Pirmosios raukšlelės dažnai pasirodo ne dėl senėjimo, o dėl neteisingos odos priežiūros. Taisyti klaidas niekada nevėlu. Svarbiausia - suprasti, ką darote ne taip.
1 klaida
Neatsižvelgti į savo odos tipą renkantis kosmetiką
Dažnai moterys naudoja kremą, kurį padovanojo kuri nors iš draugių - juk neišmesi, jis toks brangus! Arba nusiperka plačiai reklamuojamą kosmetikos gaminį, net nepagalvodamos, kad jis gali netikti jų odos tipui. Ar reikia sakyti, kad toks lengvabūdiškas požiūris gali virsti rimtomis problemomis.
Patarimas
Prieš pirkdamos kosmetiką, turite nustatyti, kokia yra jūsų oda - riebi, normali, mišri ar sausa. Jei to nemokate padaryti savarankiškai, geriau kreipkitės patarimo į kosmetologę, kuri gali rekomenduoti tinkamą kosmetiką. Beje, kosmetika nebūtinai turi būti vieno prekės ženklo arba vienos linijos. Svarbiausia, kad visos kosmetikos priemonės - kremas, serumas, valomosios putos arba tonikas - atitiktų jūsų odos ypatumus.
2 klaida
Prausti veidą su muilu
Muilas ardo odos apsauginį sluoksnį, hidrolipidų plėvelę, apsaugančią nuo išorės poveikio, keičia odos rūgštingumo laipsnį (pH). Norma - oda turi būti šiek tiek rūgšti, mat rūgštinė terpė neleidžia bakterijoms daugintis ir užkerta kelią uždegimams. Žinodami apie neigiamą muilo poveikį, gamintojai stengiasi jį neutralizuoti, dėdami į muilą drėkinamųjų ir riebinamųjų medžiagų, tačiau to nepakanka, norint visai išvengti jų daromos žalos.
Patarimas
Riebią ir normalią odą reikia valyti specialiu geliu arba prausimosi putomis, sausą - valomuoju pieneliu, kurie nekeičia odos pH. Priemonę reikia užtepti masažuojamaisiais judesiais ir nuplauti šiltu vandeniu. Po to veidą nuvalyti vatos lapeliu, gausiai suvilgytu toniku be spirito - jis valo papildomai.
3 klaida
Ryte apsiriboti tik veido prausimu vandeniu
Odos paviršiuje per naktį susikaupia riebalų liaukų sekreto, kuris ore oksiduojasi ir todėl susidaro laisvieji radikalai, greitinantys odos senėjimą.
Patarimas
Ryte odą reikia valyti pagal visas aukščiau aprašytas taisykles.
4 klaida
Naudoti pernelyg rupius šveitiklius arba naudoti juos per dažnai
Neabejotina, šveičiamieji kremai odai suteikia daugiau glotnumo, mažina raukšlių gylį. Tačiau juos naudojant dažniau negu vieną du kartus per savaitę oda gali sudirgti, ypač jei kreme yra rupių šveičiamųjų dalelių. Kai kada, pavyzdžiui, kai oda yra jautri arba kraujagyslės arti odos paviršiaus, jų apskritai nepatartina naudoti.
Patarimas
Vietoj šveitiklio galima naudoti gomažą. Jis yra panašus į plastinį molį, kuris tepamas ant veido, o paskui susukamas ritinėliu. Kartu su gomažu nuo odos paviršiaus nutrinamos negyvos odos ląstelės ir visi nešvarumai. Gera šveitiklio alternatyva - valomoji kaukė su papainu ir bromelainu. Reguliariai naudojant kosmetiką su salicilo rūgštimi arba alfa-hidroksilinėmis rūgštimis (glikolio, citrinos, vyno, obuolių, pieno), šveitiklio nė nereiks. Po giluminio odos valymo reikia nepamiršti pasitepti kremu, kad būtų atkurtas hidrolipidų sluoksnis.
5 klaida
Apsiriboti tik veido priežiūra, pamirštant kaklą ir iškirptę
Kaklo ir iškirptės oda yra plonesnė ir sausesnė už veido, čia yra plonesnis poodinis riebalinis sluoksnis ir dar silpni raumenys. Oda čia greitai vysta.
Patarimas
Kasdien valykite kaklo ir iškirptės odą švelniais valikliais ir nepamirškite teptis drėkinamaisiais ir maitinamaisiais kremais su hialurono rūgštimi, vitaminu C, amino rūgštimis, keramidais, o saulėtą dieną saugoti nuo ultravioletinių spindulių.
6 klaida
Neskirti dėmesio makiažo teptukams ir kempinėlėms
Aplikatoriai, teptukai ir kempinėlės, kurias kasdien naudojame dažydamosi, labai greitai užsiteršia. Ant jų susikaupę nešvarumai, odos riebalai, kosmetikos likučiai - ideali terpė bakterijoms daugintis. Būtent jie gali tapti odos uždegimų, niežulio, inkštirų ir spuogų priežastimi. Taip pat jie gali sukelti blefaritą - vokų kraštų uždegimą.
Patarimas
Būtinai kartą per savaitę išplaukite visus teptukus (ir sintetinius, ir natūralius) ir aplikatorius su įprastu plaukų šampūnu. Nusausinkite su rankšluosčiu arba servetėle ir palikite visiškai išdžiūti. Kempinėles pudrai taip pat galima plauti su šampūnu, bet geriau nusipirkti vienkartinių rinkinį ir dažniau jas keisti.
7 klaida
Po 35-40 metų ignoruoti "anti-age" kosmetiką
Po 35 metų odos degradacijos procesai pradeda spartėti, greičiau nyksta kolagenas, suteikiantis odai elastingumo. Kartu sulėtėja fibroblastų dalijimosi greitis ir dėl to lėčiau sintetinamos naujos kolageno skaidulos. Be to, oda išsausėja, tampa jautresnė dirgikliams.
Patarimas
Metams bėgant reikia pereiti prie aktyvesnės, "anti-age" kosmetikos. Be drėkinamųjų medžiagų, joje būna peptidų, kurie aktyvina kolageno sintezę fibroblastuose, be to, blokuoja kolagenazės gamybą - šis fermentas ardo kolageno skaidulas (jo gamyba stiprėja senstant bei veikiant saulės spinduliams). Kosmetikoje brandžiai odai taip pat turi būti antioksidantų - vitamino E, genistino, kofermento Q10, - apsaugančių odos ląsteles nuo aktyvios formos deguonies.
Parengta pagal priedą „Laisvalaikis“