respublika.lt

Blondinės kosmetikos slėnyje

(0)
Publikuota: 2011 birželio 05 18:02:50, Parengė Rolanda STRUMILIENĖ
×
nuotr. 1 nuotr.
Blondinės kosmetikos slėnyje

Viena blondinė priekyje, kita gale. Ir tai visas aptarnaujantis personalas. O tarp jų abiejų - siurbliai, vamzdžiai, konvejerio juostos ir robotai, dirbantys kurtinančiame triukšme. Čia gimsta garsiausi kvepalai.

Tušti flakonėliai, kuriuos pirmoji blondinė lygutėliai stato į eilutes konvejerio juostos pradžioje, nuvažiuoja nuo jos gale jau pripildyti kvepalų, su pulverizatoriumi, kamšteliu, etikete, supakuoti į dėžutes ir suvynioti į celofaną. Visa operacija trunka ne ilgiau kaip penkias minutes.

Sveiki atvykę į “Cosmetic Valley” - kosmetikos slėnį. Būtent čia, Šartreze, esančiame už maždaug šimto kilometrų į pietvakarius nuo Paryžiaus, už pilko, kiek niūroko pastato sienų gimsta visi “Nina Ricci” produktai, kuriais perkiaujama visame pasaulyje. Kiek toliau, kitame pilkame pastate, gaminami kvepalai “Lolita Lempicka”. Šio prekės ženklo savininkė yra Pietų Korėjos firma “Pacific Creation”, vietos rinkos milžinė. Dar toliau - firmų “Guerlain”, “Christian Dior”, “Shiseido”, “Sisley”, “Caudalie”, “Chanel”, “Hermes”... korpusai.

Parfumerijos imperija įsikūrusi pačiame Prancūziijos centre - tarp Šartrezo, Orleano, Evrė a Turso. Čia rasite smulkius aromatinių augalų augintojus, chemijos laboratorijs, flakonų bei pakuočių gamintojus. Tai savotiškas prancūziškas kalifornietiškojo Silicio slėnio atitikmuo.

Šalia vasarnamio

Prancūzijoje kosmetikos ir grožio pramonė visada buvo aukštai vertinama. Kvepalai ir kosmetikos produktai užima antrą vietą šios šalies prekybos balanse po aviacijos pramonės. “Cosmetic Valley”, kurioje įsukūrusios 480 įmonių, turinčių 45 tūkstančius darbuotojų bei gaunančių 10 milijardų eurų pelno kasmet, apima 60 procentų Prancūzijos rinkos ir 12 procentų - pasaulio.

Prireikė daugiau kaip 30 metų, kad “Cosmetic Valley” išaugtų plyname lauke tarp javų laukų. Viskas prasidėjo aštuntojo dešimtmečio pradžioje. Tuo metu gamyba dar nebuvo perkeliama į tolimus kraštus. Svarbu buvo išsikraustyti iš Paryžiaus ir jo priemiesčių. Pakako įsikurti maždaug už šimto kilometrų nuo sostinės.

Kartais mažiausia smulkmena gali turėti įtakos sprendimams, svarbiems pramonės plėtrai. Žanas Polis Gerlenas (Jean Paul Guerlain), to paties pavadinimo koncerno vadovas, nusprendė rasti kitą vietą savo gamyklai prie Paryžiaus, kuri jau tapo per maža ir reikalavo didelių kaštų. Šis garsus parfumeris buvo labai prisirišęs prie vasarnamio, kurį jo šeima nuo seno turėjo netoli sostinės esančiame Il de Frans regione. Kam ieškoti toliau? Nauja gamykla buvo pastatyta visai netoli Gerlenų vasarnamio, pačiame Rambujė miško pakrašty, laukinių žąsų draustinio vidury.

Valdo automatai

“Christian Dior” firmos pastatai užima 55 hektarų plotą. Čia, trijuose ryškiai raudonuose pastatuose dirba 1,7 tūkst. žmonių bei 250 mokslininkų baltais chalatais, kurie kasmet išsiima 20 patentų. Ten nelengva patekti ir dar sunkiau iš ten išeiti. Rūstūs apsaugininkai reikalauja parodyti tapatybės dokumentus bei leidimus, pasirašytus atsakingų LVMH koncerno darbuotojų, prieš leisdami svečiams išeiti iš teritorijos. “Cosmetic Valley” vykdomi 33 mokslinio tyrimo projektai. Pavyzdžiui tiriama galimybė pritaikyti Limožo porceliano dažiklius makiažui, ar panaudoti cheminį junginį, esantį žmogaus seilėse, nudegimams gydyti ir pan. “Cosmetic Valley” yra geriausias įrodymas, kad kosmetikos pramonė perėjo prie naujausių technologijų. Net “Guerlain” firmos gamyklos visiškai automatizuotos. Praėjus 36 metams po atidarymo, gamykla vis dar dirba toje pačioje vietoje šalia Rambujė miško. Priėmimų salėje eksponuojami seni “Jicky”, pirmųjų istorijoje kvepalų, flakonėliai. Tai liudija apie senas tradicijas, kurioms jau 121 metai. Į istoriją įėjo ir braškių kremai, pagaminti imperatorienei Sisi, tualetinis vanduo, kurį mėgo Balzakas. Bei pieštukiniai lūpų dažai, išrasti 1870 metais...

Toliau nuo konvejerių triukšmo galima patekti į praėjusio šimtmečio atmosferą. Visai kaip trečiojo dešimtmečio pradžioje, visiškoje tyloje, dienos šviesa apšviestame kambaryje prie stalų darbuojasi moterys, kurios kantriai ir kruopščiai apriša šilko kaspinėliais “Shalimar” kvepalus.

 

Parengta pagal dienraščio "Respublika" priedą "Julius/Brigita"

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kaip vertinate JAV sprendimą laikinai sustabdyti ginklų tiekimą Ukrainai?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar Donaldas Trumpas padarys Ameriką vėl didžią?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+15 +26 C

+14 +21 C

+13 +20 C

+17 +28 C

+19 +26 C

+17 +22 C

0-6 m/s

0-4 m/s

0-7 m/s