyvenimo metus V.Mocartas sukūrė per 600 kūrinių. Bet jam mirus žmona neįstengė nupirkti net atskiros vietos kapinėse.
Fizikas teoretikas Albertas Einšteinas (Albert Einstein) iki trejų metų nekalbėjo nė žodžio, o sulaukęs 12-os jau gvildeno Euklido geometriją.
Makedonijos karalius Aleksandras Makedonietis iš veidų pažinojo 30 000 savo kariuomenės karių.
Anglų fizikas, matematikas, mechanikas ir astronomas Izaokas Niutonas (Isaac Newton) parašė savo veikalų įvadą, kai jam buvo 72-eji.
Vokiečių istorikas Teodoras Momzenas (Theodor Mommsen) kartą rausėsi visose kišenėse, ieškodamas akinių. Maža mergaitė, sėdėjusi šalia, juos jam padavė. "Ačiū, mažyle, - tarė T.Momzenas. - O kuo tu vardu?" - "Ana Momzen, tėveli", - atsakė mergaitė.
Tupakas Šakuras (Tupac Shakur) - amerikietis reperis, kino aktorius ir visuomenės veikėjas. Pateko į Gineso rekordų knygą kaip sėkmingiausias hiphopo atlikėjas, pardavęs iš viso daugiau kaip 75 mln. savo albumų egzempliorių. Jis yra pirmasis hiphopo atstovas, kurio atminimas buvo įamžintas paminklu. Bronzinė juodosios Amerikos herojaus statula buvo pastatyta 2005 m. Stoun Maunteino miestelyje, Džordžijos valstijoje.
Kartą jaunasis Tomas Edisonas (Thomas Edison) grįžo namo iš mokyklos ir padavė mamai mokytojo laišką. Mama su ašaromis akyse laišką perskaitė garsiai: "Jūsų sūnus - genijus. Ši mokykla pernelyg maža, čia nėra mokytojų, kurie galėtų jį ko nors išmokyti. Prašau, mokykite jį patys". Praėjus daug metų po motinos mirties T.Edisonas, tuo metu jau tapęs vienu didžiausių amžiaus išradėjų, žiūrinėjo šeimos archyvus, aptiko tą laišką ir jį perskaitė. "Jūsų sūnus - protiškai atsilikęs. Mes nebegalime jo mokyti mokykloje drauge su visais. Todėl rekomenduojame jį mokyti savarankiškai namuose". Garsusis išradėjas T.Edisonas raudojo keletą valandų, o paskui įrašė į savo dienoraštį: "Tomas Alva Edisonas buvo protiškai atsilikęs vaikas. Savo didvyriškos motinos dėka jis tapo vienu savo amžiaus genijų".
Karalius Saliamonas turėjo apie 700 žmonų, taip pat šimtus meilužių.
Džastinas Timberleikas (Justin Timberlake) bijosi vorų.
1972 metais vienas jaunas indas parašė Džonui Lenonui (John Lennon), kad svajoja keliauti aplink pasaulį, bet neturi pinigų, ir paprašė jam atsiųsti reikiamą sumą. Dž.Lenonas atsakė: "Medituok, ir galėsi vaizduotėje pamatyti visą pasaulį". 1995 m. indas, pardavęs aukcione Dž.Lenono laišką, išvyko į kelionę aplink pasaulį.
A.Einšteinas žavėjosi filmais su Čarliu Čaplinu (Charlie Chaplin) ir jautė didelę simpatiją tiek jam, tiek jo personažams. Kartą jis nusiuntė Č.Čaplinui telegramą: "Jūsų filmas "Aukso karštinė" yra suprantamas visam pasauliui, ir esu tikras, kad tapsite didžiu žmogumi. Einšteinas". Č.Čaplinas atsakė: "Aš jumis žaviuosi dar labiau. Jūsų reliatyvumo teorijos nesupranta niekas pasaulyje, bet jūs vis dėlto tapote didžiu žmogumi. Čaplinas".
Čarlzas Dikensas (Charles Dickens) visada miegodavo galva į šiaurę, įsivaizduodamas, kad tai padidins jo literatūrinius gebėjimus.
Name, kuriame T.Džefersonas (T.Jefferson) parašė JAV nepriklausomybės deklaraciją, dabar pardavinėjami mėsainiai.
Merlinos Monro (Marilyn Monroe) liemenėlė aukcione buvo parduota už 14 000 dolerių.
Valdant Elžbietai I, buvo apmokestintos vyrų barzdos.
Italijos tautinę vėliavą sukūrė Napoleonas Bonapartas.
Nikola Tesla neturėjo nei savo namo, nei buto - tik laboratorijas ir žemių. Didysis išradėjas paprastai nakvodavo tiesiog laboratorijoje arba Niujorko viešbučiuose. N.Tesla niekada nevedė. Pasak jo, vienatvė jam padėjo ugdyti mokslininko gebėjimus.
Mitas apie tai, kad ant Merilin Monro (Marilyn Monroe) kairės kojos buvo 6 pirštai, atsirado dėl vienos nuotraukos. 1946 m. paplūdimyje darytoje nuotraukoje dėl prilipusio prie kojos smėlio atrodo, tarsi aktorė būtų su šešiais pirštais.
Parengta pagal priedą „Laisvalaikis“