D.Britanijos karalienės Elžbietos II vardu jai dar esant gyvai buvo pavadinta daugybė geografinių objektų, ir ne tik Jungtinėje Karalystėje bei Sandraugos šalyse. Beje, pagarbos duoklė Elžbietai II toponimais neapsiriboja, jos vardas būdavo suteikiamas gėlėms, laivams ir kulinarijos gaminiams. Pateikiame tik keletą pavyzdžių.
Miesto objektai
Garsusis Big Benas, vienas iš Londono simbolių, nuo 2012 m. rugsėjo oficialiai vadinamas „Elžbietos bokštu". Taip nutarė D.Britanijos parlamentas minint Elžbietos II valdymo šešiasdešimtmetį.
Taip pat Londone yra Elžbietos II Olimpinis parkas, įkurtas prieš 2012 m. olimpiadą. Iš pradžių jis vadinosi tiesiog Olimpinis parkas, bet vėliau buvo pavadintas Elžbietos II vardu, pagerbiant jos valdymo 60 metų sukaktį.
Elžbietos vardu yra pavadintas tiltas, pastatytas 1991 m. Dartfordo mieste (Kento grafystė). Tuo metu jis buvo ilgiausias Europoje vantinis tiltas, o nuo 1996 m. yra antrasis pagal dydį D.Britanijoje.
Kanados sostinėje Otavoje yra Karalienės Elžbietos kelias. Tai yra vaizdingas bulvaras, kuriame judėjimo greitis yra ribojamas.
JAV, Niujorke, yra įveistas Elžbietos II sodas. Jis yra skirtas atminti Sandraugos šalių piliečiams, žuvusiems per 2001 m. rugsėjo 11-osios teroristinį išpuolį. Sodą atidarė princas Haris 2009 m.
Elžbietos vardu pavadinta ir alėja Esplanados parke Singapūre.
Gamtiniai objektai
Princesės Elizabetos žemė Antarktyje. Tai yra Rytų Antarktidos teritorijos dalis, kurią 1931 m. atrado australų tyrinėtojo Duglaso Mousono (Douglas Mawson) ekspedicija. Elžbieta tada dar buvo princesė, ir žemė buvo pavadinta jos vardu. Šioje teritorijoje veikia keletas mokslo tyrimų stočių.
Karalienės Elžbietos žemė Antarktyje. Tai dalis Antarkties teritorijos, į kurią pretenduoja D.Britanija. Pavadinimas jai buvo suteiktas minint Elžbietos II valdymo 60-metį. Teritorija yra trikampis Antarkties segmentas, kurio viena viršukalnė yra Pietų ašigalyje.
Karalienės Elžbietos salos Kanadoje. Tai šiauriausia Kanados Arktinio salyno, vieno didžiausių pasaulyje salynų, dalis. Anksčiau salos buvo žinomos kaip Pario archipelagas, bet 1953 m. pervadintos, kai Elžbieta II buvo karūnuota ir tapo Kanados valdove. Salose vyrauja poliarinės dykumos, jų klimatas - arktinis.
Vandenyno laineris
Elžbietos II vardu yra vadinamas laivas, kuris nuo 1974 iki 1980 m. buvo didžiausias pasaulyje veikiantis keleivinis laineris. Laivo pavadinimas buvo laikomas paslaptyje iki pat jo nuleidimo į vandenį dienos - 1967 m. rugsėjo 20-ios. Nuo 2008 m. jis nebeeksploatuojamas, o nuo 2018 m. naudojamas kaip plaukiojantis viešbutis Dubajuje.
Gėlės ir uogos
1954 m. amerikietis sodininkas Volteris Lamertsas (Walter Lammerts) išvedė rožių veislę, kurią pavadino Rosa Queen Elizabeth. Ji pasižymi gausiu ir ilgu žydėjimu, ją tinka auginti žiedams skinti, soduose ir gyvatvorėms. Nereikli ir plačiai paplitusi veislė. Karalienės vardu ya pavadintos ir dvi kultūrinių žemuogių veislės „Karalienė Elžbieta" ir „Elžbieta 2".
Kulinarijos gaminiai
„Karūnavimo viščiukas". Ruošdami patiekalus Elžbietos II karūnavimo pokyliui 1953 m., kulinarai pasiūlė patiekalo iš šaltos vištienos, kario ir prieskonių receptą. Iš esnmės tai yra sumuštinių užtepas. Patiekalą buvo lengva pagaminti ir juo buvo galima pavaišinti tūkstančius svečių, pakviestų į karūnavimo iškilmes. Vėliau jį pradėta vadinti „Karūnavimo viščiuku". 2002 m., švenčiant Elžbietos II valdymo 50-metį, buvo pagaminta dar viena šio užtepo versija - į ją buvo pridėta žaliųjų citrinų ir imbiero.
„Karalienės Elžbietos tortas". Taip vadinamas vidutiniškai saldus, drėgnas ir neriebus datulių pyragas, aplietas cukraus glaistu, sviestu ir skrudintų kokosų mišiniu. Tikslių duomenų, kada jis atsirado, nėra, ko gera, jis taip pat buvo pagamintas 1953 m., karūnavus Elžbietą II. Desertas 6-ąjį dešimtmetį buvo labai populiarus Anglijoje.