Gausiausiai turistų lankomas fontanas Briuselyje ir viena iš žinomiausių skulptūrų pasaulyje - „Besišlapinantis berniukas" („Manneken Pis") šventiniam laikotarpiui pasipuošė Kalėdų Senelio kostiumu.
Ši žymi 61 cm aukščio bronzinė skulptūra, kurioje pavaizduotas nuogas berniukas, besišlapinantis į fontano baseiną, stovi pačiame Briuselio centre, netoli Didžiosios aikštės (Gran Plaso).
Fontano skulptūra „Besišlapinantis berniukas" yra tikras Briuselio ir Belgijos gyventojų humoro jausmo simbolis, todėl besipiktinantiems, jog Kalėdų Seneliui viešai „leidžiant čiurkšlę" tyčiojamasi iš Kalėdų tradicijos, belgai pasiūlytų nusiraminti.
Garsusis „Besišlapinantis berniukas" apipintas daugybe legendų, bet populiariausios yra dvi šios skulptūros atsiradimo priežastys. Pagal vieną versiją, berniukas užgesino prie miesto sienos padėto sprogmens dagtį, nusišlapindamas ant jo. Taip jis išgelbėjo miestą nuo sprogimų ir liūdnų pasekmių. Pagal kitą versiją, vienas tėvas mieste pametė savo vaiką. Po ilgų paieškų sūnų jis rado gatvėje, kai šis tuo metu šlapinosi. Ta proga laimingas tėvas padovanojo miestui berniuko statulą.
Pirmasis fontanas šioje Briuselio vietoje atsirado dar XV amžiuje ir turėjo labai praktišką paskirtį - miestiečiai čia pasisemdavo vandens. 1619 m. čia pastatyta „Besišlapinančio berniuko" skulptūra, kurią sukūrė Žeromas Diukenua (Jerome Duquesnoy). Skulptūra kentėjo nuo vagių bei vandalų ir praėjusiais šimtmečiais, ir mūsų laikais. Kai 1965 metais „Besišlapinantis berniukas" buvo pavogtas ir vėliau surastas. Jo vietoje pastatyta identiška skulptūros kopija, o originalas buvo perkeltas į Briuselio miesto muziejų.
Garsioji skulptūra apipinta ne tik legendomis, bet ir įvairiomis tradicijomis. Viena jų - berniuko statulą rengti kostiumais, kurių jis, beje, jau turi apie 900. Yra net specialus rūbininkas. Priežastys, kada ir kodėl aprengiamas bronzinis berniukas, įvairios. Tai ir svarbūs įvykiai, ir ypatingos datos, bet visada šis procesas tampa ištisa ceremonija. Be to, retkarčiais vandens srovė pakeičiama vynu, alumi arba pienu - tai daroma tik išskirtinių švenčių metu.