respublika.lt

Baltos varnos egzekucija (35)

2021 balandžio 05 18:46:16
Zita Šličytė

Kas galėtų paneigti, kad Lietuvoje viešpatauja juodųjų varnų bendruomenės?

×
nuotr. 1 nuotr.
Šių eilučių autorė - BALTŲ VARNŲ EKSPERTĖ - viena iš Konstitucijos kūrėjų Zita Šličytė. Redakcijos archyvo nuotr.

 

Ne tiktai tokiuose miesteliuose, kaip Mosėdis, arba tokiame rajono centre, kaip Skuodas. Net laikinosios sostinės Kauno gyventojai skundžiasi, kad pavasarinį paukščių čiulbėjimą nustelbia varnų karkimas. Seni varnai (sako, kad jie gyvuoja ne vieną šimtmetį) ne tiktai karkia, bet ir kontroliuoja daržus. Ankstyvą rytą kapteli snapu besikalantį iš žemės daigelį ir numeta į tarpulysvį, sunaikindami nepageidaujamą sėklą.

Ar yra priemonių sumažinti visiems įgrisusią skaitlingą juodųjų varnų populiaciją? Prieš du dešimtmečius skaičiau, kad Pakruojo r. prokurorai marinuoja varnas delikatesiniams užkandžiams. Todėl visiems, besiskundžiantiems varnų kariaunos antplūdžiais, vertėtų pasidomėti, kokios teisėsaugininkų šaudymo į varnas pasekmės. Ar sumažėjo jų skaičius?

Varnų bendruomenių santykiai su miestų ir miestelių gyventojų bendruomenėmis nusipelno ne tiktai ornitologų arba prokurorų, kaip Pakruojo r. prieš dvidešimt metų, dėmesio. Sociologai irgi galėtų tyrinėti, kodėl varnos savo gūžtas stengiasi įtvirtinti prie savivaldos ir kitų valdžios institucijų pastatų augančiuose medžiuose. Ar ne todėl, kad varnų bendruomenės vidaus tvarkos taisyklės labai panašios į valstybės tarnautojų kilimą karjeros laiptais reguliuojančias teisės normas?

Svarbiausia taisyklė valdžios institucijose kaip ir varnynuose: BALTOS VARNOS (ne toks jau ir dažnas atvejis!) yra nepageidaujamos. Jas būtina užkapoti ir išmesti, jeigu laiku pačios nesupras, kokia daugumą erzinanti yra jų spalva. Ir jeigu joms, baltoms varnoms, neįveikiama užduotis yra kasdien pasivolioti purvyne.

Rašytojas Markas Tvenas pokštavo, kad galima turėti judėjimo, susirinkimų, žodžio laisves ir kartu turėti SVEIKO PROTO jomis nesinaudoti. Būtent, sveiko proto dažniausiai ir pritrūksta baltoms varnoms.

Štai viena tokia atsirado ir Skuodo r. savivaldybėje. Ji tiki, kad Lietuvos Konstitucijos 33-iajame straipsnyje įrašyti žodžiai: „DRAUDŽIAMA PERSEKIOTI UŽ KRITIKĄ" yra imperatyvaus pobūdžio teiginys. Imperatyvumas yra visuotinio privalomumo principas, kaip ir tos pačios Konstitucijos 30 straipsnio nurodymas, kad „asmuo, kurio konstitucinės teisės ar laisvės pažeidžiamos, turi teisę kreiptis į teismą". Tikėjimas yra charakterizuojantis padorius ir naivius bruožus. Kas meldžiasi visatos Kūrėjui, kurio egzistavimą tiktai nujaučia, kas skaito ir gerbia Lietuvos Konstituciją, Tautos valia priimtą 1992 m. spalio 25 d. referendumu, iš tikrųjų turi sveiko proto negalią. Ir visatos Kūrėjas, ir Tautos valia yra tiktai ABSTRAKCIJOS, keliančios sumaištį ir kai kuriuos nepatogumus. Todėl Skuodo r. savivaldybės baltoji varnelė, kuri, gavusi tarnybinę nuobaudą už kritiką, išdrįso kreiptis į teismą, prašydama, jos nuomone, neteisėtą pastabą panaikinti, yra tikra vargšė. Ir ne tiktai dėl kreipimosi į teismą, bet ir nesupratimo, kokia beprasmybė maitinti kiaules perlais, kuriuos prarijusios deglosios kriuksėti nenustoja.

Kai savivaldybės pastate buvo aptiktas Covid-19 virusas, nė vienas sveiko proto karjeros valstybės tarnautojas nepasirūpino patalpų dezinfekcija. Toks apdairus elgesys nusipelno pagyrimo, nes kasmetinio valstybės tarnautojo veiklos vertinimo metu jie išvengė priekaištų. Jie, sveiko proto valstybės tarnautojai, tiktai išreiškė nepasitenkinimą, kad dezinfekciją atliko specialistas, neturintis kvalifikacijos. Ir, žinoma, be jokio reikalo sutaupė keletą šimtų eurų biudžeto lėšų.

Paskelbus karantiną 2020 m., visos juodosios varnos, bijodamos užsikrėsti, išsislapstė savo lizduose, bet viena tokia balta varna po darbo valandų savo lėšomis vežiojo COVID-19 mėginius į Klaipėdoje esančią laboratoriją, rūpinosi izoliacijoje esančiais asmenimis. Parvežė iš Klaipėdos savo transporto neturinčius, sergančius Skuodo r. gyventojus į jų namus. Pasirodo, tokie veiksmai viršija valstybės tarnautojo įgaliojimus ir nekyla abejonių, kad, prisidengdama pandemine situacija, baltoji varna bando pateisinti savo pavėluotus atsakymus net į du raštus!

Nutraukdama panašių priekaištų aprašinėjimą, nenuslėpsiu savo susižavėjimo Skuodo r. Savivaldybės administracijos valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos vertinimo komisijos egzekucija 2021 m. kovo 9 d. Ji vienbalsiai baltosios varnos tarnybinę veiklą 2020 m. įvertino NEPATENKINAMAI. Bet paaiškinsiu, kad tie septyni vertintojai irgi yra karjeros valstybės tarnautojai, kurių pareigybės grupė ir pareiginis algų koeficientai tiesiogiai priklauso nuo budelio, dėl kurio jai paskirtos nuobaudos į teismą išdrįso kreiptis baltoji varna...

Asmeniškai dar galėčiau paaiškinti, kad metus besitęsiančio MOBINGO (taip dabar vadinamas baltos varnos užkapojimas) neišvengiamas finalas yra jos pašalinimas iš varnų bendruomenės. Yra toks išmintingas pastebėjimas: „Ką bepasirinksi, vis tiek gailėsies". Bet aš vis tiek renkuosi ŽODŽIO LAISVĘ!!!

P.S. Sveikinu Skuodo rajono vicemerę Daivą Budrienę, Teisės, personalo ir dokumentų valdymo skyriaus vedėją Lijaną Beinoraitę, administracijos direktorių Žydrūną Ramanavičių su artėjančiomis šv.Velykomis. Tegyvuoja krikščioniškosios demokratijos ideologijos teorija ir praktika! Aleliuja!

 

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (35)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • SALVĖS: patrankų salvėmis visoje Jungtinėje Karalystėje šeštadienį pagerbtas miręs karalienės Elžbietos II vyras princas Philipas.
  • MUITAI: Europos Sąjunga (ES) siekia sumažinti įtampą ginče dėl muitų tarp JAV ir Europos ir pasiūlė šešiems mėnesiams stabdyti visų abipusių muitų taikymą.
  • VAKARĖLIS: šeštadienio naktį Vilniuje policijai pranešta apie vykstantį triukšmingą vakarėlį. Jame linksminosi daugybė studentų.
  • GALIMA PATIEMS: nacionalinis visuomenės sveikatos centras primena, kad kiekvienas žmogus, kuriam patvirtinta COVID-19 liga, gali prisidėti prie viruso plitimo sustabdymo užpildydamas anketą, kurią galima rasti pagal šią nuorodą atvejis.nvsc.lt. - kuo greičiau žmogus pateiks epidemiologinę informaciją, tuo greičiau bus izoliuoti su užsikrėtusiuoju bendravę ir kitiems riziką užsikrėsti galintys kelti žmonės.
  • VIRŠ BALTIJOS: Europos jūrų saugumo agentūra Lietuvoje pradeda nuotolinio pilotavimo orlaivių, stebinčių laivų taršą, misiją, kuri padės sustiprinti Baltijos jūros aplinkos apsaugos kontrolę ir taršos prevenciją.
  • ATRADIMAS: Egipto archeologai teigia atkasę didžiausią iki šiol Egipte atrastą 3000 metų senovės miestą, gyvavusį valdant faraonui Amenhotepui III, sakė egiptologas Sahi Hawassas.

  • IDĖJA: Lietuvos kultūros politikos institutas pritaria idėjai pastatyti paminklą Justinui Marcinkevičiui ir siūlo, kad geriausia vieta statybai būtų Odminių skveras Vilniuje.

  • PAVOJINGA: Karibų jūros rytinėje dalyje esančioje Sent Vinsento saloje paskelbtas nurodymas evakuotis kai kuriems gyventojams, nes greitu metu gali išsiveržti Sufriero ugnikalnis, kuris stūkso už 20 km nuo salos sostinės Kingstauno.
  • AUKŠTAI: penktadienį į Tarptautinę kosmoso stotį iš Kazachstane esančio Baikonūro kosmodromo išskris trys astronautai - nešančioji raketa „Sojuz 2.1a“ turėtų pakilti 7 val. 42 min. Grinvičo (9 val. 42 min. Lietuvos) laiku.
  • KELIUOSE: Anykščių ir Ignalinos rajonuose valstybinės reikšmės keliai vietomis slidūs dėl ant kelių dangų susiformavusio plikledžio, slidžius kelių ruožus barsto AB „Kelių priežiūra“, o likusioje šalies dalyje valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia sausos, vietomis drėgnos.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar sutinkate, kad Lietuvoje turėtų nedelsiant atsirasti imuniteto pasai?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jei Seimo rinkimai vyktų ateinantį sekmadienį, už ką balsuotumėte?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
1. Vitas Tomkus: GEROVĖS VALSTYBĖ YRA PEDERASTŲ VALDŽIA PLIUS VISO PASAULIO SKAITMENIZACIJA! („Pederastais“ liaudis paprastai vadina tuos, kurie kenkia savo Valstybei)
2. Olava STRIKULIENĖ: Lietuva 2146 m.: tegyvuoja „оно"
3. Ruoškitės: valdžia perka informaciją apie COVID-19. Gąsdinimų bus daug
4. Vitas Tomkus: TĖVYNE, TAU MŪSŲ ŠIRDŽIŲ SUTARTINĖ!
5. Civilizacijos griovimas yra užsakytas ir apmokėtas
6. Vitas Tomkus: APIE NACIONALINES VERTYBES, NACIONALINĘ LRT IR NACIONALINĘ IDĖJĄ
7. Olava STRIKULIENĖ: Konservatoriai rezga pokyčius rinkimuose
8. Vitas Tomkus: KADA KARAS?
9. Teisininkas Dominykas Vanhara: trys pandemijos valdymo klaidos
10. Olava STRIKULIENĖ: Mes buvome teisūs, o „delfiukai“ ir „15minučiai“ vėl apsikvailino!
11. Manifestas prieš politinį korektiškumą
12. Dvejopi standartai jau įgriso
13. Olava STRIKULIENĖ: Laisvoji A.Tapino televizija - priklausoma nuo labdaros kaip benamis šuo
14. Gintaras Furmanavičius: APSIVOGUSIEMS GĖJAMS KRENTA KAUKĖS
15. Vito TOMKAUS Sekmadieninis pamokslas, buvusiam giminaičiui Skirmantui MALINAUSKUI
16. Vitas Tomkus: SUBINLAIŽIŲ „AUKSO AMŽIUS“
17. Gintaras FURMANAVIČIUS: nuo komunistų „Tiesos" iki sorososų „Melagienos"
18. Gintaras FURMANAVIČIUS: Apie patyčias
19. „Tokius reikėtų šaudyti“ Kaip skambų posakį atskirti nuo grasinimo?
20. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
21. Vitas Tomkus: RINKTI AR NERINKTI?
22. Vitas Tomkus: O AŠ IR TOLIAU PALAIKYSIU RUSIJĄ, NORS VISI PASIUSKIT!
23. Tapinas VS Pukelis (1)
24. TOMKUS VS MALINAUSKAS (2)
25. Vitas TOMKUS: NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +5 C

-4 +5 C

 

+7 +11 C

+5 +11 C

+11 +16 C

 

+10 +14 C

0-6 m/s

0-6 m/s

 

0-7 m/s

       

Nuorodos