respublika.lt

Stebinantys faktai, kurių dar nežinojote

Publikuota: 2023 rugsėjo 24 08:30:11, Parengė Milda KUNSKAITĖ
×
nuotr. 1 nuotr.
Akies obuolių dydis nuo gimimo nesikeičia, o nosis ir ausys auga visą gyvenimą. Pixabay. com nuotr.

Mūsų pasaulis toks nuostabus ir neįprastas, kad kartais atrodo, jog apie jį žinome viską. Tačiau net ir labiausiai išprusę ir išsilavinę žmonės gali sužinoti ką nors naujo.

 

 

*Yra rankinių, kurių su nuolaida nusipirkti neįmanoma. Kompanija „Louis Vuitton" kasmet sudegina visas neparduotas rankines. Kodėl firmos vadovybė mano, kad jas geriau sudeginti negu sumažinti kainą? Firma saugo savo reputaciją - taip jų rankinės niekada nepraras vertės.

*Dž.Britanijos policininkai mašinose vežiojasi pliušinį meškiuką, kad turėtų kuo po avarijos nuraminti vaikus. Taip pat automobiliuose, kurie vyksta į eismo įvykio vietą, be vaistinėlės ir gesintuvo turi būti antklodžių, rankšluosčių, kastuvas, šluota, spygliuota kelio juosta ir kai kurie specialūs prietaisai.

*Nusičiaudėti atsimerkus nepavyks. Specialus „čiaudėjimo centras" smegenyse siunčia impulsus nervams, kurie kontroliuoja pilvo, krūtinės, diafragmos, kaklo, veido, vokų raumenis, taip pat išskiriančias gleivesliaukas, nosies kraujagysles. Visa tai vyksta automatiškai.

*Kosmose astronautai negali pravirkti, nes nesant gravitacijos ašaros negali tekėti.

*Per gyvenimą suvartojate kiek daugiau kaip 27 tonas maisto - tiek sveria vos 6 drambliai. Jeigu tuo abejojate, užtenka paskaičiuoti, kiek produktų suvalgote per dieną, o paskui padauginti iš vidutinės gyvenimo trukmės dienų skaičiaus. Galbūt kai kam šie skaičiai bus gerokai didesni.

*Rankų nagai auga maždaug 4 kartus greičiau negu kojų.

*Tyrimai rodo: jeigu katė kris iš 7-o aukšto, tikimybė išgyventi jai bus 30 proc. mažesnė negu katei, iškritusiai iš 12-o aukšto. Matyt, krisdama iš aukščiau, ji susivokia, kas su ja vyksta, atsipalaiduoja ir gali koreguoti savo padėtį - ore apsiversti.

*Auksinės žuvelės atmintis trunka ne ilgiau kaip 3 sekundes.

*95 proc. medūzos sudaro vanduo.

*Ryklys jaučia kraują, vandenyje ištirpusį proporcija 1 dalis kraujo:100 milijonų dalių vandens.

*Per pastaruosius 4 tūkstančius metų nebuvo prijaukintas nė vienas naujas gyvūnas. Pirmasis gyvūnas, pradėjęs gyventi šalia žmogaus, buvo šuo, o paskutiniosios buvo prijaukintos jūrų kiaulytės ir pelės.

*Dauguma karvių duoda daugiau pieno, jeigu melžiant joms duodama klausyti malonios muzikos.

*Šiaurės elniai mėgsta bananus. Beje, uodams taip pat patinka bananų kvapas. Tyrimai rodo, kad uodai persekioja žmones, kurie neseniai valgė šių vaisių.

*Pingvinas - vienintelis paukštis pasaulyje, kuris moka plaukioti, bet nemoka skraidyti. Likusieji neskraidantys paukščiai, įskaitant stručius, nemoka plaukioti.

*Pasak „National Geographic", rudaplaukiai žmonės išnyks iki 2060 m. Istorijoje būta daug garsių žmonių su ryškiai rudais plaukais, tarp jų Viljamas Šekspyras, Kristupas Kolumbas ir karalienė Elžbieta I.

*Žmogaus dantys yra tokie pat kieti kaip akmenys, o klubikaulis - tvirtesnis už betoną.

*Naujagimis turi apie 300 kaulų, bet suaugus lieka 206.

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
41
F

Dienos klausimas

Kiek planuojate išleisti pinigų Kalėdų dovanoms?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-9 -5 C

-5 -2 C

-3 0 C

-5 -4 C

-2 -1 C

0 +2 C

0-5 m/s

0-5 m/s

0-6 m/s