Pasaulyje vis dar yra tokių teritorijų, kurios saugomos nuo per didelio turistų dėmesio tam, kad būtų išsaugotos unikalios ekosistemos. Paprastai tai būna draustiniai, bet prie jų galima priskirti ir Palmyros atolą vidury Ramiojo vandenyno.
Palmyra yra įrašyta į Gineso rekordų knygą kaip brangiausia kada nors parduota pasaulio sala. Atolą už 30 mln. dolerių JAV (konkrečiai - Gamtos apsaugos organizacija) nupirko iš Fulard-Leosų šeimos iš Honolulu, kuriai ši žemė priklausė 80 metų. Sala buvo nupirkta, norint išsaugoti Palmyros gamtą. Atole, kurį sudaro 26 nedidelės salelės, gyvena stambiausias pasaulyje sausumos bestuburis - kokosinis krabas bei raudonkojų padūkėlių populiacija - šių paukščių, išskyrus šią vietą, galima rasti tik Galapaguose.
Į Palmyrą kasmet suskrenda šimtai tūkstančių 29 rūšių paukščių - plunksnuočiams tai vienintelė galimybė nutūpti ir pailsėti, aplinkui milijonus kvadratinių kilometrų nėra nė lopinėlio sausumos. Nežiūrint šilumos, gražių vaizdų ir gamtos išteklių gausos (pavyzdžiui, čia auga gigantiški kokosai), gyventi čia būtų sudėtinga. Saloje nėra gėlo vandens šaltinių. Tai viena iš priežasčių, kodėl vietinių gyventojų atole nėra, čia laikinai gyvena tik mokslininkai. Neseniai buvo pranešta, kad saloje yra 21 žmogus.
Nusigauti iki Palmyros galima lėktuvu. Kilimo ir tūpimo taką eksploatuoja JAV gamtos apsaugos tarnyba. Keliauti laivu taip pat įmanoma, bet iš Honolulu čia reikia plaukti 5-7 dienas, iki Havajų valstijos administracinio centro maždaug 1500 km. Amerikiečiai ekologai taktiškai nurodo, kad kelionė į Palmyrą yra neįmanoma dėl brangumo, bet iš tiesų yra svarbiau išsaugoti gamtą. Kad čionai atsitiktinai neužvežtų kokios nors invazinės rūšies, atvykstantieji dezinfekuoja arba apdoroja šalčiu visus savo daiktus.
Tiems, kas bet kokia kaina nori patekti į Palmyrą, yra keturi būdai tai padaryti.
Dirbti pagal sutartį arba savanoriu vienoje iš JAV valstybės organizacijų, tyrinėjančių vietos gamtą.
Būnant mokslininku, organizuoti išvyką moksliniais tikslais, taip pat bendradarbiaujant su gamtos apsaugos tarnybomis.
Leistis į „donoro" kelionę, tai yra, atvykti skyrus lėšų Palmyros gamtos išsaugojimui.
Nusigauti motorine valtimi arba privačiu laivu.