respublika.lt

Vokietijos prezidentas: remsime ir saugosime Baltijos šalis

Publikuota: 2023 kovo 15 15:46:00, Rasa Strimaitytė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Vokietijos prezidentas Frankas Walteris Steinmeieris. EPA-Eltos nuotr.

Vokietijos prezidentas Frankas Walteris Steinmeieris patikino, kad Berlynas remia NATO partneres Baltijos šalis – Lietuvą, Latviją ir Estiją. „NATO pasirengusi ginti kiekvieną Aljanso teritorijos kvadratinį centimetrą, – sakė jis trečiadienį lankydamasis Ämari oro pajėgų bazėje Estijoje. – Mes remiame Baltijos šalis ir užtikriname apsaugą. Iš šiuo atžvilgiu galima kliautis Vokietija“. Kartu su JAV ir Didžiąja Britanija Vokietija esą skiria daugiausiai pajėgų rytiniame NATO flange.

 

F. W. Steinmeieris Estijoje susipažino su Vokietijos oro pajėgų misija stebint ir saugant oro erdvę virš Baltijos šalių. „Esu čia ir tam, kad nuoširdžiai padėkočiau kariams už misiją, kurią jie vykdo“, – pabrėžė prezidentas.

Vokietija ir Didžioji Britanija kovo 6 dieną perėmė patruliavimą Baltijos šalių oro erdvėje. Neatpažintam lėktuvui artėjant prie Baltijos oro erdvės, pakyla vienas Vokietijos ir vienas Didžiosios Britanijos naikintuvas „Eurofighter“.

Trims Baltijos valstybėms ir NATO narėms Estijai, Latvijai ir Lietuvai trūksta savo oro pajėgų. NATO naudojasi bazėmis Šiauliuose ir Ämari, kad galėtų kontroliuoti oro erdvę virš Baltijos regiono. Vykdydamos NATO Greitojo reagavimo oro policijos misiją sąjungininkės dislokuoja lėktuvus ir pagalbinį personalą rotacijos tvarka.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
2
F

Dienos klausimas

Ar dalyvaujate savo miesto Kalėdinės eglės įžiebimo šventėse?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-9 -4 C

-8 0 C

-10 -2 C

-7 -2 C

-6 -1 C

-5 -2 C

0-5 m/s

0-4 m/s

0-4 m/s