respublika.lt

Ukraina įvardino Krymo praradimo priežastis

(0)
Publikuota: 2020 rugsėjo 18 09:15:47, Petras ŠULIAUSKAS
×
nuotr. 1 nuotr.
Ukraina įvardino Krymo praradimo priežastis. EPA-Eltos nuotr.

Ukrainos Valstybinis tyrimų biuras (VTR) nustatė tikrąsias, Krymo praradimą ir šalies karinių pajėgų sunaikinimą lėmusias priežastis bei aplinkybes. Tokia informacija paskelbta institucijos svetainėje.

 


VTR atstovai akcentavo, kad nusikalstama veika, nukreipta į Ukrainos kariuomenės kovinės galios silpninimą, prasidėjo 2012 m. ir tęsėsi iki pat Rusijos įsiveržimo į Krymą 2014 m. vasarį. Atlikęs tyrimą, VTR išskyrė penkis pagrindinius, pusiasalio praradimą lėmusius, epizodus.

Pirmąja priežastimi buvo įvardintas „nusikalstamas kariuomenės mažinimas", patikslinant, kad karinės pajėgos sumažėjo nuo 240 tūkst. iki 162 tūkst. kareivių. Be to, 2013 m. Ukrainoje per pusę buvo sumažintas karinių komisariatų darbuotojų skaičius, todėl kariniai daliniai buvo sukomplektuoti tik 25-55 proc.

Trečioji teritorijų praradimo priežastis - priešlėktuvinės gynybos sistemos, buvusios pusiasalyje, sunaikinimas. Sistema buvo perduota Krymo Karinių jūrų laivyno vadovybei, kuri vėliau „perėjo į priešo pusę".

Tyrėjai paminėjo ir neteisėtus organizacinius pakeitimus strateginiuose gynybos dokumentuose. „2013 m. vykdyti plačios apimties organizaciniai Ukrainos kariuomenės pakeitimai prieštaravo galiojantiems teisės aktams ir nebuvo įtraukti į strateginius šalies gynybos dokumentus, kas ir lėmė, kad Ukrainos kariuomenė reikiamu momentu nespėjo suformuoti smogiamosios grupės ir apginti šalies teritorinio vientisumo", - rašoma VTR ataskaitoje.

Penkta, paskutine Krymo prijungimo prie Rusijos, priežastimi institucija įvardino nereagavimą į išorines grėsmes. „Nepaisant nuolatinių žvalgybos perspėjimų apie akivaizdžiai Rusijos Federacijos rengiamą puolamąją operaciją 2013 m. pabaigoje - 2014 m. pradžioje, nebuvo imtasi veiksmų, turėjusių užtikrinti visišką Ukrainos kariuomenės kovinę parengtį, teritorinės gynybos organizavimą ir karinių pratybų surengimą Krymo teritorijoje", - akcentavo institucija.

Krymą Rusija aneksavo 2014 m. Rusija šios teritorijos prijungimą, remdamasi paskubomis surengto referendumo rezultatais, laiko teisėtu. Likęs pasaulis tai vertina kaip agresiją ir nuo 2014 m. taiko Rusijos Federacijai sankcijas.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar Donaldas Trumpas padarys Ameriką vėl didžią?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+14 +24 C

+13 +19 C

+11 +17 C

+17 +35 C

+16 +24 C

+18 +22 C

0-9 m/s

0-5 m/s

0-6 m/s