Pasaulyje yra daug kampelių, kuriuos labai norisi aplankyti, bet turistams ne visi jie yra tokie saugūs, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Pasakojame apie miestus, salas ir šalis, kuriuose keliautojų gali tykoti pavojai.
Australijoje įsikūręs tarptautinis analitikos centras „Ekonomikos ir taikos institutas" (Institute for Economics and Peace) kasmet skelbia „Globalų taikingumo indeksą" (Global Peace Index), kuriame nurodo, kiek viena ar kita šalis yra saugi keliautojams. Reitingas sudaromas remiantis 23 įvairiais rodikliais, įskaitant politinę padėtį, mirčių skaičių dėl vidaus konfliktų ir nusikalstamumo lygį.
Pastaraisiais metais sąrašo autsaiderėmis ir pavojingiausiomis turistams pasaulio šalimis yra laikomos Jemenas, Sudanas, Pietų Sudanas, Afganistanas, Ukraina, Kongo Demokratinė Respublika. Daugelyje išvardintų šalių be vidinių konfliktų kyla ir smurto, apiplėšimų, teroristų išpuolių grėsmė, galimi žmonių grobimai.
Be to, daugelyje Afrikos šalių yra rizika užsikrėsti pavojingais virusais, pavyzdžiui, Ebolos, paplitusiu Konge.
Tokios valstybių pozicijos reitinge - tikrai ne naujiena. Visos išvardintos kryptys nėra itin paklausios tarp turistų.
Bet dar pasaulyje yra kitų vietų, kurios, nors ir ne mažiau pavojingos, keliautojams kartu yra labai patrauklios, o pavojų gyvybei ten kelia ne kiti žmonės, o pati gamta.
JAV: Mirties slėnis
Jungtinėse Valstijose egzistuoja mažiausiai viena vieta, kurią galima įtraukti į turizmui pavojingiausių ir netinkamiausių vietų sąrašą. Kalbame apie Mirties slėnį Kalifornijoje - populiarią kryptį tarp nuotykių mėgėjų. Slėnis traukia daugybę keliautojų, nes tai yra karščiausia Žemės vieta.
Didžiausia fiksuota oro temperatūra ten - +56,7 laipsnių pagal Celsijų. Beje, objekto pavadinimas yra labai iškalbingas: net trumpai pabūti saulėje šioje vietoje gali būti mirtinai pavojinga. Kai kurie turistai Mirties slėnyje mirė nuo dehidratacijos arba šilumos smūgio. Į tokias vietas patyrę keliautojai nepataria vykti vieniems, nes pasijutus blogai būtent bendrakeleivis gali išgelbėti gyvybę, atnešdamas vandens arba vaistų.
Brazilija: Gyvačių sala
Be to, kad Brazilija dėl dažnų vagysčių ir smurto miesto lūšnynuose apskritai yra turistams pavojinga šalis, šalis taip pat užima „garbingą" vietą „Pavojingiausių šalių moterims" sąraše. Tačiau Brazilijos Atlanto pakrantėje yra nedidelė sala, kuri yra pavojinga visiems, tiek vyrams, tiek moterims.
Keimada Grandės sala kitaip yra vadinama Gyvačių sala, nes joje, kaip galima suprasti iš pavadinimo, gyvena didžiulė daugybė nuodingų gyvačių, kurios laikui bėgant privertė išsikraustyti saloje gyvenusius žmones. Vietos valdžia vis primena aštrių pojūčių mėgėjams, kad nemėgintų vykti į Gyvačių salą, nes tikimybė ten likti gyviems yra labai maža.
Bolivija: tropikų miškas
Bolivijos Madidi nacionalinis parkas yra nuostabus ir kartu baisus. Mat jame galima susidurti su pavojingais augalais, prie kurių prisilietus ištinka alergija arba anafilaksinis šokas, kurie baigiasi mirtimi. Ekskursijos ten vis dėlto vyksta, tačiau tik su specialia ekipuote. Prieš apsilankymą parke turistai įspėjami, kad susidarius pavojingai padėčiai juos vargu ar pavyks operatyviai evakuoti.
Maršalo salos: branduolinis poligonas
Bikinio atolas Ramiajame vandenyne iš pirmo žvilgsnio atrodo kaip nuostabus rojaus kampelis, bet iš tiesų jis yra labiau žinomas kaip JAV branduolinių bandymų poligonas. Keliaujantieji laiveliais, kuriems ši vieta gali pasirodyti labai graži, turi žinoti apie radioaktyvaus užkrėtimo pavojų. Taip pat įtarimą turėtų kelti ir tai, kad šioje vietoje nėra žmonių. Vietos gyventojai paliko savo namus kaip tik dėl to, kad ten gyventi nebėra saugu.
Kinija: mirtinas kopimas
Į pavojingiausių pasaulio vietų sąrašą negalima neįtraukti Kinijoje esančio Huašano kalno, žavinčio nuostabiais kraštovaizdžiais, stačiais šlaitais ir sudėtingu, pavojingu kopimu. Į jį kopusių ir žuvusių turistų statistika atrodo liūdnai, nes net nedidelė klaida ant Huašano šlaitų neretai būna mirtina.
2019 m. Kinijoje kilo skandalas dėl turistės, kuri čia darėsi asmenukę, mirties. Fotografuodamasi mergina nukrito nuo uolos ir žuvo. Žuvusiosios šeima apkaltino kalną supančio parko administraciją dėl „nesaugių atitvarų pėsčiųjų take", bet sulaukė atsakymo, kad turistė buvo suaugęs žmogus ir pati atsakė už savo veiksmus.