Eksperimentas, kurį atliko Didžiosios Britanijos Daremo universiteto mokslininkai atskleidė, kad savaitinis atsiribojimas nuo socialinių tinklų gali neigiamai paveikti žmogaus psichinę būklę.
Tyrime dalyvavo 51 aktyvus socialinių tinklų vartotojas. Jiems, kuriam laikui, teko pamiršti mėgstamą užsiėmimą. Tuomet paaiškėjo, kad atsiribojus nuo socialinių tinklų sumažėjo ne tik neigiamų, bet ir teigiamų emocijų bei užpuolė nuobodulys.
Tyrimo rezultatai patvirtino, kad socialiniai tinklai žmonėms sukelia priklausomybę, tačiau jų atsisakymas nesukelia kitoms priklausomybėms būdingų abstinencijos sindromų.
Eksperimento dalyviai, kurie vidutiniškai socialiniams tinklams per dieną skirdavo iki 3,5 val., po savaitės pastebėjo, kad sumažėjo jų emocinis lygis. Šis tyrimas taip pat patvirtino, kad socialiniai tinklai labai įvairiapusiškai veikia žmonių psichiką. Viena vertus, jie gali sukelti stresą ir nepasitenkinimą, tačiau tuo pat metu jie gali skatinti socialinį palaikymą ir pasitenkinimą.
Mokslininkų išvada: visiškas atsiribojimas nuo socialinių tinklų toli gražu ne visada gali pagerinti asmens psichinę būklę.