Daugelis dabartinių problemų euro zonos ekonomikoje aiškinamos tuo, kad į valiutos sąjungą 2001 metais buvo priimta Graikija, neatitinkanti jos nariams keliamų aukštų reikalavimų, rinkėjams Rendsburgo mieste pareiškė Vokietijos kanclerė Angela Merkel.
Taip A.Merkel perkėlė dalį atsakomybės už dabartinius sunkumus tuometiniam Vokietijos kancleriui Gerhardui Šrėderiui (Gerhard Schroeder).
„G.Šrėderis pritarė Graikijos prisijungimui ir susilpnino Stabilumo pakto reikalavimus, abu šie sprendimai buvo iš esmės klaidingi, ir būtent juos galima laikyti dabartinių problemų šaltiniu“, - pareiškė A.Merkel.
2013 metų rugsėjį Vokietijoje vyks Parlamento rinkimai. Vokietijos kanclerė A.Merkel mėgins išsaugoti savo postą trečiąją kadenciją. Kaip rašo spauda, politikai „neketina darkart erzinti Vokietijos mokesčių mokėtojų, pavargusių nuo begalinių kalbų apie būtinybę palaikyti euro kurso stabilumą, rinkimų išvakarėse“.
Kiek anksčiau Vokietijos žiniasklaida, remdamasi šaltiniu Vokietijos Vyriausybėje, pranešė, kad euro zonos gelbėjimas Vokietijai kainuos daug brangiau, nei skelbė šalies valdžia. Anot šaltinio, išmokos, susijusios su Vokietijos dalyvavimu paramos „probleminėms“ euro zonos šalims programose, viršys tuos skaičius, kuriuos pateikė Vokietijos finansų ministras Volfgangas Šoiblė (Wolfgang Schaeuble) (95,3 mlrd. eurų), ir sieks daugiau nei 122 mlrd. eurų.
Parengta pagal dienraštį „Respublika“