Kijevas rimtai abejoja ar, esant reikalui, sulauks Vašingtono ir Berlyno paramos. Tokias mintis tinklapio „Strana.ua" žurnalistui išsakė Ukrainos prezidento atstovas spaudai Sergejus Nikiforovas.
Jo nuomone, bendras JAV ir Vokietijos pareiškimas apie tai, kad jos pritaria Ukrainos ir Europos energetiniam saugumui yra tik ketinimų deklaracija. „Atkreipiu dėmesį, kad tai net nėra susitarimas, nes po juo nėra parašų", - pabrėžė jis.
S.Nikiforovas pareiškė, kad Ukraina kol kas nežino ir to, kokiais būdais Vokietija vykdys prisiimtus įsipareigojimus. „Mums šioje vietoje istorija nesibaigia. Privalome ir toliau visais lygiais - politiniu, diplomatiniu, informaciniu ir, svarbiausia - teisiniu - dirbti su savo partneriais. Tik tuomet pavyks užsitikrinti tokias garantijas, kurios atšaldytų Rusijos norą naudoti „Nord Stream 2" kaip ginklą", - apibendrino prezidento atstovas.
Išvakarėse Ukrainos prezidento biuro vadovas Michailas Podoliakas pareiškė, kad Kijevas planuoja aptarti vakarų partnerių požiūrį į dujotiekį šalies prezidento Volodymyro Zelenskio viešnagės Vašingtone metu. Jis taip pat akcentavo, kad šalies valdžia nebegali ir toliau tenkintis vien formaliais politiniais pažadais.
Kiek anksčiau tapo žinomos JAV ir Vokietijos susitarimo „Nord Stream 2" klausimu detalės. JAV pažadėjo netrukdyti dujotiekio tiesimui Vokietijos teritoriniuose vandenyse, o pastaroji įsipareigojo užtikrinti, kad dujų tiekimas per Ukrainą nebus nutrauktas. Tuo atveju, jeigu Maskva nuspręs nebepratęsti sutarties su Kijevu arba naudos objektą kaip politinį spaudimo įrankį, Rusijai bus taikomos sankcijos.