Žemėje yra nemažai gamtos sukurtų stebuklų, o ežeras, kuris it fantastiniame filme yra pilnas didžiulių burbulų - vienas iš neįtikimiausių. Žiemą, kai šis Kanadoje esantis vandens telkinys užšąla, pasižiūrėti gamtos mįslės suvažiuoja šimtai žmonių. Pavaikščioti po tokį ežerą, jį nufotografuoti arba pačiužinėti pačiūžomis - didžiulis malonumas. Beje, ežero nuotraukos jau tapo virusinės, daug kas jas laiko tiesiog fotošopu. Tačiau jokios apgaulės čia nėra: Burbulinis ežeras iš tikro egzistuoja.
Kaip atsiranda burbuliukai
Eibrahamo ežeras - dirbtinis. Jis prieš daugiau kaip 50 metų atsirado užtvenkus Šiaurės Saskačevano upę ir buvo skirtas sukaupti didelius pavasarinio vandens kiekius, būtinus hidroenergetikai. Norėdama ežerui suteikti pavadinimą, vietos valdžia paskelbė konkursą. Nugalėjo idėja vandens telkinį pavadinti garsaus vietos kanadiečio vardu - jis XIX a. gyveno šiuose kraštuose, Saskačevano slėnyje. Jis buv vardu Sailas Eibrahamas (Silas Abraham).
Efektą, dėl kurio ežeras gavo antrąjį vardą - Burbulinis - sukelia jo dugne besikaupiantis metanas: žiemos metu jo burbuliukai kyla į paviršių ir pakeliui sušąla. Tie lediniai rutuliukai atsiranda įvairiame gylyje, prasišviečia pro skaidrų ledą ir dėl to ežeras atrodo tarsi iš fantastinio filmo apie kitas planetas. Kai kada tokios metano burbulų sankaupos išsidėsto sluoksniais vienos ant kitų ir sušalusios sudaro dideles piramides, o nuotraukose atrodo labai efektingai.
Kyla klausimas: o iš kur čia tiek metano? Atsakymas paprastas: žiemą po ledu jį išskiria pūvantys augalai ir vandens telkinio dugne esantys gyviai - metano dujos, kylančios į paviršių, išsiskiria todėl, kad yra (irti) organinės medžiagos. Beje, tokių sušalusių ledo burbulų pasitaiko ir kituose Kanados Uolėtųjų kalnų ežeruose, tačiau jie taip gerai matomi tik Eibrahamo ežere, todėl ir pritraukia šimtus turistų, o internautai iš kitų šalių net negali patikėti tokiu stebuklu. Bet, kaip teigia turistai, netikėti savo akimis yra neįmanoma.
Pasakojama, kad gražiausių ledinių burbulų galima pamatyti ežero dalyje, vadinamoje Pamokslininko kyšuliu. Tai viena geriausių vietų nuotraukoms: daugybę burbuliukų galima įamžinti vaizdingų kalnų viršūnių fone. Įdomu dar ir tai, kad šio ežero vanduo yra ryškiai mėlynas, todėl sudaro ryškų kontrastą su burbulais.
Taip pat ežero paviršių vagoja įvairios formos ir įvairaus gylio plyšiai, kurių ornamentai taip pat atrodo labai gražiai, tiesa, vaikščioti tokiu ledu yra nepatogu. Dar reikia paminėti ir ledinį, kiaurai košiantį vėją, kuris čia yra dažnas svečias. Gerai tik tai, kad šaltaisiais mėnesiais įlūžti čia neįmanoma, nes šiuose kraštuose žiemą ilgai trunka stiprūs šalčiai.
Ką čia veikti turistams
Tinkamiausiais mėnesiais apsilankyti prie Eibrahamo ežero yra laikomi rugsėjis ir spalis, taip pat gruodis ir sausis, bet jeigu apsilankymo tikslas - būtentpamatyti burbulus, atvykti reikia žiemą. Beje, be fotografų, šis žmogaus rankų sukurtas ežeras vilioja dar ir snoukaitingo (snowkiting) - čiužinėjimo ledu „su buksyru" mėgėjus.
Tokiai pramogai užšalusio ežero paviršius kaip tik tinka. Sportininkams optimaliausi ir saugiausi orai nusistovi sausio pradžioje. Mat kitu laiku ledas gali būti dar per plonas. Laimė, ežere yra labai mažai seklių vietų, ir jeigu tokioje vietoje žmogus įlūš, visiškai po vandeniu neatsidurs.
Turistus, kurie ruošiasi vykti prie Burbulinio ežero šaltaisiais metų mėnesiais, vietos gyventojai įspėja: renkitės šilčiau, nes žiemą termometro stulpelis čia dažnai nusileidžia iki minus 30 laipsnių. O vasarą prie Eibrahamo ežero taip pat yra įdomu. Tuo metu ežeras yra labai ryškios mėlynos spalvos, tiesa, be burbulų.
Užtat vasarą čia galima pasiplaukioti baidarėmis ir kanojomis. Vienintelis dalykas, kurį turėtų žinoti tokio poilsio mėgėjai - pavasarį čia yra taip pat vėjuota kaip ir žiemą. Kai ežeras atitirpsta, vėjas gali sukelti nemažas bangas, kurios trukdo plaukioti. Taigi išvykstant į tokią mini kelionę būtina pasirūpinti gelbėjimosi liemenėmis ir domėtis vietos orų prognozėmis.