Tikrai taip, skirtingi, ir net fundamentaliai: skiriasi ne tik jų elgsena ir fiziologija, skirtumų esama net neuronų lygmeniu...
Smegenys
Danų mokslininkas Bertas Pakenbergas nustatė, kad vyro smegenyse ląstelių yra 4 milijonais daugiau, bet moterys testus atlieka 3 proc. geriau už vyrus. Pasirodo, taip yra dėl didžiosios smegenų jungties, kuri yra tarsi „kabelis“, jungiantis dešinįjį ir kairįjį smegenų pusrutulius. Moterų smegenyse šis kūnas yra storesnis, o jungčių jame yra 30 proc. daugiau. Dėl mažesnio jungčių tarp smegenų pusrutulių skaičiaus vyras gali kokybiškai dirbti tik vieną darbą, visiškai jam susikaupęs. Primename: jis yra karys ir medžiotojas!
Moteris namuose gali daryti vienu metu daug darbų: gaminti valgyti, prižiūrėti vaikus, slaugyti giminaičius ir megzti. Dėl papildomų jungčių moterys išties gali vairuodamos kalbėti, o daugumai vyrų, kurie susikaupę vairuoja, plepėjimas trukdo. Jeigu vyras skaito, jis beveik nieko negirdi. O jeigu užkalbinsite jį, kai jis skutasi, gerokai išaugs tikimybė, kad įsipjaus. Vyrai ir moterys skirtingai net miega: vyro smegenų elektrinis aktyvumas miegant sumažėja 70 proc. (jis - medžiotojas, ir namie turi kaip reikiant pailsėti), o moterų - tik 10 proc., nes ji visą laiką „saugo“ namus ir vaikus.
Kalba
Kairiajame vyrų smegenų pusrutulyje yra kalbos centras, ir jeigu bus pažeistas šis vyro smegenų pusrutulis, jis nustos kalbėti ir „nebematys“ brėžinių trimatėje erdvėje. Už moterų kalbą yra atsakingi du centrai: didesnis - kairiajame pusrutulyje, mažesnis - dešiniajame. Kad taptų nebyle, ji turi patirti rimtą abiejų pusrutulių traumą. Pažeistas kairysis pusrutulis statistinei moteriai nesutrukdys „skaityti“ brėžinių. Tiesa, ji ir mato juos kitaip - plokščius.
Vyrų kalba skiriasi terminų gausa ir turtinga žodžių atsarga, o moterims kalbant - svarbiausia emocijos ir intonacijos. Santykių gludinimas kalbantis - grynai moterų prerogatyva, todėl jos tampa puikiomis advokatėmis, dėstytojomis ir auklėtojomis. Moteris nesunkiai pasako 8000 žodžių per dieną, panaudoja iki 3000 garsų ir iki 10 tūkst. neverbalinių signalų. Moteris kalbasi su pašnekovu. Vyras dažniau - su savimi. Ir tuo metu jis tyli.
Erdvinė orientacija
Silpnoji daugumos moterų pusė - erdvinė orientacija. Azijos mokslininkų tyrimai, naudojant labirintus, rodo, kad vyrų sėkmingų spendimų procentas siekia 92, o moterų - tik 8 proc. Pastatyti mašiną lygiagrečiai ir arti šaligatvio lengvai geba 82 proc. vyrų (71 proc. - iš pirmo karto). Moterų rezultatas apverktinas - tik 22 proc., ir tai du trečdaliai jų padarys ne pirmuoju mėginimu.
Regėjimas
Žmogaus akies tinklainėje telpa beveik 7 milijonai šviesai jautrių receptorių - kūgelių, nuo kurių priklauso spalvos suvokimas. Už jų veikimą atsako X chromosoma. Moterys jų turi dvi, tad jų suvokiamų spalvų paletė yra platesnė. Kalbėdamos jos įvardija atspalvius: „jūros vandens spalva“, „smėlinė“, „balintos kavos“ ir pan. Vyrai kalba apie pagrindines spalvas: raudona, balta, mėlyna.
Moterų yra išsivystęs periferinis matymas, kai kurių siekia net 180 laipsnių, ir būtent todėl moterys vairuodamos rečiau patiria smūgius į automobilio šoną ir geba nepasukdamos galvos „sekti“ varžovę arba stebėti vaiką. Vyrų smegenys užtikrina tunelinį regėjimą, jis stebi tikslą, mato tik tai, kas yra priešais jį, ir nenukreipia dėmesio į smulkmenas. Būtent dėl siauro akipločio vyrai dažnai tampa eismo įvykių aukomis, o namuose šaldytuve neranda sviesto. Užtat jie geriau mato tamsoje ir tiksliau nustato atstumą iki objektų.
Klausa
Moterys geriau skiria aukšto dažnio garsus. Savaitės amžiaus mergaitė jau atskiria motinos balsą ir girdi, kai verkia kitas kūdikis. Berniukams to ir nereikia! Moterys geriau už vyrus atskiria tono pasikeitimus ir todėl puikiai žino, kada vyrai meluoja.
Vyrų specializacija - laukinės gamtos garsai (mieste toks gebėjimas nėra itin svarbus) ir puikiai atskiria kryptį, iš kurios atsklinda garsas. Jei pirmoji kačiuko miaukimą išgirs moteris, būtent vyras nurodys, kur jo ieškoti.
Lytėjimas
Moters oda yra 10 kartų jautresnė už vyro. Anglijos mokslininkų tyrimų duomenimis net šia prasme jautriausias vyras neprilygsta nejautriausiai moteriai. Užtat vyrų oda yra storesnė už moterų, todėl vyrų oda mažiau raukšlėjasi. Suaugusio vyro nugaros oda yra keturis kartus storesnė už pilvo odą. O jeigu vyras susikaupęs, ką nors veikia, odos jautrumas dar labiau sumažėja, ir jis beveik nejaučia skausmo.