Antonijus Vivaldis
Jaunystėje Antonijus Vivaldis (Antonio Vivaldi) tapo kunigu, norėdamas atverti naujas perspektyvas savo muzikinei karjerai. Jo planas pasiteisino - jis išgarsėjo ir išpopuliarėjo. Bet vedybų klausimas, suprantama, jam buvo neaktualus.
Georgas Frydrichas Hendelis
Sprendžiant pagal grandiozinį G.F.Hendelio (Georg Friedrich Händel) veiklos mastą, namų židinio jam tiesiog nereikėjo. Kūryba, karjera, pinigai, tapybos darbų kolekcionavimas ir maistas - štai G.F.Hendelio prioritetai.
Liudvikas van Bethovenas
L.van Bethovenas (Ludwig van Beethoven) ne kartą svarstė, ar jam nereikėtų vesti. Tačiau jam trukdė dvi aplinkybės: nuogąstavimai, kad tai trukdys jam kurti, ir abejonės, ar pajėgs ilgai domėtis viena moterimi.
Francas Šubertas
F.Šuberto (Franz Schubert) atvejis yra visiškai aiškus: jis buvo pernelyg neturtingas, kad galėtų vesti, ir pernelyg anksti mirė - būdamas vos 31 metų.
Johanesas Bramsas
Griežtas, sunkaus charakterio, konservatyvių įpročių tipiškas vokietis šiaurietis J.Bramsas (Johannes Brahms) - klasikinis viengungio „iš idėjos“ pavyzdys. Jis dukart buvo karštai įsimylėjęs, bet abu kartus pasistengė išvengti santuokos.
Modestas Musorgskis
M.Musorgskis - sunkiausias stichiško rusiško charakterio atvejis: ryškus talentas, maksimalizmas, globalinės kūrybinės idėjos, panieka tvarkai, skurdas ir girtuoklystė.
Sergejus Tanejevas
Namų židinio sergėtojos vaidmuo S.Tanejevo gyvenime nuosekliai atiteko mamai, senai auklei ir senyvai giminaitei. S.Tanejevo racionalus protas kategoriškai atmesdavo meilę moteriai kaip emocinę kvailystę.
Morisas Ravelis
Nepaprastai talentingas žmogus, geras draugas, narsus kareivis, dabita, sportininkas, skanaus maisto ir vyno mėgėjas - ir biografijoje nė vienos lyriškos istorijos! Gali būti, kad Morisui Raveliui (Maurice Ravel) psichologiškai trukdė žemas ūgis (156 cm).
Džordžas Geršvinas
Džordžas Geršvinas (George Gershwin) buvo pavydėtinas jaunikis - turtingas, išvaizdus, jaunas. Jo gyvenime buvo daug romanų, bet vesti jis taip ir neprisiruošė. Klausimus apie tai jis paprastai nuleisdavo juokais: „Nėra prasmės vesti vieną, kai prie tavo kojų - visos moterys.“