respublika.lt

Vargas dėl sankcijų Rusijai ir jos pinigų

(152)
Publikuota: 2023 balandžio 15 15:20:16, Petras ŠULIAUSKAS
×
nuotr. 1 nuotr.
Mairida Makgines nurodė, kad 11 sankcijų paketu bus stengiamasi užkirsti kelią jų apėjimui. EPA-Eltos nuotr.

Apie naujas sankcijas Rusijai prabilusi Europa, karui pasibaigus privalės grąžinti įšaldytas lėšas.

 

 

Ruošiamas 11 paketas

Tai, kad Europos Sąjunga ruošiasi įvesti Rusijai 11 sankcijų paketą, duodama interviu televizijai CNBC pareiškė už finansinį stabilumą, finansines paslaugas ir kapitalo rinkų sąjungą atsakinga ES Komisijos narė Mairida Makgines (Mairead McGuinness).

„Europa pritaikė 10 sankcijų paketų. Bus dar vienas", - cituoja politikę CNBC.

Ji pabrėžė, kad 11 sankcijų paketas, pirmiausia, bus nukreiptas į kovą su ribojimų apėjimu.

„Būtina įsitikinti, kad jie (Rusija) neturės galimybės apeiti mūsų sankcijas", - pabrėžė M.Makgines.

Kiek anksčiau leidinys „Politico" pranešė, kad 11 sankcijų paketo aptarimas prasidėjo iš karto po katalikų šv.Velykų. Tai, kad jis bus skirtas kovai su sankcijų apėjimu, nurodė ir EK vadovė Ursula fon der Lejen (Ursula von der Leyen).

Aktyvus teks grąžinti

EK teisininkai priėjo išvados, kad ES įšaldytus Rusijos Centrinio Banko (CB) aktyvus, konfliktui Ukrainoje pasibaigus privalu bus grąžinti Rusijai. Apie tai, remdamasis nepaskelbtu EK dokumentu, pranešė laikraštis „Die Welt".

Leidinio turima informacija, EK ekspertai nurodė, kad, vertinant iš teisinės pozicijos, tiesiog taip perduoti Rusijos aktyvų Ukrainai negalima. Yra politinė valia, tačiau ją riboja teisiniai barjerai. EK buvo paaiškinta, kad įšaldytų aktyvų liesti negalima, nes karui pasibaigus juos teks grąžinti Rusijai.

Esant tokiai situacijai, EK siūloma investuoti įšaldytus aktyvus į europines obligacijas, o Kijevui perduoti gaunamus procentus. Tokių obligacijų metinis pelningumas galėtų siekti apie 2,6 proc. Tiesa, EK teisininkai taip ir nesugebėjo rasti atsakymo į klausimą, ką reikės daryti, jeigu nesėkmingai susiklosčius situacijai, ES šias lėšas praras. „Ekstremalios situacijos atveju, nuostoliai gali siekti 4 mlrd. eurų, tačiau, EK vertinimu, rizika yra minimali. Visgi dar reikia išaiškinimo, kaip elgtis tokiu atveju", - nurodė „Die Welt".

Neįvardinti laikraščio pašnekovai priminė, kaip sunku buvo rasti po įvairias sąskaitas išskirstytus Rusijos CB aktyvus. Kalbant apie verslininkų aktyvus, situacija yra dar sudėtingesnė. Norėdami juos konfiskuoti, tardytojai turės įrodyti, kad verslininkas padarė nusikaltimą. Priešingu atveju jis sprendimą galės apskųsti, o bylinėjimasis teisme gali tęstis metų metus.

„Die Welt" duomenimis, nuo 2022 metų pavasario ES įšaldė valstybinių Rusijos aktyvų už maždaug 300 mlrd. eurų ir dar 29 mlrd., priklausančius stambiajam verslui. Nepaisant to, taip ir nebuvo rastas mechanizmas, leidžiantis teisėtai juos konfiskuoti.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
56
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (152)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar domitės politikų turtais?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip vertinate savo sveikatos būklę?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+15 +21 C

+16 +21 C

+17 +20 C

+19 +25 C

+20 +26 C

+20 +23 C

0-6 m/s

0-5 m/s

0-4 m/s