Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį parlamente skaitys savo metinį pranešimą.
Rusijos prezidentas kasmet sako metinę kalbą, kurios metu įvertina dabartinę padėtį šalyje ir pristato vidaus ir užsienio politikos kryptis. Šią tradiciją 1994 metais įvedė tuometis Rusijos prezidentas Borisas Jelcinas. Jis metinį pranešimą skaitė šešis kartus, o ilgametis prezidentas V. Putinas jau 16 kartų.
Pernai V. Putinas metinę kalbą sakė sausio 15 d., bet dėl koronaviruso pandemijos šiemet renginio formatas turėjo būti šiek tiek pakeistas.
Įprastai šiame renginyje dalyvauja apie 1 000 svečių: parlamentarai ir senatoriai, kabineto ir prezidento administracijos pareigūnai, vyriausieji Konstitucinio ir Aukščiausiojo teismų teisėjai, Rusijos regionų vadovai ir kiti. Pernai prezidentas savo kalbą skaitė maždaug 1 300 žmonių auditorijai. Šiemet Kremlius neatskleidė pakviestųjų dalyvauti skaičiaus.
Žurnalistai įspėti visos ceremonijos metu dėvėti apsaugines veido kaukes ir laikytis socialinio atstumo. Visi dalyviai turės pateikti sertifikatus, patvirtinančius apie neigiamą COVID-19 testo rezultatą. Šiais metais akreditacija suteikta tik 435 žurnalistams.
Renginio trukmė kiekvienais metais skirtinga. Ilgiausią kalbą V. Putinas sakė 2018 metais, ji truko beveik dvi valandas.
Tikėtina, kad V. Putino kalbą aptemdys trečiadienį šalyje planuojamos masinės demonstracijos opozicionieriui Aleksejui Navalnui paremti. Kolonijoje kalintis A. Navalas prieš tris savaites pradėjo bado streiką dėl to, kad jam nesuteikiamas tinkamas medicininis gydymas. Policija įspėjo žmones nerengti nelegalių masinių sambūrių.
Šiuo metu Maskva yra įsitraukusi į diplomatinius ginčus su JAV ir Europa dėl Rusijos karių telkimo prie Ukrainos sienų ir virtinės šnipinėjimo skandalų, taip pat ir dėl Kremliaus kritiko A. Navalno sveikatos būklės.