Pirmadienį pokalbių su Škotijos premjere Nikola Stardžen (Nicola Sturgeon) į Glazgą atvykusi Jungtinės Karalystės (JK) ministrė pirmininkė Teresa Mei (Theresa May) turėtų užsiminti apie tai, kad po "Brexit" pasiūlys Škotijai daugiau galių. Taip premjerė siektų išvengti antrojo Škotijos referendumo dėl atsiskyrimo nuo JK, remiantis JK žiniasklaidos pranešimais informuoja "EUobserver".
JK premjerė į Škotiją vyksta likus tik dviem dienoms, kol JK oficialiai pasinaudos 50-uoju Lisabonos sutarties straipsniu, būtinu pradėti dvejus metus truksiančias išstojimo iš Europos Sąjungos derybas. Trečiadienį apie tai JK laišku praneš Europos Tarybai.
Britų gamintojai prašo T.Mei atsisakyti idėjos apie "Brexit" be prekybos susitarimo su ES
Britų gamintojai pirmadienį kreipėsi į šalies ministrę pirmininkę Teresą Mei (Theresą Mei) prašydami, kad ši atsisakytų minties išvesti Didžiąją Britaniją iš Europos Sąjungos be prekybos sutarties, nes tai sukurtų daugybę prekybos barjerų, informuoja "Reuters".
T. Mei 50-ąjį Lisabonos sutarties straipsnį planuoja aktyvuoti trečiadienį. Ministrė pirmininkė yra pareiškusi, kad palikti ES be prekybos sutarties būtų geriau, nei ją palikti su bloga sutartimi.
"Mintis, kad gali sau leisti palikti ES tuščiomis rankomis, gali būti tiesiog derybų taktika, tačiau jeigu tai iš tikro įvyktų, tai būtų skausmingas smūgis", - teigė Didžiosios Britanijos gamintojų organizacijos EFF pirmininkas Teris Skuoleras (Terry Scuoler).
"Didžiosios Britanijos retorika turėtų būti tokia, kuri leistų pasiekti naudingą susitarimą tiek mums, tiek ES", - pridūrė jis.
Jei britai ES paliktų be prekybos sutarties, šalims būtų taikomi Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) tarifai.
Tokiu atveju, EFF skaičiavimais, Didžiosios Britanijos gamybos pramonės eksportui būtų taikomi vidutiniškai 5,3 proc. tarifai. Be to, tokiu atveju gali atsirasti ir kiti faktoriai, kurie neigiamai paveiktų prekybą - pavyzdžiui, muitai ar padidėjusios tarptautinių reikalavimų laikymosi išlaidos.
„Brexit“: maisto pramonės vadovai perspėja dėl ES tarifų
Jungtinės Karalystės (JK) ūkininkai, prekybos centrai ir maisto tiekėjai ragina ministrę pirmininkę Teresą Mei (Theresa May) išsaugoti laisvąją prekybos sutartį su Europos Sąjunga po "Brexit", informuoja BBC.
Pramonės vadovų teigimu, jei nepavyktų išsaugoti šio susitarimo, nukentėtų šalies maisto bei gėrimų tiekimas, pakiltų kainos.
Toks raginimas nuskambėjo bendrajame laiške, kurį parašė Nacionalinė ūkininkų sąjunga (NFU), Maisto ir gėrimų federacija (FDF) ir Britų mažmenininkų konsorciumas (BRC).
EEF gamintojų asociacija atskirai pareiškė, kad turi būti pasiektas susitarimas.
"ES yra vienintelė didžiausia mūsų sektoriaus prekybos partnerė šioje sudėtingoje, glaudžiai persipynusioje prekybos aplinkoje", - pareiškė EEF vykdomasis direktorius Teris Skuoleris (Terry Scuoler). Grįžimas prie Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) taisyklių skaudžiai smogtų kai kuriems sektoriams, sakė jis BBC žurnalistams.
NFU, BRC ir FDF paragino ministrus užtikrinti, kad didesni tarifai nebūtų taikomi importuojamai ir eksportuojamai produkcijai. Nors didžioji pramonės dalis yra Jungtinėje Karalystėje, ji "negali funkcionuoti atskirai", sakė jie.
Pasak BRC generalinės direktorės Helenos Dikinson (Helen Dickinson), ES blokas iki šiol buvo didžiausias JK maisto prekybos partneris.
"Siekiant išlaikyti žemas kainas vartotojams, ypač svarbu, kad nebūtų įvesti nauji tarifai ir kad galėtume palaikyti sklandų prekių judėjimą", - sakė ji leidiniui "The Mail" sekmadienį. Tarp grupės narių - britų ūkiai, maisto milžinės, tokios kaip "Nestle", ir prekybos centrų tinklai, tokie kaip "Tesco".