respublika.lt

Vengrijos premjeras V.Orbanas kritikuoja ES dėl prieglobsčio, LGBT+ politikos

Publikuota: 2023 liepos 22 21:09:00, Rita Vidugirienė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas. Eltos nuotr.

Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas šeštadienį paliejo naujos griežtos kritikos Europos Sąjungai dėl jos „paramos „gyventojų mainams“ ir „LGBT+ puolimo“.

 

Kraštutinių dešiniųjų lyderis, pavadinęs ES „federalistine imperija“, kalbėdamas vasaros universitete Baile Tusnad, Rumunijos regione, kuriame gyvena didelė vengrų bendruomenė, apgailestavo, kad, jo manymu, blokas „atmeta savo krikščioniškąjį paveldą ir organizuoja gyventojų mainus per migraciją“.

V. Orbanas griežtai pasisako prieš ES prieglobsčio politikos liberalizavimą, tvirtindamas, kad didesnė migracija paskatins „didžiulę etninių europiečių pakeitimo programą“.

60-ies metų V. Orbanas yra it rakštis Briuselio aplinkoje, kuris savo kontroversiškomis pažiūromis priešinasi „federalistinei“ vyriausybei. Jis ES mato kaip „turtingą, bet silpną“ bloką, kuris daro klaidą atsiribodamas nuo Maskvos, ypač dėl karo Ukrainoje.

V. Orbanas, prie valdžios vairo stovintis nuo 2010 metų, taip pat kritikavo ES įstatymų dėl tos pačios lyties santuokos ir partnerystės liberalizavimą ir dar kartą pasmerkė „ES LGBT+ puolimą prieš šeimai draugiškas Europos tautas“.

Savo auditorijai jis kalbėjo: „Mes neturime kito pasirinkimo. Net jei mums patinka Europa, net ir namuose, turime kovoti, kad apgintume tai“, ką jis ir jo šalininkai laiko tradicinėmis krikščioniškomis vertybėmis.

Budapeštas ir Briuselis ne kartą susikirto tokiais klausimais, kaip įstatymų viršenybės principo silpnėjimas ir griežta V. Orbano pozicija migracijos atžvilgiu.

Birželio mėnesį Europos Teisingumo Teismas (ETT) nusprendė, kad Vengrija neįvykdė savo įsipareigojimų pagal bloko teisę, nes „nepagrįstai trukdė“ žmonėms siekti prieglobsčio.

Budapeštas rizikuoja prarasti milijardus ES sanglaudos fondų lėšų dėl savo pozicijos įstatymų viršenybės principo ir teisių klausimais.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
116
F

Dienos klausimas

Ką turėtų daryti Seimo pirmininkė V.Čmilytė-Nielsen?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-10 -5 C

-5 -2 C

-9 -4 C

-8 -3 C

-7 -2 C

-10 -5 C

0-4 m/s

0-4 m/s

0-6 m/s